Türkiye Chevrolet Kulübü / Chevrolet Forum - Paylaşım

Orjinalini görmek için tıklayınız: Kadın şoförler trafiğe farklı bi alandan yöneliyor...
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Sayfalar: 1 2 3 4

fy819

Alıntı:
İlk kez 1998 yılında 2 kadının istihdamı ile başlayan süreçte bugün, 435 şoförden 150’sini kadınlar oluşturuyor. Otobüs işletmesinde yeni açılan kadrolar da tamamen kadın şoförlerden yana kullanılıyor.
Otobüs İşletmesi Müdürü Mustafa Dağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Adanalılara en iyi hizmeti vermek için otobüs filosunu sürekli olarak yenilediklerini söyledi.
’’Kadınların daha dikkatli ve estetik olmalarından yola çıkarak’’ otobüslerde kadın şoförleri tercih ettiklerini anlatan Dağ, ’’1998’deki ilk alımlarda sadece 2 kadın şoför müracaatta bulundu. Geçen sürede ise kadınlar toplam şoförlerin neredeyse yarısına ulaştı. Şu an 150 kadın şoför şehir içi ulaşımda direksiyon başında’’ dedi.

İlk zamanlarda kadın şoförlerin yadırgandığını, ancak vatandaşların alıştığını belirten Dağ, yeni alımların tamamını ise kadınlardan yana kullandıklarını söyledi.
Otobüs filosuna son olarak yılbaşında 70 yeni otobüs eklediklerini bildiren Dağ, bu otobüsler için de sadece kadın şoförlerin istihdam edildiğini kaydetti.

Kadınların daha titiz, yolculara da daha nazik davrandıklarını ifade eden Dağ, ’’disiplin, dikkat ve estetik, tercihimizi kadınlardan yana kullanmamıza neden oluyor’’ dedi.
Otobüs İşletmesi Başşoförü Selim Kalan da, ağır vasıta ehliyetli kadın bulmanın zor olduğunu, ancak buna rağmen şoför olabilmek için kadınlardan yoğun talep aldıklarını bildirdi.

Kadınlara güzergahlara çıkmadan önce birkaç ay eğitim verdiklerini belirten Kalan, ’’kadınlar beklediğimizden çok daha hızlı kavrıyorlar ve neredeyse sıfır hatayla hizmet veriyorlar’’ dedi.


Trafikte her ne kadar bayan sürücülerin iyi olmadığını söylesenizde bakın gerçekten iyi olabilen arkadaşlar var...
Adana, Denizli, Mersin, Çanakkale, Tunceli, İstanbul gibi şehirlerimizde bayan sürücü arkadaşlarım otobüslerini-minibüslerini güvenle kullanmaya devam ederken hızla bir yayılım gerçekleşmektedir.
Tüm Türkiye çapında bu şekilde çalışan ve kendi aracını kullanan bayan sürücü arkadaşlarıma trafikde biraz daha fazla saygı ve kabullenme bekliyorum...

Video: http://www.canakkalewebtv.com/canakkalen...oforu.html

15mejb5.jpg
Ne kadar \"Kadın Şöför\" diye kızsakta bazen bir erkekten çok daha güzel araba kullandıklarını gösteriyorlar. Aslında benim yakarışım kötü şöför olmaları değil...

Yapamıyorum, beceremiyorum diyip bırakmaları...

Paylaşım için teşekkür ederim.
Eskişehirde de bir tane halk otobüsünü kadın soför kullanıyor. Gayette iyi kullanıyor Smile
walla ben otobüse binmeden önce tereddüt ederdim..

tabi ki çok iyi araç süren bayanlarda biliyorum lakin bu konuda hiç iyi anılarım yok..
ben hiç unutmam benim kız kardeşim kolum kırıldığında bir araba kullanmıştı 21 yaşındaydı birde işyerinden transporterla gelmiştim sadece kursta araba kullanmıştı 30 dakikalık yolu 10 dakkada gitmiştik o zaman bayağı korkmuştum
valla çok süper kadın şoförler var ama ı ıh... ben yine de çekiniyorum.
istanbulda da çok seyahat eden biriyim hiç bayan bir şoföre denk gelmedim...

fy819

Bence çekinmemelisin gayet güzel kurallara uyarak araba kullanabiliyorlar.
Evet kurallara uyuyorlar gayet de iyi kullanıyorlar. Zaten bir bayanın araba kullandığı yolda hemen belli oluyor Smile

İstatistikler gösteriyor çok az kaza yapıyorlar...

Ama daha çok kazaya neden oluyorlar Smile
Bana göre kadınlar iyi kullanıyor, kötü kullanıyor diye tartışmak yersiz...

Ben öyle hanımefendiler tanıyorum ki herkesin şöförlüğüne taş çıkarır...

Burada önemli olan, hanımefendilerin korkmadan, bırakmadan araba kullanmaları... Bu başlıkta sanırım onlara cesaret vermesi adına açıldı.

Sevgiler.

Alıntı:
#25735 Çağrı: Evet kurallara uyuyorlar gayet de iyi kullanıyorlar. Zaten bir bayanın araba kullandığı yolda hemen belli oluyor Smile

İstatistikler gösteriyor çok az kaza yapıyorlar...

Ama daha çok kazaya neden oluyorlar Smile


:yes:yes:yes:yes:yes:yes
Yani hocam, bir bayan tanıyorumki konya - kuşadası arasını 5 saatte alıyor.(Belki birçok erkeği bile zorlar bu durum)

Yani cidden sizden daha iyi kullanan bayanlar olabilir Smile(Bu benim içinde geçerli tabi Big Grin)

fy819

Bayan sürücülerin gerçekten iyi kullandıklarını sizden duymak gerçekten çok güzel...

Ama hiçbir bayan üyemizin yazmaması üzücü Sad

Bayan üyelerimiz nerede acaba ??
Ben bir bayan şoför olarak bayan şoförlerden emin olamayanlara cant toplatmayı garanti ediyorum. Siz tartışmaya devam edin.Big Grin
Bu iyidiBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin

Alıntı:
#41606 ebko: Ben bir bayan şoför olarak bayan şoförlerden emin olamayanlara cant toplatmayı garanti ediyorum. Siz tartışmaya devam edin.Big Grinbana bir kere böyle bir hanımefendi denk geldi...\"aaa benim şurada bir arkadaşım vardı\" diye yolumu değiştirdim Big Grin
Amannn, ne zaman bayan şöfor görsem, ne yapar eder, yolumu değiştiririm.
hele kırmızı ışıkta stop ettiren bayanlar,(malatya\'da çok şahit olduğum)kaç defa yolumu onlar için değiştirip, gideceğim yere onlar yüzünden geç kaldım ahh ahh Smile
Sevgili Forumdaşlarım.. Dün akşam kampüsten çıkarken arkadaşların ön tekerlekler yamuk diye bağırmaları sonucunda (meğerse ikram çikolatası demekmiş) kendilerince şaka yaptıklarını zannetmesi yüzünden bir anlık dalgınlığımla kaldırıma çıktım. Sağ ön tamponum takılacak.. Çok üzgünüm, kara oğluşumu yaraladım. Allah daha büyük kazalar yaşatmasın diyoruz ailecek ama gerçekten insan ilk aracına bağlanıyormuş. Acımı sizlerle paylaşmak istedim..

Kazasız günler dilerim..

Yıldızer
Eşimede teşekkür ediyorum bu arada, direksiyona geçiyorsun, korkmayacaksın, arabadan soğumayacaksın, hepimiz zamanında yaptık bunları dedi..İletirimSmile)
Ne güzel, eşinizin sözleri...

Geçmiş olsun diyorum. Elbette ufak tefek kazalar olacak. Önemli olan eşinizin dediği gibi soğumamak.

Bu arada yazılanlara istinaden hala ben bayan şöförler iyi kullanır, tabiki bırakmazlarsa diyorum...
Sn. Burak Bey, mesajınızı saygı ve sevgiyle aldım.. Evet bırakmayacağım.. Daha dikkatli kullanacağımSmile) Hayırlısıyla kimsenin dediğinede bakmayacağım.. Zaten içime oturdu kara oğluşumu yaralamakSad(
bana göre araba kullanmayı seven, ilgi duyup kendini bu konuda geliştirmeye hevesli olan yani \"yahu nasıl olsa hareket ediyor bu bana yeter\" demeyen, cesaretli, titiz, araba kullanma işini ciddiye alan herkes yeteri kadar iyi şöför olabilir. bu özellikleri genel olarak erkek sürücülerde görmek mümkün ama ara sıra bayanlarda da görebiliyoruz. Bence erkek sürücülerdeki en büyük kusur \"saygısızlık ve cahil cesareti\" bayan sürücülerde ise \"arabayı hareket ettirince tamamdır şöför oldum demeleri ve diğer sürücüler bana uysun umursamazlığı\".

bu nedenle bir aydır araba kullanmayı öğrettiğim eşime hep bu şekilde telkinlerde bulunuyorum. yani diğer sürücülere saygılı, dikkatli, kurallara mutlak surette uyan, hemencecik \"ben oldum\" demeyen, arabasını dinleyen ve tepkilerini ölçebilen bir sürücü olmasını istiyorum. bir de araba kullanmayı nasıl öğrenirseniz o davranışlarınız sonrasında da devam ediyor kanaatindeyim ki bu nedenle işi baştan sıkı tutmak gerekir diye düşünüyorum.
Sn. Ali Bey,

Evet bende sizin görüşlerinize katılıyorum o yüzden asla ben oldum demiyorum kendime zaten kimsenin dediğine bakmayacağım cümlesini dışarıdan laf atmalara olarak yorumlamıştım. Olumlu, olumsuz her türlü eleştiriye sürüş esnasında da açığım. Bilgiye her zaman ihtiyacımız var, tecrübeye de..

İyi günler dilerim.
valla kim nederse desinn zevk alıyorum kalosumu kullanırken acayip mutlu oluyorum rahatlıyorum. tabiki hata yapıyoruz yapıcazda.. allah büyük kazalar göstermesin...
Ben genelleyerek konuşuyorum. 15 gündür İstanbul\'da araç kullanıyorum. Bayan sürücüler gerçekten trafiği allak bullak ediyor. Refleksler çok zayıf. Trafik sıkışıklığına sebep oluyorlar. Aynı şekilde cep telefonuyla araç kullanmaya çalışanlar ve yaşlı erkek sürücülerde trafik sıkışıklığını tetikliyorlar.. Yeşil ışık yanıyor arkada konvoy var abla hala kalkacak.. Kavşaklar karmakarışık zaten yolun ortasında durmuş hiçbir şey yapamıyor korkudan.. Vs bunun gibi birçok gözlemlerim var.

Bakın genelleme yaparak konuşuyorum. Elbette dikkatli ve iyi kullanan bayan sürücüler vardır. Fakat bana hep mi kötüleri denk geliyor onu bilmiyorum Smile Gerçekten kazaya davetiye kullanıyorlar..

fy819

İstanbulun trafiği hep allak bullaktır bayanlar mı yani suçlusu ?
Bayanlar kazaya davetiye kullanıyorlar yazmışsınızda unutmayın siz biraz dikkat etseniz gidip bir bayanla çarpışmazsınız Smile

fy819

Ne olursa olsun bayanlar daha dikkatli araba kullanıyor. Elbette acemisi vardır ve birde trafikte rahat bıraksalar(erkek sürücüler) onlarıda kabullenseler daha iyi kullanabilirler acemilikleri de uzun sürmez.
Merhabalar , bencede bayanlar daha dikkatli kullanıyorlar kullanmayanları da var ama eminim onlarda bir süre sonra daha emin çıkacaklardır trafiğe bende ehliyetimi aldıktan sonra 10 yıl araba kullanmaya cesaret edemedim trafik canavarları yüzünden ama şimdi 5 senedir gayet rahat kullanıyorum hatta trafikte nedense sinirleri bozansa hep erkek sürücüler oluyor Smile
Bu videodaki şansmı şanssızlıkmı çözemedim...Çok ucuz kurtarmış iki tarafta...

https://www.facebook.com/video/video.php...2&comments

Alıntı:
#49366 FY819: Ne olursa olsun bayanlar daha dikkatli araba kullanıyor. Elbette acemisi vardır ve birde trafikte rahat bıraksalar(erkek sürücüler) onlarıda kabullenseler daha iyi kullanabilirler acemilikleri de uzun sürmez.


ahh canım ağzına sağlık ne güzel özetlemişsin, yani kadınlara rahat yok ama chevrolet kulübü erkekleri onlardan degildir umarım diyorum
Sayfalar: 1 2 3 4