Türkiye Chevrolet Kulübü / Chevrolet Forum - Paylaşım

Orjinalini görmek için tıklayınız: 2010 Chevy Spark Z-Spec Cocept ve yardım
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
2010chevysparkzspecc160.jpg
2010chevysparkzspecc116.jpg
2010chevysparkzspecc290.jpg
chevysparkzspecters900.jpg
chevysparkzspecc31600x0.jpg
2010 Chevy Spark Z-Spec 2010 SEMA fuarı LasVesgat\'a sergilendi! Araç 2012 de satışa çıkmayı bekliyor.Büyük ihtimalle Türkiye\'ye gelmez.Malum maliyetten ötürü!Bende 2010 Spark 1.2LT var.Aracın üzerinde 155/70-14 lastik-jant var.Normalde bu jant bir alt modelinde standartken ülkemizde en üst versiyonda veriliyor.Bu arada alt veriyonda standart olaması gerken jantta opsiyonel! Avrupada 1.2LT ler 165/60-15 ile satılıyor.Bu arada 1.2 corsa bile 185! Aracı alırken 155 lastikmi kaldı artık,165 ile alayım neyse vereyim parasını dedim! Avrupada satılan jantın almanyadan gelişinin 1 , 1.5 ay sürer dediler!(yani rampa!) Ya arkadaş avrupalının parası para,canı can,zevki zevk te bizimki ne!? dedim. Cevap olarak:efendim Chevrolet Türkiye maliyetleri düşürmek için böyle bir yol izlemiş dediler. Ya arkadaş bırakın bu yolu moluda siz ne varsa getirin alıp almıyacağına tüketici karar versin! Neyse uzun lafın kısası ben bu arabadaki lastiğe aldığımdan beri(3 ay oldu) takığım! Z-Spec i görünce düşündüğüm şeyleri eyleme geçirmeye karar verdim.Hemen hemen bende böyle yapmak istiyordum.Çünkü aracın görünümü çok agrasif.Jantlar berbat gösteriyor!Şimdi edindiğim bilgiye göre Z-Specte sadece görsek değişiklikler var.Motorda aynı 1.2. Üzerindeki lastik-jant ebatı 205/35-17! 17\'\'lik BBS takmışlar! Şİmdi zurnanın zırt dediği yere geldik! Ben 195/45-16 takmak istiyorum! çapta sadece 155 e göre 9mm lik yani 1cm bile olmayan bir büyüklük var! Jantta tecrübeli arkadaşlar:Bu ebat yay takmadan çamurluğa,davlumbaza sürter mi?
mrhb. nazmi.. öncelikle jant konusunda sıkıntı yaşamazsın, yay kullanmazsan.. yay ölçüleri aracının markasına göre standarttır.. spark\'a uygun yaylar ortalama 3,5 cm dir diye düşünüyorum, şayet yaylarla aracı indirdikten sonra çamurluk yada davlumbazlara sürtme olursa ki belirttiğin ebatta olacağını sanmıyorum sanayide çamurlukları biraz açtırabilir davlumbaz çamurluk arasında açılacak mesafeye pütür yaptırtabilirsin (paslanmayı önlemek adına)..

külübümüze resim yüklemek için tinypic adresinden resmi uplaod ediyoruz..
uplaod edilen resmin forum & Mesaj Panoları için IMG Code kısmındaki yazıları kopyala diyoruz ve sitemizdeki yorum yazma bölümünün üst kısmındaki sekmelerden resim i tıklıyoruz.. [img][/img] sol taraftaki parantezli img yazılarının ortasına da kopyaladıklarımızı yapıştırıyoruz ve gönder diyoruz..
Teşekkür ederim Koray Bey...

Alıntı:
#31481 nzm: Teşekkür ederim Koray Bey...rica ederim..
şimdi fotoğraflar görünür iyi günler