Türkiye Chevrolet Kulübü / Chevrolet Forum - Paylaşım

Orjinalini görmek için tıklayınız: Trax için net yakıt tüketim hesabım.
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
Arkadaşlar size Trax 1,6LT 115 HP ile ilgili yakıthttp://www.chevroletkulubu.org/skins/sari/images/Burak30.gif tüketimindeki yaptığım kesin sonucu açıklayayım.Ordu/ünye-Ankara/Batıket,şehir içi kullanım dahil Tekrar dönüş 1185 km yaptım bunun 145 km si ankara şehir içidir.Direk Ünye-Ankara Mamak\'a kadar şehirler arası yakıtım 0,30 krş tur.Ankara şehir içi (145km dahil) geri ünyeye dönüşle birlikte 0,33 krş.tur Rakam ve km ler titizlikle hesaplanıp ölçüm yapılmıştır. Bunun dışında yazılanlara çizilenler aldırış etmeyin bence yeni araç alacaklara net sonuçtur Bilgilerinize.
Ercan bey, Trax yakit konusundaki bilgilendirmeniz icin tesekkur ederim.

Ancak yakit tuketimi konusunun daha net olabilmesi icin su hususlari da belirtebilir misiniz?

- ortalama hiz,
- ortalama litre,
- aracin yuk durumu

Hayirli yolculuklar....
Ercan bey bu sonuçlar LPG nin mi Benzinin mi Eğer benzinle aldıysanız sizi yürekten tebrik ederim
Arkadaşlar aracı 90-100 km hıza sabiteyip geldik yakıtın ne olacağını tahmin etmek için.Araç bu arada benzinlidir. Araçta 3 kişi yolculuk yaptık. Ortalama 100 km de 6-7 lt yakıt tüketimi oldu. Ankara\'nın trafiğinde şehir içi de 150 km yol yapmamıza rağmen geri dönüşte yakıt ortalamamız 33 kuruş oldu.
Bilgilendirme için teşekkürler, aracınız kaç kilometrede?
Araç 2000 km dedir.
Arkadaşlar Merhaba;

Yaklaşık 10 gün önce ikinci el trax aldım. 0 km ye göre 9000 TL daha ucuz aldım ve araç 3900km idi. Yani sıfıra yakın bir araç aldım. Yakıt ile ilgili olarak henuz 4000 km de olduğu için net hesap yapamam diye düşünüyorum. Sizlerde ilk aldığınızdaki ve şuandaki tüketim ile ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim. Ayrıca araç çok ilgi çekiyor. Fiyat ve araba kıyaslandığında herkesin içinden bende alayım dediğini duyabiliyorum.