Türkiye Chevrolet Kulübü / Chevrolet Forum - Paylaşım

Orjinalini görmek için tıklayınız: TRAX, AUTOBEST 2014E ADAY
Şu anda (Arşiv) modunu görüntülemektesiniz. Orjinal Sürümü Görüntüle internal link
TRAX, AUTOBEST 2014’E ADAY


[sea]- Chevrolet, MyLink İnteraktif Bilgi ve Eğlence Sistemi tasarımı ve akıllı telefon entegrasyonu ile ödül aldı
- Chevrolet Trax, AUTOBEST 2014 ödüllerinde beş finalist arasında[/sea]

Orta ve Doğu Avrupa’dan 15 ülkenin önde gelen otomobil sektörü gazetecilerinin oluşturduğu AUTOBEST jürisi, Chevrolet MyLink’i SMARTBEST 2013 Ödülü’ne layık gördü. Jüri, bu sistemi “yenilikçi, basit ve çok uygun maliyeti bir teknoloji” olarak tanımladı. SMARTBEST ödülleri, ilk kez geçen yıl verildi.

Chevrolet MyLink teknolojisi, akıllı telefonlardan gelen içeriği, yüksek çözünürlüklü, tam renkli dokunmatik ekranda bir araya getiriyor ve telefon defteri, kişisel şarkı listesi, foto galeri ve/veya videolar ile diğer kayıtlı medya ve verilere kolay erişim sağlıyor. MyLink İnteraktif Bilgi ve Eğlence Sistemi, BringGo Navigasyon, TuneIn Internet Radyo ve Stitcher Podcast uygulaması seçenekleri yanında Siri® Eyes Free ses tanıma sistemi gibi özel uygulamalara da erişim sağlıyor.


Uyumlu cihazlar bu sisteme USB veya Bluetooth üzerinden bağlanabiliyor. Ayrıca, USB veya Bluetooth bağlantısı olmayan bazı kişisel müzik cihazları için de özel bir bağlantı noktası mevcut. AUTOBEST Jüri Başkanı Ilia Seliktar, “Yenilikçi ve basit olmasının yanında çok makul fiyata sahip olan bu teknoloji sayesinde tüm yolcular en sevdikleri müziği veya haber programını dinleyecek, otomobil kullanırken arkadaşları veya aileleriyle telefonda görüşebilecek” dedi ve ekledi: “Chevrolet MyLink, navigasyon sisteminden en sevdiğiniz radyo istasyonuna kadar tüm bilgi eğlence özelliklerini akıllı telefon üzerinden otomobilinizin içine getiriyor.” Chevrolet MyLink, yeni Trax de dahil olmak üzere Chevrolet Aveo ve Cruze modellerinde sunuluyor.

SMARTBEST ödülünün yanı sıra Chevrolet, küçük SUV segmentindeki temsilcisi Trax modeliyle de AUTOBEST 2014 ödülü kapsamında finale kalan beş marka arasında yer alıyor. Kazanan model, 2013 yılının Aralık ayı ortasında açıklanacak.

AUTOBEST Hakkında

Gelişmekte olan piyasalara odaklanan tek uluslararası bağımsız jüri olma özelliğine sahip olan AUTOBEST’te kazanan belirlenirken en önemli kriterler; fiyat, servis ağı, yedek parça dağıtımı ve dayanıklılık olarak sıralanıyor. AUTOBEST jürisinin üyeleri, Orta ve Doğu Avrupa’daki 15 ülkeden geliyor ve 300 milyondan fazla kişiden oluşan bir pazarı temsil ediyor. Jürinin üyeleri, otomobil alanında önde gelen ve ülkelerinde saygın birer isim olan gazetecilerden oluşuyor. AUTOBEST, Avrupa’da motorlu taşıtlar alanında en büyük ikinci bağımsız izleme jürisi. http://www.autobest.org

Kaynak: http://www.chevrolet.com.tr/chevrolet-yi...-aday.html

//Teknik sıkıntı sebebiyle başlık düzeltildi.//Burak DEMİRAL
Diğer finalistler için;

AUTOBEST 2014 FINALISTS

The new Chevrolet Trax, Hyundai i10, the new European Mitsubishi Space Star, Nissan Note and Peugeot 2008 are the five finalists for the AUTOBEST 2014 competition.

(Kaynak: http://www.autobest.org/new/?p=1231)
chevrolet alır Big Grin
Finale kalan arabaları ülke bazında düşünürsek: ABD - G.Kore - Japonya (2) - Fransa.

AUTOBEST\'in jüri üyesi ülkeleri şöyle: Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Cyprus, Former Yugoslavian Republic of Macedonia, Greece, Hungary, Poland, Romania, Russia, Serbia, Slovakia, Slovenia, Turkey, Ukraine, Malta.

Bakalım işin içine siyaset karışacak mı!!