Türkiye Chevrolet Kulübü / Chevrolet Forum - Paylaşım

Tam Versiyon: Direksiyon Problemi
Şu anda tam olmayan bir versiyonun içeriğine bakıyorsunuz. Tam versiyon'a bakınız.
Selam arkadaşlar. Arada bir de nadir olarak yolda giderken birden direksiyonum çok stabil bir şekilde sağ sol sağ sol sağ sol kendiliğinden oynamaya başlıyor aracı stop ediyorum biraz bekliyorum ve düzeliyor arkasından bi süre sonra tekrar devam ediyor. Fakat bunu çok sık yapmıyor yaklaşık 4 5 kere başıma geldi ve yavaşlayınca araç dahada belirginleşiyor. Daha önce başına gelen oldumu ? Yada tahmin ettiğiniz bir problem varmıdır ? Direksiyon kutusundan olacağını varsaymak istesemde stop edip tekrar çalıştırdığımda arıza tekrarlamaması bana direksiyon kutusundan değilmiş gibi geliyor.
direksiyon yağını kontrol et cruze direksiyon hidroliği eksiltiyorSmile
tamam kardeşim bi bakayım ona ama elektriksel bir arıza gibi duruyor çözemedim gitti müsait zamanda baktıracağım.
direksiyon yağı eksik olursa pompa hidroliği kesik kesik basar oda yapabilr öncelik oraya bak eksik yoksa elektriksel olabilir.
Cruze direksiyon yağı eksiltmiyor, 2011 model aracım bugüne kadar tek problem vermedi direksiyonla ilgili. Direksiyon yağınızı kontrol edin, eğer eksilme yok ise başka birşeydendir, ama her halükarda acil bir servise gidin direksiyon işi şakaya gelmez.
şu sıralar hiç yapmıyor problemi 4 5 kere başıma geldi ustamı aradıgımda akü kutup başını sök tak düzelmezse ara dedı duzeldı suan ypamıyor bilgisayara bağladık herhangi bi problemde çıkmadı uzun yola da gidiyorum aniden 150 160 la giderken sıkıntı cıkarır dıye korkuyorum müsait zamanda gidip bi baktırıcam sizede yazarım buraya herhalde kimsein başına gelmedi bu problem
(02-06-2015, Saat: 14:11)haluk demiş ki: [ -> ]Cruze direksiyon yağı eksiltmiyor, 2011 model aracım bugüne kadar tek problem vermedi direksiyonla ilgili. Direksiyon yağınızı kontrol edin, eğer eksilme yok ise başka birşeydendir, ama her halükarda acil bir servise gidin direksiyon işi şakaya gelmez.

bana servis eksiltiyor dedi 2011 aracımı alır almaz kontrol ettim eksikti serviste tamamladılar. sadece benim başıma gelmedi forumda birkaç kişi daha yazmış
Dediğin gibi birkaç kişide olan bir şey, bununda bir sürü sebebi olabilir, araçla ilgili bir işlem yaparken gevşeyen hortum veya bağlantılar buna sebebiyet veriyor olabilir, iyice araştırmak lazım. Bir kaç araçta oluyor diye bunu tüm cruze lara ***** etmek doğru olmaz ama değil mi.
doğru diyorsunuz Smile ne olur olmaz arada baksın arkadaşlar genede kontrol etsinler hidrolikleri yağları..
bende de buna benzer bi sıkıntı var. aracımın direksiyonunu çevirince tüpe geçmeden daha istop edecek gibi oluyor devir 700lere kadar düşüyor sonra düzeltince devir yükselyor normale dönüyor tüpe geçince olmuyor ama.. birde ani kırış ve çevirmelerde yine aynı sıkıntı oluyor gaz kesiyor araba..  neden olabilir ki?
Aracın direksiyonunu en sona dayıyorsunuzdur. Normal çevirirken bunu yapıyorsa, elektrik destekli direksiyona sahipsiniz demektir, direksiyonunuzu kontrol ettirin bence, çok önemli bir konu bu.
Bendede 2011 captiva 88 binde car. Direksiyon sağa sola çevirirken sürtme sesi geliyor gırc gırc ses yapıyor. Çok sey söyleniyor hidrolik tamam eksik yok neden olabilir acaba
S a arkadaslar cruz direksiyon hidroligi normaldede biraz agirmi.yoksa benimkinde bi sorunmu var
2011 captivası olan tulpar arkadaşım aracında direksiyon kutusu problemi olabilir bir chevrolet bulamıyorsan opel ustasına göstermen gerek.

smtkpl cruze kullanıcısı arkadaşım Cruze direksiyon ağır mı diye sormuşsun ama kullandığın araçlara göre çok değişir bu, mesela captiva direksiyonu cruze a göre daha yumuşaktır.

Öğrenmenin en kestirme yolu aynı model bir cruze a binip onun direksiyonuna bakın anlarsınız.
yazacaklarım sizlerin sorunları ile ilgili olabilir. 2012 aveo lts kasım ayında aldım. Kış lastiklerini taktırdım. Şehir içinde pek farketmedim. Şehir dışı uzun yolda araba kontrolsuz bir şekilde geziyordu.
Rot balansa tekrar gittim. Aracın her iki ön lastiği su terazisi tuttuğunda içeri doğru duruyordu.
Çukura fena girmişsin abi dedi. Girmedim. Benden önceki araç sahibi bende daha çok titiz, o da girmemiştir dedim.
O zaman abi bize böyle araç çok geliyor. Amortisör kovanları eğik. İkisinin birden aynı ölçüde olması fabrikasyon hata. Düzeltiyoruz. El presi ile düzeltti.
Dalma kalmadı ancak sola doğru zaman zaman kontrolsuz kaç***** oluyor.
Şimdi teşhisi koydum. Direksiyonu sola çevirince sürtünme sesi geliyordu.
Amortisör üst takoz bilyaları bu eğiklikten kuvvetle muhtemel zarar gördü.Sola harekette sanki takılır gibi oluyor.
Önümüzdeki günlerde üst takoz bilyalarını değiştirip. bakacağım.
Sanıyorum hepimizin sorunu bu.

Yıllardır bir çok marka model araç kullandım hayatımda hiç amortisör değiştirmedim ve bu tür sorunla ilk defa karşılaştım.
Demekki imalat hatası.