Türkiye Chevrolet Kulübü / Chevrolet Forum - Paylaşım
Captiva performans düşüklüğü ve takırtı - Baskı Önizleme

+- Türkiye Chevrolet Kulübü / Chevrolet Forum - Paylaşım (http://www.chevroletkulubu.org)
+-- Forum: Chevrolet Kulübü - Otomobil (http://www.chevroletkulubu.org/forum-7.html)
+--- Forum: Captiva Grubu Bölümü (http://www.chevroletkulubu.org/forum-44.html)
+--- Konu Başlığı: Captiva performans düşüklüğü ve takırtı (/thread-9151.html)Captiva performans düşüklüğü ve takırtı - Mehmet1980 - 12-09-2019

Selamlar;
Gruba yeni katıldım. 1 ay önce 2012 model yeni kasa captiva aldım. Aracı aldığımda exper yaptırdım motor %95 çıktı. Fakat daha ilk otobana çıktığımda fark ettimki araç en fazla 160 km yapabiliyor ve hızlanma oranları yavaş mesela 60km den 140km ye 33 saniyede çıkıyor. Alt hızlarda daha iyi zaten bu yüzden alırken anlamadım. 2. Haftada araçtan gaza basınca ses gelmeye başladı ama gaza yüklenince geliyor tırrr diye bir ses araç rölantide iken yada dururken gaz verince herhangi bir ses yok. Burda bir kaç ustaya gösterdim biri turbo monifoltu dedi düzeltti olmadı. Sonra enjektörlere bakıldı orda da bir problem yok. Bilgisi olan varsa lütfen yadım etsin. Yarın başka bir ustaya gidicem egsoz olabilir dedi çünkü egsoz çıkışlarım baya kararmış. Birde araçta konu ile ilgili hiçbir hata lambası yanmadı. Son olarak aracı bosh serviste makineye bağladık motor ve şanzıman arızasıda vermedi.


Cvp: Captiva performans düşüklüğü ve takırtı - hazanh - 17-10-2019

o ses egr valfinden geliyor. valf arıza yapmış olabilir buna bağlı üst devirlerde turbo tam anlamıyla dolmuyor olabilir yavaş hızlanma için. yada aracın partikül filtresi tıkanmış olabilir. servise veya iyi bir ustaya gidip cihaza bağlanıp partikül filtresini test ettirip temizletin dahada olmazsa söktürüp temizletin.