Türkiye Chevrolet Kulübü / Chevrolet Forum - Paylaşım
Yetkili servisinde çözemediği sorun.. - Yazdırılabilir Sürüm

+- Türkiye Chevrolet Kulübü / Chevrolet Forum - Paylaşım (http://www.chevroletkulubu.org)
+-- Forum: Chevrolet Kulübü - Otomobil (http://www.chevroletkulubu.org/forum-7.html)
+--- Forum: Cruze Grubu Bölümü (http://www.chevroletkulubu.org/forum-45.html)
+--- Konu: Yetkili servisinde çözemediği sorun.. (/thread-9169.html)Yetkili servisinde çözemediği sorun.. - skyrock - 13-11-2019

Herkese merhaba,
Aracımda yokuşta veya güce gereksinim duyduğum zaman gaza çok şiddetli olmasada yuklendiğimde tıııırrrt şeklinde bir sesle beraber beyaz duman atıyor.Bunu her zaman yapmamakla beraber aracta sanki önce bir çekiş düşüklüğü oluyor ve gaza yuklenmeyle beraber bu durum meydana geliyor. Sonra gazdan çekip belli bir süre yol alınca hiçbir şey olmamış gibi sürüşe devam ediyor.Yetkili serviste (GTC Global)  bilgisayara bağlandı .Hiç bir şey bulamadılar hatta beraber test sürüşte aynı durum meydana geldi fakat sorunu bulamıyorlar.Yağ eksiltme ,su eksiltme yok.Geçen yıl yine yetkili serviste yağ soğutucu ve komple boru sistemi değişti.Yani su tankına yağ karışma olayı da yok.Hatta sente ayarında sorun olabilir diye tiger kayışını ve v kayısını da değiştirdik.(km 85.000 ''de)Yağınıda filtrelerini de her 7500 km de değiştiririm.Arabamdan iyice soğumaya başladım.Artık yokuş ve ani hızlanmalarda gaz pedali sabit bir şekilde hızlanmaya çalışıp küfür etmeye devam ediyorumSmile    Ateşleme sistemi bu soruna neden olabilir mi? Araçta tekleme sorunuda yok.Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.


Cvp: Yetkili servisinde çözemediği sorun.. - skyrock - 22-01-2020

Evet arkadaşlar sorun çözüldü.Külbütör kapağı ve ateşleme bobini yetkili serviste değişti.1 ay oldu.Allaha şükür artık duman atma ve ses yok.Aynı problemle karşılaşan olursa diye cevap yazmak istedim.Bu arada kulübümüz sayfasında paylaşımlar çok az ve blgilendirme olsun ,uygulama pyalaşımları olsun çok yetersiz.Adminlerin bu konuda biraz daha yönlendirici olması gerekir diye düşünüyorum.