Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze- Gizli Kalmış ve Bilinmeyen Özellikleri
Arkadaşlar hepimiz uzun zamandır Cruze kullanıyoruz ama hepimiz aracın her özelliğini bilmiyoruz.

Bu başlıkta kullandığımız ama pek bilmediğimiz özellikleri yazalım
Eğer isteresen \"O\" bir hâyâl değildir.
Bul
Alıntı
Birinci örneği ben vereyim.

Sinyal verirken döneceğimiz yöne çok hafif dokununca 3 defa sonra kendi kendine sinyal sönüyor.

Sollamalarda pratiklik sağlıyor
Bul
Alıntı
kontağı kapadıktan sonra araçtan çıkmadan önce sinyal kolunu hangi tarafa çevirirseniz o taraftaki park lambası yanık kalıyo
cruze LS
Bul
Alıntı
Kontağı kapatıp araçtan inmeden, bir kez sellektör yapın, farınız sürekli yanacaktır ve aracınızdan inin. Kumandadan aracınızı kilitleyin. 30 saniye sonra farınız otomatikman kendini kapatacaktır.

Sisli ve karanlık sokaklarda fayda sağlayan bir özellik.
Bul
Alıntı
arabanın aux girişinden telefona aktarılan kablo kullanarak telefonu araca baglıyorsun hem müzik istersen dinliyosun hemde görüşme geldiği zaman hopörlere alıp teli konnuşabiliyorsun karşıdakinin sesi hopörlerden geliyor sende konuşunca gidiyor karşıdakine yani el kullanmıyorsunSmile biliniyodur ama söyleyim dedimSmile
2010 cruze ls
Bul
Alıntı
Smile Daha neler var merak ediyorum...
HER ŞEY VATAN İÇİN!!!![left][/left]

[Resim: 289x6bb.jpg]
Bul
Alıntı

Alıntı:
#34445 okayhan: Kontağı kapatıp araçtan inmeden, bir kez sellektör yapın, farınız sürekli yanacaktır ve aracınızdan inin. Kumandadan aracınızı kilitleyin. 30 saniye sonra farınız otomatikman kendini kapatacaktır.

valla bunu merakımdan aşağı kadar indim ama olmadı özgür bey acaba bu özellik sadece pluslara özgü bişeymi arabayı çalıştırıorm kapatıyorum sonra selektor yapınca yanıo bırakınca söüyor ileri itincede hiç birşey yanmıyor ben mi yapamadım yoksa plusa özgümü acaba??
2010 cruze ls
Bul
Alıntı
dilerim hepsinde vardır ben şu an araca uzağım ama yarın ilk iş deneyeceğim
cruze LS
Bul
Alıntı
Evet, Plus\' a özgü olabilir o zaman. Ben de bunu bilmiyordum Smile
Bul
Alıntı
Arabanın kullanım kitabında hepsi ayrıntısıyla var. Okumayan milletiz vesselam. Extradan bişeyler bulan varsa ve paylaşırsa çok güsel bir başlık.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#34496 Chevy90: Arabanın kullanım kitabında hepsi ayrıntısıyla var. Okumayan milletiz vesselam. Extradan bişeyler bulan varsa ve paylaşırsa çok güsel bir başlık.

Kitapçıkta yazan birçok şey araçta yok ayrıca kitapçıkta yazmayan ama araçta olan özellikler var.

Bizde o özellikleri herkes öğrensin diye başlık açtık.
Bul
Alıntı
Merhaba arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum. kapıları kumanda ile açtıktan sonra araca binmekten vazgeçtim veya hata ile açtım., Kapılar kendi otomatik kilitlenmedi bu bir sorunmu yoksa cruze has bir eksi\'mi. Bilen varmı acaba Araç ayarlarından da her türlü fanteziyi yaptım olumsuz.
Bul
Alıntı
Arkadaşlar benzini opetden aldım., sanki aracın performansı arttı gibi. Daha önce sürekli shell den alıyordum., araç arada tekliyo gibi motor dengesiz çalışıyordu. ilk kalkış performansı eşek gibiydi Benim düşüncem shellin benzini kalitesiz düşük oktanlı Bilginize (Shell veya Opet ile maddi veya manevi hiç bir bağım yoktur) :-)
Bul
Alıntı

Alıntı:
#34543 panasaha: Merhaba arkadaşlar ben bir şey sormak istiyorum. kapıları kumanda ile açtıktan sonra araca binmekten vazgeçtim veya hata ile açtım., Kapılar kendi otomatik kilitlenmedi bu bir sorunmu yoksa cruze has bir eksi\'mi. Bilen varmı acaba Araç ayarlarından da her türlü fanteziyi yaptım olumsuz.

Maalesef, öyle bir özellik yok Smile

Alıntı:
#34544 panasaha: Arkadaşlar benzini opetden aldım., sanki aracın performansı arttı gibi. Daha önce sürekli shell den alıyordum., araç arada tekliyo gibi motor dengesiz çalışıyordu. ilk kalkış performansı eşek gibiydi Benim düşüncem shellin benzini kalitesiz düşük oktanlı Bilginize (Shell veya Opet ile maddi veya manevi hiç bir bağım yoktur) :-)

Bir de Petrol Ofisi\' ni deneyin. Shell\' e nazaran bariz bir fark göreceğinizden eminim.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#34478 mamii:
[red]Alıntı:
#34445 okayhan: Kontağı kapatıp araçtan inmeden, bir kez sellektör yapın, farınız sürekli yanacaktır ve aracınızdan inin. Kumandadan aracınızı kilitleyin. 30 saniye sonra farınız otomatikman kendini kapatacaktır.

valla bunu merakımdan aşağı kadar indim ama olmadı özgür bey acaba bu özellik sadece pluslara özgü bişeymi arabayı çalıştırıorm kapatıyorum sonra selektor yapınca yanıo bırakınca söüyor ileri itincede hiç birşey yanmıyor ben mi yapamadım yoksa plusa özgümü acaba??
[/red]

Plus\'a özgü *****. Hatta plusta da bunun olması için farların otomatikte olması lazımdı yanılmıyorsam.
Bul
Alıntı
kitabını halen alamadım aracın bayi gönderecek bakalım
cruze LS
Bul
Alıntı

Alıntı:
#34547 aksiyim:
[red]Alıntı:
#34478 mamii:
[red]Alıntı:
#34445 okayhan: [i]Kontağı kapatıp araçtan inmeden, bir kez sellektör yapın, farınız sürekli yanacaktır ve aracınızdan inin. Kumandadan aracınızı kilitleyin. 30 saniye sonra farınız otomatikman kendini kapatacaktır.

[/red]

Plus\'a özgü *****. Hatta plusta da bunun olması için farların otomatikte olması lazımdı yanılmıyorsam.[/i][/red]

hadiya o kadarda heyecan yapmıştım napalım artık öbür özellikler var allahtanSmile
2010 cruze ls
Bul
Alıntı

Alıntı:
#34544 panasaha: Arkadaşlar benzini opetden aldım., sanki aracın performansı arttı gibi. Daha önce sürekli shell den alıyordum., araç arada tekliyo gibi motor dengesiz çalışıyordu. ilk kalkış performansı eşek gibiydi Benim düşüncem shellin benzini kalitesiz düşük oktanlı Bilginize (Shell veya Opet ile maddi veya manevi hiç bir bağım yoktur) :-)

bende arabayı aldım alalı hiç shellden başka bir benzin almadım farklı benzin firmalarından alınca performansta fark edermi benim bildiğim benzin firmasının deiştirilmemesi sorna depoda tortu falan kalıyor diyorlardı böyle bişey varmı?
2010 cruze ls
Bul
Alıntı

Alıntı:
#34550 ozgurum: kitabını halen alamadım aracın bayi gönderecek bakalım

Aşağıdaki linkten edinebilirsiniz.

http://www.chevrolet.com.tr/chevrolet-sa...zlari.html
Bul
Alıntı
Sayın Çağrı,
Ben de merak ettim. Neymiş şu arabada olup ta kitapçığında olmayan özellikler. Aydınlatır mısın?
\"İt ürür, kervan yürür.\" Bir bedevi atasözü.
Bul
Alıntı
Konuda bilmediğimiz veya farketmediğimiz bazı özellikler yazılıyor.Bende yan dikiz aynaların ısıtmalı olduğunu bilmiyordum mesela.Kitapçıktada üstünkörü geçilmiş.Anlaşılmıyor.Bu tepki niyedir anlayamadım.Kitapçığı siz yazdınız sanki.
HER ŞEY VATAN İÇİN!!!![left][/left]

[Resim: 289x6bb.jpg]
Bul
Alıntı
Kitapçık 33 - 34.sayfalar
\"İt ürür, kervan yürür.\" Bir bedevi atasözü.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#34478 mamii:
[red]Alıntı:

[/red]

bu özellik tüm cuze araçlar için geçerli
Bul
Alıntı
Arkadaşlar bu aracın bence öyle bir özelliği var ki hala çözemedim o da;kendi kendini tamir etme özelliğiBig GrinBig GrinBig Grin
Bul
Alıntı
walla baki abi denedim olmadı kontagı kapadıktan sonra sellektör yapın farınız sürekli yanacaktır diye söyleniyor benim arabada yapıyorum elimi sellektörden çekince ışık sönüyor direk acık kalmıyor
2010 cruze ls
Bul
Alıntı
Tuğrul Bey koptum ya. nasıl bir cevap öyle. Smile
CRUZE 2009 1,6 LS mt +landirenzo+pecochip+wtcc
Bul
Alıntı
yada bazen aynı yolda uçarak gitmesi ve hiç amortisorlerden ses gelmemesi bazende gene aynı yolda kağnı gibi giderek her tarafından ses gelmeside gene enterasan özelliklerindenBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Bul
Alıntı
Bakicim aynen katılıyorum..:yes
Bul
Alıntı

Alıntı:
#34565 Jumbo: Sayın Çağrı,
Ben de merak ettim. Neymiş şu arabada olup ta kitapçığında olmayan özellikler. Aydınlatır mısın?

Mesela sinyale hafif dokununca 3 defa yanıp söndüğü yazmıyor

ya da cep telefonuyla aux a bağlanıp telefonla konuşulabilindiği yazmıyor

ya da kapttıktan sonra selektör yaptığımız zaman farların 30 saniye açık kaldığı yazmıyor (Yazıyor ama açık değil). vs vs vs

Ya da da kitapçıkta bluethoot yazıyor ama araçta yok. CC yazıyor araçta yok ya da başka özellikler...

Kitabı baştan sona okudum zaten 50 sayfalık birşey hatta internetten indirip onu da tekrar okudum.

Okumaya üşeniyoruz onu kabul ediyorum ama bu başlık kitabı okumayanlar için de açıldı. Ya da okuyup bazı özelliklerini anlamayanlara veya bazı özellikleri kullanmadıkları için unutanlara...

Ben gereksiz bir başlık olduğunu düşünmüyorum ama tabiki eleştiriniz varsa o da başım gözüm üstüne...
Bul
Alıntı

Alıntı:
#34620 mamii: walla baki abi denedim olmadı kontagı kapadıktan sonra sellektör yapın farınız sürekli yanacaktır diye söyleniyor benim arabada yapıyorum elimi sellektörden çekince ışık sönüyor direk acık kalmıyor

Hocam yapman gerekinler sırasıyla;

-motoru stop et,anahtarı kontaktan çıkar..
-kapıyı aç in ve bir kez sellektör yap sonra kapıyı kapat..
Bul
Alıntı