Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze Lokurdulardan Kurtulmak !!!!!!!
Arkadaşlar anladığım kadarıyla yayların arasına takılan kavucuk bir parça çok basit takılışı var görüntüde açıklamalarında ise engebeli ve asfaltsız yollarda gürültüyü azaltmak ve daha konforlu yolculuk yapmak için güney koreliler tarafından üretilmiş bozuk yollardaki darbeyi emip lokurduları kesebilir ümüdindeyim zaten yaylarımızın çok sert olması nedeniyle de sorun yaşamaktayız belki basit ve uygun bir çözüm olur sitedeki arkadaşlarla beraber bu konuyu değerlendirelim..

google dan \"Chevy Holden Cruze Shock Absorber Power Cushion Buffer\" aratın resimleriyle göreceksiniz.

Link : http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Chevy-Hol...ccessories
2011 cruze ls design edition & HYUNDA i30 CRDİ DİZEL OTOMATİK ELİTE ..
Bul
Alıntı
Daha çok görüntü için geldi bana resimlerden
Bul
Alıntı
Bunu korelilerin yapması ve bu sorunu anlamış olmaları beni biraz umutlandırdı ama dediğiniz gibi de olabilir. ama ürünün kavucuktan üretilmiş olması ve bu nedenle de yayların arasına takıldığı için belki esneklik katıp yayları yumuşatabilir???
2011 cruze ls design edition & HYUNDA i30 CRDİ DİZEL OTOMATİK ELİTE ..
Bul
Alıntı
bu parçaya daha önce bende gördüm ama aracı kasmaktan başka işe yaracağını düşünmüyor. tabi denemeden anlamak zor
Bul
Alıntı
bu parçayı onceden baki bana bildirmişti. Lokurtuları onlemeyeceğini düşünüyorum.
10 gün içinde lokurtuları onlemek için son bir deneme yapacağım, gerçekleşeceğini düşünüyorum.
İsttanbulda denek olmak isteyen varsa bu cok basit işlemi onun aracında da denemiş oluruz, iki aracta daha iyi test etmiş oluruz, bunun herhangi bir ***** ve zararı olmayacak, geri donulebilir ve garantiyi bozmayan basit bir lastik ilavesi...
Bul
Alıntı
samet baba ben burdan denek olurum sanaBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin
Bul
Alıntı
ok , parcaları sana gonderirim, orada serviste taktırırsın....
Ben bu sistemi daha once denemiştim ama biriki eksiği olduğunu gördüm şimdi o eksikleri giderip 1-2 ay deneyip gorelim sonuç ne olacak.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#56209 samet baba: ok , parcaları sana gonderirim, orada serviste taktırırsın....
Ben bu sistemi daha once denemiştim ama biriki eksiği olduğunu gördüm şimdi o eksikleri giderip 1-2 ay deneyip gorelim sonuç ne olacak.

tamam abi bekliyorum
Bul
Alıntı
hyrlısı ınşallah
show time with cruze
Bul
Alıntı
baki hocam bu deneyın sonucu ne oldu bayadır yazılmamıs buraya bırsey merak ettım
34 DT 0376
Bul
Alıntı
parça gelmedi ama yeni amortisörler geliştiriliyormuş yani bunun için gm çalışma yapılıyor ama henüz net bir şey yok
Bul
Alıntı
araç 3-5 cm yükselirmişş hoşnut olmadım..
Alıntı
Baki , evet Burak SVR arkadaşımızda yazın merkezle görüştüğünde yeni amortisör üzerinde çalıştıklarını söylemişlerdi, sanırım çok mükemmel bir amortisör geliştiriyor GM in R&D\'si (research and deveplopment), yani ARGE si. Dört gözle bekliyoruz yeni amortisörleri , inşallah yakın zamanda Big Grin biterde araçlarımıza takar lokurtudan kurtuluruz.
Bul
Alıntı
peki piyasadaki araclarına takacaklarmı bu amortisorlerı yoksa yenı gelenlerdemı kullanacaklar yakın zamanda cıksa su sonuc ıyı olur artık patlak amortısor seslerı ıle dolasmak tat vermıyor modellı aracda en cok sevdıgım seydır kasıse gelıp yavasdan sessiz ve sakın gırıp cıkmak ama ***** o sevıncımı kursagımda bırakıyor
34 DT 0376
Bul
Alıntı
arkadaşlarım, sert olan helezon yaylar.. bu sebeple mevcut yaylara ne takarsanız takın bi değişiklik olmayacaktır.. bunun yerine yaylarınızı daha yumuşak yaylarla değiştirmenizi tavsiye ederim.. örneğin hyundai accentin helezonları aşırı yumuşak neredeyse sürekli yaylanarak gidiyorsunuz, cruze araçlarınıza da piyasadaki diğer markaların uyan helezon yaylarından isteğinize göre tercih edip taktırmanız sorunu çözecektir.. amortisörlerle ilgili bir probleminiz yok sanırım, tek sorun yayların sert oluşu..

ya benim yaptığım gibi coilover (ayarlı amortisör) taktırın, yada yapılabiliyorsa yukarıda dediğim gibi cruze uyan daha yumuşak helezon yaylardan kullanın..
[img][Resim: 2yxkv1w.png][/img]
\"\"AD ASTRA PER ASPERA\"\" ZORLUKLARLA YILDIZLARA KADAR..
Bul
Alıntı
koray kardeşim yumuşak helozon takıncada aracın yol tutuşu değişiyor ve azalıyor buda istenmeyen sonuçlara neden olabilir
Bul
Alıntı

Alıntı:
#81948 daos009: koray kardeşim yumuşak helozon takıncada aracın yol tutuşu değişiyor ve azalıyor buda istenmeyen sonuçlara neden olabilir

haklısın baki abi.. ama şöylede bir konu var.. lokurtulardan ve sert süspansiyonlardan yana sıkıntı çeken üyelerimiz zaten performanstan çok konfora eğilimli, ben lokurtularını takıntı haline getiren üyelerimizin performans kaybına çok takılacağını sanmıyorum.. kaldı ki çok belirgin bir kayıp söz konusu değil düşüncesindeyim..
[img][Resim: 2yxkv1w.png][/img]
\"\"AD ASTRA PER ASPERA\"\" ZORLUKLARLA YILDIZLARA KADAR..
Bul
Alıntı
orası doğru tabi ama orjinalliği bozulacağı için bu konuda bilinçli olmaları açısından söylemekte fayda var düşüncesindeyim
Bul
Alıntı
bizim araçlara hangı araçların yayları uyar acaba,yok kardeşım bu lokurtu işi kendi kendıne çozulmez ben ya yayları yada amortisörlerı degiştırecem bu ne kardeşım işi güçü bıraktık yay , amortısor peşınde koşuyoruz daha 700 km araç olmaz kardeşim
Alıntı
bence biraz sabredin aracınız daha çok yeni eğer geliştirilmiş amortisörler gelirse bu imkandan yararlanamaz duruma geleceksiniz. bence 4-5 ay daha bekleyin
Bul
Alıntı
Yeni aveolarda da lokurtu var mı? Epicada yada diğer chevy lerde varmı lokurtu?
Bul
Alıntı
varmı bu iyilestirilmis amortısorlerden haber benım arac artık tahta tekerleklı paytonlara döndü takur tukur gidiyo
34 DT 0376
Bul
Alıntı
varmı bu iyilestirilmis amortısorlerden haber benım arac artık tahta tekerleklı paytonlara döndü takur tukur gidiyo
34 DT 0376
Bul
Alıntı
34 DT 0376
Bul
Alıntı

Alıntı:
#56202 samet baba: bu parçayı onceden baki bana bildirmişti. Lokurtuları onlemeyeceğini düşünüyorum.
10 gün içinde lokurtuları onlemek için son bir deneme yapacağım, gerçekleşeceğini düşünüyorum.
İsttanbulda denek olmak isteyen varsa bu cok basit işlemi onun aracında da denemiş oluruz, iki aracta daha iyi test etmiş oluruz, bunun herhangi bir ***** ve zararı olmayacak, geri donulebilir ve garantiyi bozmayan basit bir lastik ilavesi...

sacit bey benim aracı denek yapabiliriz karşılığında pecochipi extrası ile değiştirelim Smile müsait bir zamanda aracı getireyim fatihe
Alıntı
O zamanki denemeler sonuç vermedi, bu hafta yeni bir parça gelecek onu deneyeceğim. haber veririrm...
Bul
Alıntı
Pecochip Extra mı çıktı :dozingoff
Bul
Alıntı

Alıntı:
#85086 MURAT UZUNBIYIK: Pecochip Extra mı çıktı :dozingoff

Evet:yes. Alkol oranı yüksekBig Grin
Bul
Alıntı
Beyler ,

extra falan yok, konu lokurtu, çalışma lokurtular üzerine....
Bul
Alıntı
birileri birseyler yapsın su lokurtularaaaaaaaaa servislerde amortisör degiştiren oldumu garantiden
34 DT 0376
Bul
Alıntı