Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Motor Harareti ACİL............
Herkese merhaba benim sorunum aracımla şehirler arası uzun yolda bagajda 3 büyük valiz, çocuğun arabası, içeride de 3 kişi var iken klima da açık iken yaklaşık 80 - 90 km hız ile rampa çıkarken aracın hararet seviyesinin neredeyse kırmızı çizgi seviyesine kadar geldiğini tesadüfen gördüm, daha önce yaklaşık 6 adet araba değiştirmiştim hiç biri ile böyle bir sorun yaşamadım . ( Dik rampadan kastım Antalya Korkuteli , Manisa Sabuncubeli .)Böyle bir sorunla karşılaşan hiç oldumu ? Normal şartlarda şehir içi sıkışık trafikte dahi motor sıcaklığı ortanın üzerine çıkmaz iken rampada böyle birşey olması bana tuhaf geldi , başka bir rampada klimayı kapatıp denedim gene hararet yükseldi . Özel servisteki ustayı aradığımda normal şartlarda hararet yükselmiyorsa arabanın özelliğindendir klimayı rampada kapat ve aracı sıkıştırma dedi . Bu bana çok saçma geldi . bu konu ile ilgili en kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum şu anda İzmir deyim önerebileceğiniz bir servis varsa isterseniz özeldende mesaj atabilirsiniz .....
Bul
Alıntı

Alıntı:
#58195 Özgür Ruh: Herkese merhaba benim sorunum aracımla şehirler arası uzun yolda bagajda 3 büyük valiz, çocuğun arabası, içeride de 3 kişi var iken klima da açık iken yaklaşık 80 - 90 km hız ile rampa çıkarken aracın hararet seviyesinin neredeyse kırmızı çizgi seviyesine kadar geldiğini tesadüfen gördüm, daha önce yaklaşık 6 adet araba değiştirmiştim hiç biri ile böyle bir sorun yaşamadım . ( Dik rampadan kastım Antalya Korkuteli , Manisa Sabuncubeli .)Böyle bir sorunla karşılaşan hiç oldumu ? Normal şartlarda şehir içi sıkışık trafikte dahi motor sıcaklığı ortanın üzerine çıkmaz iken rampada böyle birşey olması bana tuhaf geldi , başka bir rampada klimayı kapatıp denedim gene hararet yükseldi . Özel servisteki ustayı aradığımda normal şartlarda hararet yükselmiyorsa arabanın özelliğindendir klimayı rampada kapat ve aracı sıkıştırma dedi . Bu bana çok saçma geldi . bu konu ile ilgili en kısa zamanda yardımlarınızı bekliyorum şu anda İzmir deyim önerebileceğiniz bir servis varsa isterseniz özeldende mesaj atabilirsiniz .....

Kesinlikle servise gitmen gerekiyor.Hararet o şekilde yükselmesi hayra alamet değil.
İzmir Kavuklar servisine gidebilirsiniz..Servis Müdürümüz Feriz Bey sizinle ilgilenecektir.
[Resim: 9u3pxc.jpg][Resim: ilxibt.jpg]

[Resim: ataturk-silueti-imzasi-bayrak.jpg]
Alıntı
ya soğutma suyu eksiltiyordur ya da fanda bir sorun vardır bende birkaç gündür arabanın su eksiltmesiyle uğraştım soğutma suyu dipteyken bile hareret ortalamayı aşmadı fan bir şekilde dengede tuttu yinede ihmale gelecek konu değil...
İyilik yap hatırlanmaz,
Kötülük yap unutulmaz,
Sen kimsenin \'YAPAMAZ\' dediğini yap,
Çünkü söylemeselerde akıllarından çıkmaz...[/b]
Bul
Alıntı
hiç bir şekilde o göstergenin sınırını aşmaması lazim servisteki adam resmen klasik servis şekli sunmuş öyle şey mi olur bence biran önce servise gösterin...
[Resim: ilxibt.jpg]
Bul
Alıntı
panik yapacak bir durum yok. Antalya korkuteli çok dik bir rampadır. Nisan ayında dahi dediğiniz gibi hararet çok yükseliyor. ***** dik bir tırmanış arabada dolu olunca hararet olması normal ancak. araçta gerekli soğtma sistemi var. Aynı olayı bende 2-3 defa yaşadım. Dikkat edin sorun demiyorum. olay diyorum. aynı olayı aynı yerde yaşadım.
Ticaretin olduğu yerde ben yokum.
Bul
Alıntı
Ben hararet göstergesine tesadüfen bakmasaydım muhtemelen motor yanardı . soğutma sistemi motor yandıktan sonramı devreye girer. ?
Bul
Alıntı

Alıntı:
#59231 Özgür Ruh: Ben hararet göstergesine tesadüfen bakmasaydım muhtemelen motor yanardı . soğutma sistemi motor yandıktan sonramı devreye girer. ?

Araba üreticileri hararet yükseldiğinde bir uyarı ışığı yada uyarı sinyali niye koymazlar anlamıyorum. çok basit ve ***** sonuçlarıyla karşılaştırılamayacak kadar da düşük bir şey.

ama devlet yolunda rampa da çıksa captiva gibi bir aracın hararetinin bu derece hissesilmesi bence olumsuz ve giderilmesi gereken bir sorun. o zaman normal araçlar o rampada dürekli motor yaksın. bence servisci adam başından savmış. uğraşmak istememiş.
Bul
Alıntı
Yetkili servise geçen cuma gittim . Servisteki usta ile birlikte dik bir rampayı 1. viteste birlikte 4000 deviri de görerek çıktık ancak aracın hararetinde milim oynama olmadı , sanki ben yalancı gibi oldum ama servis bu arabada yok bir şey dedi incelediler birşey bulamadılar . Yol ve hava şartlarından böyle olmuştur dediler , anlamadım ama umarım dedikleri gibidir . bana bu durum saçma gibi geliyor 2008 model bir araba neden durup dururken hararet yükseltsin ki ?
Bul
Alıntı
merhaba,
aynı sorunu bende daha yeni ve belkide sizinle aynı gün aynı yerde yaşadım. ayın yedisinde yine korkuteli yolunda üstelik akşam üzeri araç dolu, yaklaşık hız 90-100, hararet orta çizgi ile kırmızı ortası. şaşırdım. çünkü bir önceki arabam toyota cressida 91 model olmasına rağmen hararette hiç oynama olmazdı.bugün servisi aradım olabilir normaidir dediler ama pek inandırıcı ve güvenilir bir cevap alamadığımı düşünüyorum. daha öncede bir başka kullanıcı arkadaşımdan böyle birşeyi duymamış olsaydım arabayı sağa çeker servis çağırırdım herhalde.
Bul
Alıntı
araç dolu ve yokuş çok dik olursa normal gibi
Bul
Alıntı
herkese selam.Antalya lıyım ben de mayıs 2011 sıfır captiva aldım. bu zanana kadar bir çok model ve marka (nissan navara-nissan skystar -mıtsubıshı-mazda-opel astra -mercedes e220cdı - bmw 325i - reno megane dci gibi ) araçları kullandım ve kullanmaktayım
aynen hararet sorunu benim captivada da var. geçenlerde istanbul a gittim. 2 yetişkin 2 de küçük cocuk 2 de bavul var olan aracımda cubuk beli rampasına tırmandığımda tesadüfen hararetin kırmızıda olduğunu vark ettim ve şok oldum.daha hiç böyle birşeyle karşıaşmadım hararet göstergesi 5 saniye içinde bir kırmızıya çıkıyor birkaç saniye sonra normale dönüyor derhal sağa çekip servisi aradım bir şey olmaz deyip fazla sıkıştırma yapmaması lazım deyip devam etmemmi söylediler. rampadan sonra bi daha yapmadı. antalya sıcak ben yayla olarak korkuteli ve feslikan yaylasına her hafta sonu giderim klima açık oldumu rampalarda hararet kırmızıya dayanıyor kullandığım araçlarda hararet yapan araç görmedim.
bu captivada normalmi acaba ?

veya sorunu cözen varmı
Bul
Alıntı

Alıntı:
#62189 emin07: herkese selam.Antalya lıyım ben de mayıs 2011 sıfır captiva aldım. bu zanana kadar bir çok model ve marka (nissan navara-nissan skystar -mıtsubıshı-mazda-opel astra -mercedes e220cdı - bmw 325i - reno megane dci gibi ) araçları kullandım ve kullanmaktayım
aynen hararet sorunu benim captivada da var. geçenlerde istanbul a gittim. 2 yetişkin 2 de küçük cocuk 2 de bavul var olan aracımda cubuk beli rampasına tırmandığımda tesadüfen hararetin kırmızıda olduğunu vark ettim ve şok oldum.daha hiç böyle birşeyle karşıaşmadım hararet göstergesi 5 saniye içinde bir kırmızıya çıkıyor birkaç saniye sonra normale dönüyor derhal sağa çekip servisi aradım bir şey olmaz deyip fazla sıkıştırma yapmaması lazım deyip devam etmemmi söylediler. rampadan sonra bi daha yapmadı. antalya sıcak ben yayla olarak korkuteli ve feslikan yaylasına her hafta sonu giderim klima açık oldumu rampalarda hararet kırmızıya dayanıyor kullandığım araçlarda hararet yapan araç görmedim.

veya sorunu cözen varmı

Normal şartlarda şehir içinde hava sıcakken klima çalışsa ve araba dolu olsa bile sıkışık trafikte olsanız dahi hararet yükselmez , ancak rampaya gelince aynı şartlarda olsanız bile hararet yükselir . Bu benim başıma da geldi ( bu konuyu açanda ben olduğum için ) ve ilginçtir ki daha önce bende bir sürü farklı araç kullanmama rağmen böyle bir sorunla karşılaşmamıştım . Sanırım chevrolet in genel sorunu bu . servisten öğrendiğim kadarı ile aklımda kaldığı kadarıyla iki adet termostat mı ne varmış , ikinci termostat arızalandığı zaman bunu yapıyormuş . Muhtemelen sizdede aynı sorun var . Merak etmeyin, rampada harareti gözünüzle takip edin yükseldiğini gördüğünüz zaman hızınızı 70 cıvarına düşürünce hararet düşüyor . Tecrübeyle sabit . Veyahut servise gidip termostatı değiştirin . Öğrendiğim kadarıyla 150 - 180 tl cıvarıymış.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#62352 Özgür Ruh:
[red]Alıntı:
#62189 emin07: herkese selam.Antalya lıyım ben de mayıs 2011 sıfır captiva aldım. bu zanana kadar bir çok model ve marka (nissan navara-nissan skystar -mıtsubıshı-mazda-opel astra -mercedes e220cdı - bmw 325i - reno megane dci gibi ) araçları kullandım ve kullanmaktayım

veya sorunu cözen varmı

Normal şartlarda şehir içinde hava sıcakken klima çalışsa ve araba dolu olsa bile sıkışık trafikte olsanız dahi hararet yükselmez , ancak rampaya gelince aynı şartlarda olsanız bile hararet yükselir . Bu benim başıma da geldi ( bu konuyu açanda ben olduğum için ) ve ilginçtir ki daha önce bende bir sürü farklı araç kullanmama rağmen böyle bir sorunla karşılaşmamıştım . Sanırım chevrolet in genel sorunu bu . servisten öğrendiğim kadarı ile aklımda kaldığı kadarıyla iki adet termostat mı ne varmış , ikinci termostat arızalandığı zaman bunu yapıyormuş . Muhtemelen sizdede aynı sorun var . Merak etmeyin, rampada harareti gözünüzle takip edin yükseldiğini gördüğünüz zaman hızınızı 70 cıvarına düşürünce hararet düşüyor . Tecrübeyle sabit . Veyahut servise gidip termostatı değiştirin . Öğrendiğim kadarıyla 150 - 180 tl cıvarıymış.
[/red]

şimdi sorunun servisin size dediğine göre termostatdan olması saç***** biz arabayın nisan 23 2011 de teslim aldık. araç pek kullanılmadı bile. bu nasıl oluyorda arızalanıyor... madem termostat diyorlar. hadi beni geçin emin beyde yeni alanlardan o da mı arızalı ?? bence bu büyük bi sorun ve forum olarak bu sorunu öğrenmemiz gerekiyor. haksız mıyım ???
Bul
Alıntı
Ayrıca aynı sorunu daha yeni bayramın 2. günü antalyadan pamukkaleye giderken korkuteli rampalarında hararet 120 buldu. çıkarken yükseliyor inerken düşüyor.
Bul
Alıntı
merhaba beyler..
2011 ocakayında aldım .40 000 KM OLDU . severek biniyorum . rampa yukarı hararet bende yaşıyorum . baktırdım ama sonuç yok .
15-20km lik uzun rampalarda oluyor. ben sıkıştırmayla filan alakası olmadığını düşünüyorum . hızla da yok. dağa tırmandım 5 KM HIZLA kırmızıya dayandı ve gaz kesti . KAPUTU AÇTIM SU KAYNAMASI YOK . BİRŞEY OLMUYOR... 120 ile rampa çıkıyorum yine oluyor. KLİMA DA ETKİLİ DEĞİL. düzde 200 le gidiyorsun hareketbile etmiyor, şehir içinde DE öyle.
ACABA ARACIN EĞİMİ DEĞİŞTİĞİNDEN MÜŞÜRDE VEYA GÖSTERGE TABLOSUNDA OKUMA HATASI OLUYOR. MERAKEDİYORUM .
Bul
Alıntı
bu konuyu bir an önce çözmek lazım aslında :S kimsenin başına zarar açmadan açıklayıcı ve mantıklı bir bilgi almak lazım :S ama nerden. servisler bile düzgün cevap veremiyor...
Bul
Alıntı
Antalya havaalanı karşısındaki Citroen in yanındaki Chevrolet bayisinden bu bilgiyi aldım ama henüz bahsedilen parçayı değiştirmedim . Dediğiniz gibi bu 0 araçlarda da varsa bence bu markanın bu konuda birşeyler yapması lazm . Bu konuyla ilgili başka kimse varsa lütfen burada sıkıntısını paylaşsın ki birlikte bir çözüm bulmaya çalışalım . Teşekkürler ...
Bul
Alıntı
tekrar aynı yollarda ( korkuteli ) deneme yapıldı. yokuşların bazılarında 120-140 km/h yapınca hararet arttı. fakat 90/100 arasında aşırı dik yokuşlar çıkıldığında hararette artış asla olmuyor ! bizim yorumumuza göre bu böyle olduğuna göre araca dik yokuşlarda aşırı yüklenmemek lazım. yani araç acıkca ben 4 çeker ağır bir aracım bana dik yokuşlarda fazla yüklenme demek istiyor gibi bir durum var. belirttiğim hızlarda ( 90 - 100 ) bir sorun yok ama 120 - 140 arası hararet yükselmeye başlıyor. ayrıca ne kadar yükselirse yükselsin motor su kaynatmıyor ! bu da ayrı bir söz konusu :S
Bul
Alıntı
Aynı olay bugün benim de başıma geldi ve beni çok korkuttu.
Aracım 2011 model ve yaklaşık 7000km\'de. Bugün 5 yetişkin, 2 çocukla birlikte Aydın\'da yakşalık 1500mt rakımlı bir yaylaya çıkıyorduk. Klima açıktı ve mesafe yaklaşık 10-11km boyunca yokuş yukarıydı. Yolun yarısına gelmeden arabanın hararet ibresi H çizgisine kadar yaklaştı. Bu durum beni çok korkuttu ve hemen klimayı kapattım ki acaba klimadan mı çıktı diye. Sonra gösterge normal seviyesine indi. Klimasız giderken yine hararet H çizgisne kadar yaklaştı ve normal seviyesine indi. Ve bu olayı ard arda 3 sefer tekrar etti.
Bir arazi aracının böyle bir sıkıntı yaşatması doğru mu? En kötü yol koşullarında bile bu arabanın bizi yolda bırakmaması lazımken niye böyle bir harekette bulundu. Açıkçası çok moralim bozulmuştu ama burdaki yazdıklarınızdan sonra az da olsa içim rahatladı.
Bul
Alıntı
kendi arabam serviste oldugu için arkadasımn arabasya kardesımın düğününe gittim 2012 yenı kasa captiva ile. dışardan tasarımı çok güzel görünen araba yol tutusunda hiç beklediğim gibi değildi virajlarda sallaması gazın geç işlemesi frenlerken sallaması ve daha birçok şey ama en kötsüne gelince. konvoyda bayır çıkarken birden araba gaz kesti baktıgımda hararet sona dayanmıs hararet göstergesi ışıgı yanmıstı ve araba yürümüyordu yolun ortasında kaldım. kaputu açıp su koymaya çalştım ama çıkan kaynarsular elimi yaktı biraz arabayı rölentede öylece bıraktım bakındıgımda fan çalışmıyordu ne yaptysam çalştıramadım servisi aradım. tam yarım saat operatör baglanmadı müzik dinlettiler yarım saat sonunda bütün ruhsat şase ve birçok gereksiz bilgiyi verdim ve bana söylediği tek şey servise gtmelisiniz oldu onu bende biliyorum ama yolda kaldım hangi sigorta fanın sigortası onu söyleyin dediysemde söylemediler.elektrikçi çagrdm geldi baktı bilgisayara bagladı ve arabanın fanının ve termostatının çalışmadıgını klimanında arıza verdigini söyledi. pazar günü oldgndan servise gidemedim. arabayı kapatp ertesi günü bekledim servisten randevu almak istedim 1 hafta sonrasına gün verdiler. uzun yolda sıkıntı yok bayır çıkarken ve yavas giderken birden hararetin sona dayandıgını görüyorsunuz ve araba kitleniyor yürümüyor yolun ortasında kalıyorsunuz. nasıl bir arabadır nasıl bir servistir ben anlayamadım hayatımda yasadıgım en rezıl yolculuktu.! buradada görüyorumki tek ben değilmişim bu arabada kesinlikle birşey var. chevrolet benım için asla alınmayacak ve iyi hatrlanmayacak bir model statüsüne girdi.özellikle telefondaki servis rezilliğin daniskası. bu arabaya 95 milyar verene kadar gidin baska bir araba alın . asla pişman olmazsınız.
Bul
Alıntı
ayrıca o ön panel nedir öyle dokunmatik ekran yemın ederim ilk açıldıgında çin *****ı cep telefonu menüsü zannettim. bu bir chevrolet amerikan olamaz dedim çin *****ı diye bile düşündüm Smile arkadslar test sürüşü yapmadan asla almayın bu arabayı..
Bul
Alıntı
Bir Cruze sahibi olarak değil de 25 yıllık bir sürücü olarak belirtmeliyim ki, günümüz teknolojisine sahip bakımlı bir aracın hararet yapması kabul edilebilir bir durum değildir. Belli ki araçta bir sorun bulunmaktadır. Bu durumun başka araçlarda da olması, sorunun varlığını ortadan kaldırmaz. \'\'Herkes aynı durumda, öyleyse bu normaldir\'\' anlayışı hastalıklı bir anlayıştır ve günümüzde kolaycılığa kaçılması açısından oldukça rağbet görmektedir. Türkiye Karayolları\'nda, kullanma kılavuzunda yazan istiap haddi dahilinde ve trafik kurallarına uygun şekilde seyir eden bakımlı herhangi bir aracın hararet yapması mümkün değildir. Zira Karayolları İhale Şartnamesi\'nde yüklenici firmaların bu duruma dikkat etmeleri özellikle belirtilmiştir.

Unutulmamalıdır ki, yarınlara şekil vermek için bilinçli tüketici olmak gerekir...
\"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır... Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkâr etmek olur...\"  Mustafa Kemal ATATÜRK
Bul
Alıntı
ARKADAŞLAR BU HARARET SORUNUNA CVP VEREN ÇIKMADIMI?
Bul
Alıntı
Benim Captivamda da aynen yukarıda anlatılan sorun oldu, fakat motor hararet yapmadı. Servise gittim ve detaylıca anlattım. Servis işe parasal olarak bakıyor ve ilk cevapları hararet göstergesi 90 \' ı geçiyorsa radyatör tıkalıdır ve değişmrsi lazım oldu. Fiyat herşey dahil 1.100 Tl yi buluyor. Yeni bir araçya bu Problem normal değil dedim ama olabilir deyip geçtiler. Bence bu gösterge hatası gibi görünüyor. Zira araç ataç hararet yapmıyor ve kısa sürede fan çalışıp motor normal ısıya dönüyor. Kesinlikle servise hemen inanıp büyük masrafa girmeyin. Bu benim görüşüm tabii, farklı düşünenler lütfen yorumlasın.
Bul
Alıntı
Bu hararet meselesi benim başıma gelmedi fakat zaman zaman forumda takip ettiğim kadarıyla diğer arkadaşların başına geldiği için bu konuyu ustama sordum cevap; Radyatör tıkanıklığından kaynaklanıyor bize bu durumlar geldiğinde önce ön tamponu daha sonra radyatörü söküp gerekli temizliği yaptırıyoruz ve gerekli görürsek hortumları yenileyerek tekrar montajını yapıyoruz dedi kesin çözümü bu şekilde anlattı bu anlattığım yan servis tabi yetkili servisin temizlik işiyle pek uğraşacağını sanmıyorum Smile direk değişime gidebilir.
Bul
Alıntı
Merhaba
aynı hararet sorunu benim 2008 model captivadada var 10-15 km lik rampada rampa sonuna dogru hararet max dogru çıkıyor.
ustaya ***** ilk radyotörü şişlettik olmadı daha sonra conta yakmıştır dedi onada baktık ondanda çıkmadı termostat devirdayım hararet müşürü falan hepsine bakıldı partükül filtresinide rejenasyon yapıldı ama yine olmadı birde o kadar masraf yaptık en sonunda usta pes etti

bu arada arabada su eksiltmesi olmuyor
Bul
Alıntı
Öncelikle tüm borularınızı kontrol ettirin, sonra tavsiye edildiği gibi sadece su değil %40 oranında kırmızı antifiriz kullanın, toplam sıvı miktarı 9 litre olacak. Antifirize ne gerek var donmu oluyor burada falan filan gibi şeylere kulağınızı tıkayın. Hem antifiriz konulursa varsa radyatörde bir delik gedik hemen çıkar ortaya Smile

Daha sonra kelepçeleri kontrol ettirin ve bence hepsini değiştirin, mümkünse aynı kelepçe modellerinden değil de vida ile sıkılığı ayarlanabilir olanlardan tercih edin. Bunlardan sonra aracınızı biraz redline kullanın ve kontrol yapın, kırmızı antifiriz kaçağı bulmanıza da yardımcı olacaktır. Radyatördeki küçücük sorunlar bile yüksek devirlerde ve hızlarda su eksiltme problemi yapabiliyor ve hararet yükseliyor.

Bu kadar uğraşıdan sonra hiç bir şey bulamazsanız sorunu radyatör yedek su deposu kapağında bulmanız kuvvetle muhtemel diye düşünüyorum. Nitekim benim öyle oldu. Ama ona bir çözüm bulamadım henüz. Her şey sağlam artık suyu oradan dışarı atıyor, motor sıcaklığı da çok yüksek olduğundan motoru kontrolde kaçağı buharlaşan su yüzünden bulamıyor ve tespit edemiyorsunuzdur.

Normal kullanımda hiç bir problem yapmıyor, eksiltme asla yok. Ama redline ve yüksek devirli süreli kullanımlarda, su eksiltme yapıyor, hararet yükselmiyor artık benimkinde ne kadar zorlarsam zorlayayım bu yaptıklarımdan sonra ama, suyu biraz eksilttiğini görünce moralim bozulmuyor değil hani. Orijinal kapağı da 2 defa değiştirdim, bakalım başka bir çözüm bulursam yazarım buraya.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Alıntı
merhaba arkadaslar.
benım aracda su eksılme oluyordu.altına bakıyoruz su damlaması yok her yerın kontrol edıtoruz su damlaması yok
Haluk beyın dedıgı buharlaşma oluyor.
sonra su devir daım pompasına baktılar .içi resman pas tutmuş kenarlarındakı fıtıller erımı.
onu degıstırdım sımdı sorun yok gıbı
Bul
Alıntı
(13-09-2015, Saat: 15:35)gfy33 demiş ki: Merhaba
aynı hararet sorunu benim 2008 model captivadada var 10-15 km lik rampada rampa sonuna dogru hararet max dogru çıkıyor.
ustaya ***** ilk radyotörü şişlettik olmadı daha sonra conta yakmıştır dedi onada baktık ondanda çıkmadı termostat devirdayım hararet müşürü falan hepsine bakıldı partükül filtresinide rejenasyon yapıldı ama yine olmadı birde o kadar masraf yaptık en sonunda usta pes etti

fan 3 kademe çalışması gerekiyor bir elektrikçiye motor içindeki kare sigortaları kontrol ettirin  çalışıyormu..birde fan elektrik soketi zamanla oksitleniyor ve fan devreye girmiyor,,ben de aynı sorunu yaşadım soketi iptal edip klemens taktırdım.. motor kaputunu açma kilidinin altında göreceksiniz.
Alıntı
(15-09-2015, Saat: 13:19)orko demiş ki:
(13-09-2015, Saat: 15:35)gfy33 demiş ki: Merhaba

fan 3 kademe çalışması gerekiyor bir elektrikçiye motor içindeki kare sigortaları kontrol ettirin  çalışıyormu..birde fan elektrik soketi zamanla oksitleniyor ve fan devreye girmiyor,,ben de aynı sorunu yaşadım soketi iptal edip klemens taktırdım.. motor kaputunu açma kilidinin altında göreceksiniz.

(30-09-2015, Saat: 15:02)orko demiş ki:
(15-09-2015, Saat: 13:19)orko demiş ki: fan 3 kademe çalışması gerekiyor bir elektrikçiye motor içindeki kare sigortaları kontrol ettirin  çalışıyormu..birde fan elektrik soketi zamanla oksitleniyor ve fan devreye girmiyor,,ben de aynı sorunu yaşadım soketi iptal edip klemens taktırdım.. motor kaputunu açma kilidinin altında göreceksiniz.

sorununuz çözüldümü bizleride bilgilendirirmisiniz.
Alıntı