Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ankara opis chevrolet yetkili bayi
Merhaba ankara opis chevrolet servis danışmanıyım adım deniz 21 yaşındayım.Elimden geldigi kadar yardımcı olmaya çalışırım.Chevrolet klubü üyelerine Özel indirimler mevcuttur...
Opal otomobil Pazarlama sanayi ve A.ş
Konya devlet yolu no:187 Balgat/ankara
Tel:03125830583
Cep:05324490650
Bul
Alıntı
hoş geldiniz şu an için sizin için hazırladığımız antlaşma metni üzerinde çalışıyoruz. bizimle olmanızdan v teknik destek vermenizden çok mutlu olacağız
Bul
Alıntı
deniz bey forumda cruze araçlar için bir çok sorulan soru var eğer bunları cevaplarsanız çok sevinirim
yada ben size sornlardan kısaca bahsedebilirim
Bul
Alıntı
Deniz Bey aamıza hoşgeldiniz.
[Resim: 9u3pxc.jpg][Resim: ilxibt.jpg]

[Resim: ataturk-silueti-imzasi-bayrak.jpg]
Alıntı
1. yazılım güncellemesi hakkında bilgi verirmisiniz? hangi araçlar için yazılım güncellemesi var? ve kaç adet güncelleme var?
2. araçlarda kullanılan amörtisörlerdeki lıkırtı sesleri için yapılan uygulma nedir?
3. araçlardaki direksiyon hidroliğinde eksilme oluyor mu bu normal mi? normalse hangi yağ ve hangi marka kullanıyorsunuz
4. plus olmayan araçlar için araçların arka kapılarına höporlor takabilir misiniz takarsanız ***** nedir?
5. bu araçlar için navi sistemi elinizde varmı ve getirtecek misiniz?
6. fren balataları özellikle geri giderken ve yavaş frene basıldığında ötüyor bunun bir nedeni varmı?
7. bu araçlara lpg takıyor musunuz ve takıyorsanız hangi marka ve kaça takıyorsunuz? gm garanti vermediği söyleniyor bu konuda nasıl bir garanti veriyorsunuz?
8. 15.000 bakımında araçda neler değişir ve ***** nedir?
9. 2009 cruze araçlarda yeni yazılımdan önce içerden kapı kiliti açma düğmesine 3-5 sn basıldığında bagaj içerden açılabilinirken yeni yazılım sonrası bu özellik kayboluyor bunu düzeltmek için ne yapablirsiniz?(düzeltirseniz ilk bayi siz olacaksınız)
Bul
Alıntı
baki abi çok iyi olmuş güzelce toparlaman =)
karantina - 2010 cruze ls at karbon siyahı... Confusedatisfied
Bul
Alıntı
rica edrim eğer başka sorunlar aklınıza geliyorsa onları ekleyelim burdan
Bul
Alıntı
Deniz Bey aramıza hoşgeldiniz

Bende size lacettiler hakkında sorunlardan bahsedeceğim

1-Tüm Lpg ayarları yapılmasına rağmen Depoda 6-7 litre lpg olmasına rağmen Ara hızlanma ve dip gaz yapma durumlarında benzine atma

2-Hb araçların arka üst stop lambasının esnemesi ve aşağı doğru sarkması

3-Sert süspansiyonlarımıza bir çözüm olabilirmi

4-Araca en son yazılım hangi tarihte çıktı

5-Airbag sensörlerinin koltuğun hareket ettiğinde yanması ve servis dahilinde sönmemesi

6-Hafif bozuk yollarda yan direklerden sesler gelmesi tam bozuk yollarda ise ön göğüsten sesler gelmesi

Şimdilik genel sıkıntılarımız bunlardır umarım çözüme kavuşur

Saygılar
[Resim: 2yvjwqw.jpg]
Alıntı
Baki bey şimdi ilk önce kampanyalar ile ilgili söyle söyleye bilirim şase numarasndan süzmem gerekir kampanyalar ile ilgili olarak.Amörtisör ile ilgili olarak ise ara ara bölge ile görüşülüyor henüz netbi cevap alamadık bunla ilgili çalış*****ı var.kaçak olmadıgı sürece direksiyon hidroligi kolay kolay eksilmez yağ ile ilgili bi bakmam lazım tam olarak bilgiye sahip degilim..Arkalarda hopörler tesisatı yok ve biz bayi olarak yapmıyoruz önermiyoruzda..geri geri giderken gelen seslerde kontrollerimizde balatalardan geldigini saptadık servis ortamında kontrol edip kesin çözümü uyguluyoruz.
lpg dönüşümü olarak CRUZE araçlara Opis bayi garantisi ile landirenzo marka italyan kiti takıyoruz.1500 tl nakit ödemelerde 1400 tl..
periyod bakımlarda değişen parçalar:hava filitresi,polen filitresi,motor yağ ve filitresi,4 teker fren ayarı ve kontrolleri,alt takım kontrolü ve yağlama işlemi,genel cihaz kontrolleri+lpgli araçlar ek olarak 2 adet gaz kesici ve gaz filitre değişimi yapılmaktadır..bagaj ile ilgi net bilgim yok ögrenerek sizlerle paylaşirim.
Bul
Alıntı
bakı abı ben yazılım attırdım bagajım hala ıcerden acılıyo sanırım yazılım la alakalı degıl
Bul
Alıntı
Mehmet bey benzine geçme ile sorunuzla ilgili olarak ayarla ilgili sorun olmaya bilir belki montaj hatasından kaynaklanan bi sorunda olabilir detaylı bı kontrol sonrasında çözülecek bi problem lpg nerde taktırmıştınız ve markası nedir?
sert süspansiyonlarda benim teknik servisteki arkadaşla görüşmemde fabrikasyon olup yol tutuşunun daha kuvvetli olması için yapılmış olan bi durum..Yazılım konusunda lacetti yazılım güncellenmesi olup olmadgını hatırlamıyorum ama genel bi kaç kampanya atıyor ama belli araçlar için..kontak açıkken koltuk ile oynadıgınnızda yaşadınız problem soketler çok hassas oldugundan dolayı bu sorunla karşilasıyorsunuz tek yapmanız gereken kontak açıkken koltuk ayarı yapmammak.Ses şikayeti için tabiki bi yol testi kontrolü gerekli kesin burası yapıyordur demem hata olur..
Bul
Alıntı
denız bey ben lpg ıle ılgılı farklı fıyat aldım sasmaz opısten fıyatlarmı dustu yok sa yanlıslıkmı oldu sızın yazdıgınızı gorunce sasırdım
Bul
Alıntı
brc sitemi 1500 tl 10 taksit Word kart sahiplerine
Cruze araçlar için landirenzo kitimiz 1500 tl nakit ödemelerde 1400 tldir.Word karta 10 taksit.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#5175 opis: Mehmet bey benzine geçme ile sorunuzla ilgili olarak ayarla ilgili sorun olmaya bilir belki montaj hatasından kaynaklanan bi sorunda olabilir detaylı bı kontrol sonrasında çözülecek bi problem lpg nerde taktırmıştınız ve markası nedir?
sert süspansiyonlarda benim teknik servisteki arkadaşla görüşmemde fabrikasyon olup yol tutuşunun daha kuvvetli olması için yapılmış olan bi durum..Yazılım konusunda lacetti yazılım güncellenmesi olup olmadgını hatırlamıyorum ama genel bi kaç kampanya atıyor ama belli araçlar için..kontak açıkken koltuk ile oynadıgınnızda yaşadınız problem soketler çok hassas oldugundan dolayı bu sorunla karşilasıyorsunuz tek yapmanız gereken kontak açıkken koltuk ayarı yapmammak.Ses şikayeti için tabiki bi yol testi kontrolü gerekli kesin burası yapıyordur demem hata olur..

Deniz bey cevaplarınız için teşekkür ederim.

Lpg Reis otoda takıldı aracım 26000kmde şu an ve tankda 7-8 litre lpg olmasına rağmen benzine geçmesi 2000kmdir var daha önce tankı boşaltana kadar tık demedi.

Süspansiyon konusundan ben memnunum diğer arkadaşlar için sormuştum (ayrıyetten aracı 4 cmya kadar kısa yaylar kullanıyorumSmile)

Aracın yazılımı hakkında detaylı bir bilgi alabilirmisiniz.

Airbag soketleri gerçekten dediğiniz gibi çok hassaslar ama bir çözümü olması lazım Smile

Saygılar
[Resim: 2yvjwqw.jpg]
Alıntı
Bi ara İskitler Subemize ugrayıp bu benzıne geçme konusunda makina mühendisimiz ugur beyle görüşmenizi tavsiye ederim.Araç kaç model garantisi devam ediyor mu ?
Bul
Alıntı
Sayın Deniz Bey,

Forumların daha düzenli olması adına, sizin için özel bir başlık açtım. İsterseniz bu başlıktan üye arkadaşların sorularını alabilir ve tavsiyelerinizi sunabilirsiniz...

http://www.chevroletkulubu.org/forums.php?m=posts&q=457

Sevgiler...
[Resim: fuaotw.jpg]
Bitti...
Hayatım değil, ömrüm değil, nefes almam değil biten.
Biten bir sondu.
Şimdi,yeni bir başlangıç başlar,
Biten eskide kalır...
Tecrübelerle bu sefer beyaz yerine yıllanmış bir kırmızı başlar...
Alıntı

Alıntı:
#5172 opis: Baki bey şimdi ilk önce kampanyalar ile ilgili söyle söyleye bilirim şase numarasndan süzmem gerekir kampanyalar ile ilgili olarak.Amörtisör ile ilgili olarak ise ara ara bölge ile görüşülüyor henüz netbi cevap alamadık bunla ilgili çalış*****ı var.kaçak olmadıgı sürece direksiyon hidroligi kolay kolay eksilmez yağ ile ilgili bi bakmam lazım tam olarak bilgiye sahip degilim..Arkalarda hopörler tesisatı yok ve biz bayi olarak yapmıyoruz önermiyoruzda..geri geri giderken gelen seslerde kontrollerimizde balatalardan geldigini saptadık servis ortamında kontrol edip kesin çözümü uyguluyoruz.
lpg dönüşümü olarak CRUZE araçlara Opis bayi garantisi ile landirenzo marka italyan kiti takıyoruz.1500 tl nakit ödemelerde 1400 tl..
periyod bakımlarda değişen parçalar:hava filitresi,polen filitresi,motor yağ ve filitresi,4 teker fren ayarı ve kontrolleri,alt takım kontrolü ve yağlama işlemi,genel cihaz kontrolleri+lpgli araçlar ek olarak 2 adet gaz kesici ve gaz filitre değişimi yapılmaktadır..bagaj ile ilgi net bilgim yok ögrenerek sizlerle paylaşirim.

deniz bey ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederiz.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#5174 new edi: bakı abı ben yazılım attırdım bagajım hala ıcerden acılıyo sanırım yazılım la alakalı degıl

dostum sana iki yazılımdan biri atılmamış olabilir tüm yazılım yüklenen araçlarda bagaj içerden açılmıyor bayine bir daha sor bence
Bul
Alıntı
Selam.
Ben opis Ankara ile ilgili naçizane bir durum paylaşayım.

aracımı servise bıraktım ve sorunlarını yazdım.

-ön amörtisörler (değişmeli komple)
-arka fren merkezi.(komple değişim)
-airbag arıza lambası(komple değişim)
-el freni problemi(komple değişim.)
-digital saat (komple değişim.)
-yağ pompası (komple değişim)

opis çıkan fatura : 3.550 tl

ben opel ustama *****.
-ön amörtisör. (sadece takozlar)problemli.değişti
-arka fren merkezi tamir takım ile çözüldü
-airbag chack ile format yapıldı aktif ve düzeldi
-el freni sadece ayar yapıldı
-digital saat çıkma takıldı.
-yağ pompası opisteki komple bakım ve triger seti değişimi yapıldığımda tıpa sıkılmamış oradan kaçırmış.

bana toplam *****: 620.00 Tl

arkadaşlar tamam servisdir yüksektir ancak bu kadar da olmaz.hemen herşey değişim. bana 3550 TL değil 1.500 Tl deseler aracımı yine yaptırırdım.ancak fark ortada ve tüm işlemlerim garantili.
Bul
Alıntı
Murat bey servislerin çalışma prensibini sağır sultan bile biliyor artık. Yani sözünü ettiğiniz şey yeni bir şey değil. Ama unutulmaması gereken bir şey var ki yetkili servislerin onarım ve parça değişimleri 1 yıl garantilidir.

Ayrıca; bir başka başlık altında airbag sorununuzu paylaşmışsınız, bu başlıkta ise sorunun düzeldiğini belirtmişsiniz. Hangisi doğru ise ona göre ilgili başlıkta bilgilendirme yapınız.
\"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır... Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkâr etmek olur...\"  Mustafa Kemal ATATÜRK
Bul
Alıntı
Airbag sorunu ile ilgili çözüm aldım ancak aracımı henüz bırakamadığımdan işlem yapılmadı.bundan dolayı daha kolay bir çözüm için yardım rica ediyorum.

-servislerin çalışma prensibi ile ilgili içinde olduğum sektörden dolayı bilgi sahibiyim. orada irdelemek istediğim çözümlerle ilgili bilgilendirmeler. ya da alternatif çözümler.
Bul
Alıntı
Bilmece gibi yazıyorsunuz...
İki üstteki mesajınızda \"airbag chack ile format yapıldı aktif ve düzeldi\" demişsiniz, şimdi de bir üstteki mesajda \"Airbag sorunu ile ilgili çözüm aldım ancak aracımı henüz bırakamadığımdan işlem yapılmadı\" diyorsunuz. Anlayamadım ki?

Ayrıca \"alternatif çözümler\" derken sanayi, yani özel tamirhaneler dışında başka seçenek mi buldunuz?
\"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır... Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkâr etmek olur...\"  Mustafa Kemal ATATÜRK
Bul
Alıntı
Big GrinBig Grin
Bul
Alıntı
alternatif tip gibi sanirim yani bitkilerle tamir :-)
Bul
Alıntı
Smile Suavi abi nasıl yakalıyorsun böyle olayı anlamıyorum Smile
Bul
Alıntı
Bu başlık normalde görünmüyor. Yanlışlıkla mı oldu yoksa bir sebebi var mı? Bilen? Yapan?
Bul
Alıntı
Merhabalar 2004 model kalos aracım var Atiker marka tüp takılı. aracımı alalı yaklaşık 1 sene oldu aldıktan sonra arıza lambası yandı ve makinede oksijen sensörü arızası cıkmıstı zengin karışım olduğunu söylediler yaklasık 5 ay önce oldu o gün 1.bölgedeki Oksijen sensörünü değiştirdim arıza lambası söndü daha sonra 2 ay felan arıza lambası hiç yanmadı daha sonra arıza lambası tekrar yandı ve makinede yine oksijen sensörü arızası cıkmıstı 2. bölgedeki Oksijen sensörünüde değiştirdim arızayı sildik ve sonrasında yine yandı LPG ciye gösterdim ve Lpg den dolayı yandığı söylediler herkese söylendiği gibi ondan sonra ben inanamıştım ustaya çünkü aracımda herhangi bir sorun gözükmüyordu daha sonra araştırınca uydurma olduğunu anladım ve yaklaşık 1-2 ay önce tekrar ustaya gösterdiğimde yanlış hatırlamıyorsam p024 gibi arıza kodu vermişti yani katalitik konvektör arızasıydı ustama gidip söylediğimde tıkanmış olcağını söylediler ve söküp baktılar ve temiz cıktı hiçbir işlem yapılmadan tekrar taktırdım o zamandan beri arıza lambası yanıyor bende aracımda herhangi bir çekiş düşüklüğü, yakıt sarfiyatı gibi hiçbir sorun yaşamadığımdan ve sıkıldığımdan 1-2 aydır arıza lambası yanıyor ö şekilde kullanıyorum yalnızca bazen aracımı çalıştırdığımda araç cok rahat oluyor vites geçişleri felan cok konforlu oluyor bazende çalıştırdığımda rahatsız edici oluyor sarsıntılı felan oluyor onu çözemedim neyse arıza lambasının sebebi ne olabilir yardımcı olursanız çok sevinirim.
Bul
Alıntı
Birşey daha sorucam benim aracım HB arkada bagaj kısmında bulunan pandizot denen bagaj ve koltukları ayıran kısım varya arka bagaj kapagında takılı olan 2 adet plastik pandizot sıkıştırıcısı sekmemesi ses yapmamsı için kullanılan plastiği sizden teğmin edebilirmiyim varmıdır
Bul
Alıntı
Arkadaslar acil yardim arac p0016 hatasi verdi .eksantirik konum sensorleri .krank devir sensoru degisti yinede devam ediyor.
Bul
Alıntı