Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze - Dizel Model Tanıtımları Başladı...
Arkadaşlar,

Cruze\'da en çok eleştrilen, Dizel modelin olmayışı eleştrisi artık Türkiye\'de tarihe karışmek üzere...

Chevrolet Türkiye resmi Web sitesinde 2.0 Cruze Sedan LT ve LTZ modellerinin tanıtımına başladı.

Fiyatlar belli olmasada, tanıtım listelerinde bile bu modelleri görmek mutluluk verici.

Ben kısa bir bilgi paylaşaım bu modeller ile ilgili:

Motor: 164 HP
Otomatik Vites: Var - 6 ileri
LTZ Model: Sadece Otomatik versiyonda tanıtılmış.

Şimdilik elimizdeki veriler bunlar. Ayrıntılı verilere ve model kıyaslamasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.chevrolet.com.tr/modellerimiz...imlar.html

Cruze alacaklara hayırlısı olsun Smile
[Resim: fuaotw.jpg]
Bitti...
Hayatım değil, ömrüm değil, nefes almam değil biten.
Biten bir sondu.
Şimdi,yeni bir başlangıç başlar,
Biten eskide kalır...
Tecrübelerle bu sefer beyaz yerine yıllanmış bir kırmızı başlar...
Alıntı
Bir eklemede benden ;

2000 cc motor 360 Nm Tork var 1750-2750 devir aralığında
arkadaşlar bizim kasada bu gücü düşünemiyorum.......allah herkese nasip etsin..
2011 cruze ls design edition & HYUNDA i30 CRDİ DİZEL OTOMATİK ELİTE ..
Bul
Alıntı
45000TL fiyatla satışa sunulursa başarılı olur bence. Epica dan daha başarılı olacağı kesin.
Bul
Alıntı
keşke geçen sene getirselerdi ben alamıcammmmmmmmm çok istiyorum ama
ayrıca bence 50.000 den falan başlar diye düşünüyorum ama bence rakipsiz keşke gelsede test sürüşüne çıksam
E.G.
Bul
Alıntı
Fiyatı çok makül tutmaları lazım artık ÖTV zamlarından sonra 2.0 dizel motorlu araç almak biraz delilik olur. Bizi o deliliğe de ancak fiyat ile teşvik ederler. Smile
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Alıntı
Bana göre de fiyatı 55-60 Bin seviyesinde olur. Tıkırtılar ve lokurtularla mücadele ederken 360 torkla bu aracın başı, ..tü her tarafı oynar Big Grin Big Grin
Bul
Alıntı
Almanya\'daki Cruze fiyatlarını baz alarak karşılaştırırsak 53000 gibi bi rakam çıkıyor bir de 2000cc vergi farkıyla 55000 olur yaklaşık

http://www.chevrolet.de/modelle/cruze/cr...igurieren/
Bul
Alıntı
bence 61.000 TL olur bunuda unutmayın araç çıktıgında nokta atışını serkan yaptı dersiniz Big Grin
Alıntı
Bu araç , merkeze ve bayilere güzel bir çıkar yol olacak, aracım gitmiyor diyenlere ve çekiş sorunu varmı diye soranlara, 2000dizel alacaksınız o zaman diyecekler.İstanbul içinde 1.3 - 1100kg araçlar 7 lt yakıyorken , bu 2000dizel araç istanbul - Ankara şehir içi 8-9 lt den aşağı yakmaz.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#72165 serkan_asa: bence 61.000 TL olur bunuda unutmayın araç çıktıgında nokta atışını serkan yaptı dersiniz Big Grin

Epica 2.0 Dizel LT AT 67,066 TL ve Cruze 2.0 için 61000TL tam bir pazarlama fiyaskosu olur. Ha epica yerine ***** gelir ve fiyatıda 70-80 bin tl aralığında olur ise belki cruze 2.0 ın şansı olur.
Bul
Alıntı
Ben hala dizel seçeneğini göremedim resmi sitede..
Alıntı

Alıntı:
#72195 meth01: Ben hala dizel seçeneğini göremedim resmi sitede..

Site güncelleniyor sanırım. Bugün saat 11 civarında 2.0 motor seçeneğini resmi sitede gördüm. Fakat şuan göremiyorum.
Bakınız.http://www.chevrolet.com.tr/modellerimiz/cruze/cruze-hatchback/konfigure-et/ sayfasında bile saç***** var. LTZ başlangıç fiyatı 1 tl diye yazılmış. Sitenin güncellenmesi için zaman tanıyalım arkadaşlar.(:

http://www.chevrolet.com.tr/modellerimiz...imlar.html Cruze hatcback özellikler donanımlar sayfasında 2.0 seçeneği görülüyor. Sedan sayfasında görünmüyor.
Bul
Alıntı
Hımm evt şimdi gördüm sedana bakıyormuşum. Hatcbackde var..
Alıntı
Bence tek model çıkarıp 64BİN derler.... Tahmin işte.
Alıntı
sadece hb dizel gelecekse saçma olur...bir de bu motor vergi diliminde herkes almak istemez...2bine yakın vergiyi kim verir allah bilir bu pahalılıkta...birde bunun tahmini fiyatı 60bini geçer...şahsen bu parayı da herkes vermek istemez..
CRUZESİ SATILMIŞTIR
Bul
Alıntı
bence herkes vermek ister o paralara focus civic baz modelleri alınıyor bir bu dizel modeli ltz olarak gelicekmiş galiba buda amerikadaki en dolu model anlamına geliyor plustan daha dolu olacak anladığım kadarıyla o yüzden kesinlikle piyasadaki bence en alınası araç haline geliyor. dediğiniz gibi vergileri biraz yüksek ama saçma sapan araçlara daha fazla paralar vermek yerine bence cruze almak çok daha mantıklı geliyor. ben arabamı alalı daha 1 yıl olmadı o yüzden bunu satıp dizelini almam çok zor gözüküyor zaten daha askere gitmedim bakalım gidip gelince Allah nasip ederse bitane almayı çok isterim
E.G.
Bul
Alıntı
2.0 LTZ Boş ağırlık 1510KG vay be 1305KG LTPlus ağırlığı.
Bul
Alıntı
Evet verileri harika..İnşallah fiyatıda öyle olurda almaya çalışırız..Alamasak bile test sürüşü yapar zevk almaya çalışırız be arkadaşlar Smile
Bul
Alıntı
Ülkemizdeki motorlu taşıtlar vergisi dikkate alındığında, C segmentinde 2000 cc hacime sahip araç almak pek mantıklı görünmüyor. Satmak da… Daha önce Renault Megane, Seat Toledo, Volkswagen Jetta modellerinde 1900 cc hacme sahip dizel motorları denemişti ve güçlü marka imajlarına rağmen pek başarılı olamamışlardı. C segmenti üst-orta\" segmente geçişte önemli bir basamak. 2000 cc hacimli motor ile rekabetin en yoğun olduğu segmentte bu stratejiyle pazara girmek, güçlü rakiplerinizin 1600 ve altı hacimli tutumlu dizel motorları karşısında geride kalmanızı da neden olabilir.. Yeni Ford Focus TDCI, Yeni Jetta TDI, Yeni Corolla D-4D, Yeni Opel Astra CDTI karşısında şansınız yok denecek kadar az… Kuşkusuz 2000 cc iştah kabartan gücü ve torku ile dikkat çekip belli düzeyde müşteri bulacaktır, ancak sadece o kadar... Zaten kendi segmentinde “marjinal bir şeçim” olan Cruze, satışa sunulması planlanan bu motorla daha da marjinal bir alternatif olacaktır kanaatimce…
Opel Astra’da kullanılan 1.3 CDTI Ecotech 95 hp / 190 Nm’lik güncel ünite Cruze’de neden kullanılmıyor akıl alacak iş değil. Ulu Chevrolet Türkiye’nin bir bildiği vardır elbet...
Keyifli sürüşler…
Bul
Alıntı

Alıntı:
#72261 timsah: Ülkemizdeki motorlu taşıtlar vergisi dikkate alındığında, C segmentinde 2000 cc hacime sahip araç almak pek mantıklı görünmüyor. Satmak da… Daha önce Renault Megane, Seat Toledo, Volkswagen Jetta modellerinde 1900 cc hacme sahip dizel motorları denemişti ve güçlü marka imajlarına rağmen pek başarılı olamamışlardı. C segmenti üst-orta\" segmente geçişte önemli bir basamak. 2000 cc hacimli motor ile rekabetin en yoğun olduğu segmentte bu stratejiyle pazara girmek, güçlü rakiplerinizin 1600 ve altı hacimli tutumlu dizel motorları karşısında geride kalmanızı da neden olabilir.. Yeni Ford Focus TDCI, Yeni Jetta TDI, Yeni Corolla D-4D, Yeni Opel Astra CDTI karşısında şansınız yok denecek kadar az… Kuşkusuz 2000 cc iştah kabartan gücü ve torku ile dikkat çekip belli düzeyde müşteri bulacaktır, ancak sadece o kadar... Zaten kendi segmentinde “marjinal bir şeçim” olan Cruze, satışa sunulması planlanan bu motorla daha da marjinal bir alternatif olacaktır kanaatimce…
Opel Astra’da kullanılan 1.3 CDTI Ecotech 95 hp / 190 Nm’lik güncel ünite Cruze’de neden kullanılmıyor akıl alacak iş değil. Ulu Chevrolet Türkiye’nin bir bildiği vardır elbet...
Keyifli sürüşler…

Opelin satışları düşmesin. Kardeş kardeşe kırılmasın diye olabilir mi? acaba.
Bul
Alıntı
Dizelin adı bile güzel Smile Ama traktör gibi çalışmasın?
Eğer isteresen \"O\" bir hâyâl değildir.
Bul
Alıntı
***** her dizel bir süre sonra öyle çalışıyor çağrı Big Grin
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Alıntı
Abi bizimkiler ara sıra gene öyle çalışıyor Smile
Eğer isteresen \"O\" bir hâyâl değildir.
Bul
Alıntı
Bu aracı şahsen almak istesem bana en cazip gelen motor gücü olur...

Fabrika verisi şehiriçi - 8.7/100

Bizim şehiriçi verisi - ...
Bul
Alıntı
evet chevroletin resmi sitesinde dizel cruze lara ait bilgileri girmeye başlamışlar ben fiyatı 62.000 civarında duydum bakalım ne olacak
Bul
Alıntı

Alıntı:
#72322 DeKU: Bu aracı şahsen almak istesem bana en cazip gelen motor gücü olur...

Fabrika verisi şehiriçi - 8.7/100

Bizim şehiriçi verisi - ...

Diesel yakıtın benzin fiyatına yaklaştığıda düşünülürse ve Türkiyedeki yıllık araç satışlarında diesel motorlu araç sayısının %60 lara ulaştığıda göz önüne alınırsa diesel yakıt fiyatının daha da artacağı düşünülebilir.Yıllık vergisi ve bakım masraflarının benzinli modellere göre fazla olması ve ilk alım ***** düşünülürse çok cazip değil.
Bul
Alıntı
Çağrı kardeş bizimkiler ne yapsın o kadar pahalı lafından sonra az ysakıyor hissi vermek için ara sıra öyle çalışıyorlar. Big Grin

Benim de tahminin aynı baki, 62-63 bin civarlarında olur diye tahmin ediyorum ama, şu an kendi segmentinde halen alt fiyatla devam edildiği için belki dizelde de bu uygulama olur gibide geliyor ayrıca. Dediğim gibide yaparlarsa ben ilk çıkışta en altı 56-57 (base) üstlere doğruda 60-61 (LTZ) gibi bir fiyat bekliyorum açıkçası.

Emin kardeş biz dizel Cruze alır sonra 2.0 motor diye Allah ne verdiyse basarız, sonrada ben bu arabayı yapanın ..... ne çok yakıyor ya bu nasıl dizel diye küfür eder yakınırız. Big Grin
Alıntı

Alıntı:
#72337 halukcetin:
Emin kardeş biz dizel Cruze alır sonra 2.0 motor diye Allah ne verdiyse basarız, sonrada ben bu arabayı yapanın ..... ne çok yakıyor ya bu nasıl dizel diye küfür eder yakınırız. Big Grin[/i]

kesinlikle +1 Big Grin
Bul
Alıntı

Alıntı:
#72165 serkan_asa: bence 61.000 TL olur bunuda unutmayın araç çıktıgında nokta atışını serkan yaptı dersiniz Big Grin

serkan bu nokta atışını kimden aldın acaba :O_o
Bul
Alıntı
allah biliyorya dizel arabaya oldum olası gıcığımdır. valla benzin pahalı falan ama yinede tertemiz be kardeşler. bu aracı chevrolet türkiye ucuz satmak istese bile vergilendirme yüzde 80den yüzde 130a fıradı. artık 1.6 bile lüksken 2.0 a binmek için kalın ense lazım.
Bul
Alıntı