Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze - 100 Km deki Ortalama Yakıt Tüketimi
arkadaşlar resmi sitede oranlar farklı burada arkadaslarımızın verdıgı oranlar farklı herkes şehir içi tüketimde ne kadar benzin harcadıgını yazabilirse bende aşşagı yukarı bilgi sahibi olmus olurum..

Şehiriçi 9,0 lt/100km
Şehirdışı 5,5 lt/100km
Ortalama 6,8 lt/100km

bu resmı sıtenın verdıgı okudugum kadarıyla sehir içi 12 lt ve en az 10 ltden bashedenler olmus...
Bul
Alıntı
9x3.65=32.85 tl çok fazla değil mi ki?
Alıntı
evet bencede fazla ama 12 falan okudum arkadaslardan yanı bu bıle cokken oran oralra cıkıyorsa gercekten dusunmelıyım arac daha gelmeden Sad
Bul
Alıntı
bence de lacetti de 5 felan o bile fazla geliyor bana
Alıntı
şehir içinde baya yakıo.Net rakam hiç hesaplamadım ama tahmını 350 400 bin yakıo.LPG taktırdım kurtuldum gerçi lpg de bıle yakıo
Alıntı

Alıntı:
#11507 KaraKus: şehir içinde baya yakıo.Net rakam hiç hesaplamadım ama tahmını 350 400 bin yakıo.LPG taktırdım kurtuldum gerçi lpg de bıle yakıo

senın soledıgıne gorede 10dan assagı dusmemıs anladıgım kadarıyla lpg ne takdırdın ve suan ne akdar yakıyor ? farkı nelkadar oldu ?
Bul
Alıntı
lpg brc taktırdım servis onerdi.100tl ye 410 km gıdıyorum yanı 250bin her fulledıgımde 85 tl kaara geçiyorum
Alıntı
Benim araç otomatik vites ve benzinli, 100 km\' de 10,1 yakıyorum. Yaklaşık km de 31 kuruş, aracım daha 4000 km de ve şu veriler bile bana göre normal.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#11528 okayhan: Benim araç otomatik vites ve benzinli, 100 km\' de 10,1 yakıyorum. Yaklaşık km de 31 kuruş, aracım daha 4000 km de ve şu veriler bile bana göre normal.

Kullanım stilin nasıl abi otomatik vites için 10.1 litre güzel bir değer...
[Resim: 2yvjwqw.jpg]
Alıntı
Devirli kullanırım. Ve de sakin yani Smile Öyle her trafiğe çıkışımda tam gaz gitmem, haa birileri sinirlendirir, sol şeritte tin tin giderse falan, o gibi anlarda köklerim gaza o kadar. Ama genelde sakinim. Şehir içinde 90\' ı geçmemeye çalışıyorum.
Bul
Alıntı
lacetti otomatik 1.6 motor şehir içi 27 kuruş yaktı,servise gittim ( Atiker ) 1.8 inç lik siboplar motora yetersiz geliyor sende verim almak için gaza yükleniyorsun dedi 2.0 inç siboplarla değiştirdi,filitrelerde değişti,sonuç ne olacak bekleyip göreceğiz.
Bul
Alıntı
ben cruze\'la 30 lt. lpg ile 340 km. yapıyorum şehir içi. benzinde ortalama tüketim 8.6 gösteriyor
Bul
Alıntı
Ben 30 lt lpg ile şehir için ancak 245 km gitmekteyim (araç otamatik vites)
Bul
Alıntı
Her ikiside Cruze
Her ikiside 2010 model
Her ikiside LS
Biri otomatik diğeri düz vites
30 lt lpg ile biri 340 km yaparken diğeri nasıl 240 km oluyor şehir içinde anlamadım...
Bul
Alıntı

Alıntı:
#11528 okayhan: Benim araç otomatik vites ve benzinli, 100 km\' de 10,1 yakıyorum. Yaklaşık km de 31 kuruş, aracım daha 4000 km de ve şu veriler bile bana göre normal.

10.1 yakaıyorsa arac 31kr degılde 37 kurus gıbı bır rakama denk gelmıyormu benmı yanlıs hesapladım acaba ya Sad

lpgyle 250 kurus fena degılmıs yanı yıne cok ama ne yapalım katlnıcaz gıbıme gelıyor
Bul
Alıntı
Ben yakıt hesabımı güncel akaryakıt fiyatı ile yapmam, yoksa bir türlü tutturamazsınız. Aracınız km yaptıkça çok yakar o zaman Big Grin

Aracı aldığım ilk günkü benzin fiyatı ile hesap yaparsanız, hem km yapıldıkça aracınızın gerçekte ne kadar yaktığını görürsünüz, hem de motorunuzun açılıp açılmadığı ile ilgili net bilgiler elde edemezsiniz.
Bul
Alıntı
arkadaşlar ben size kesin bilgi veriyim şehir içi benzin bitene kadar bindim 100 tl için 240-250 arası gidiyor LS / Otm yol bilgisayarına fazla aldanmayın
Bul
Alıntı
bu da km.de 400-420 yaktığını gösterir bizim aracımız tam bir şehirdışı arabası. şehirdışı rakamları şehhiriçinin yarısından daha az.
Bul
Alıntı
Elbette şehirdışı verileri normalinden çok çok az yaktığını gösteriyor. Fakat km 400-420 yakması bence çok anormaldir. Dediğim gibi aracı aldığınız gündeki akaryakıt litre fiyatından hesap ederseniz sağlıklı veriler elde edersiniz. Çünkü depoya kaç litre yakıt girmesi sabittir ama akaryakıt fiyatı sürekli değişkendir. Bu nedenle optimum seviyeye ulaşamazsınız.
Bul
Alıntı
200 liralık benzin ile 630 km gittim ortalama hız 37km yol bilgisayarı hala 70km gidebilir diyor aracımın km si 1630 da
ls düz vites
[Resim: 21afgnl.gif]

KAH ÇIKARIM GÖKYÜZÜNE
SEYREDERİM BEN ALEMİ
KAH İNERİM YERYÜZÜNE
SEYREDER ALEM BENİ
Bul
Alıntı
97 oktan benzin alıyorum. her zaman benzin ışığı yandıktan 10km sonra benzin alıyorum. aracı ilk aldıgımda 450km iken şu sıralar 500km yapıyorum. aracım 3500kmde
karantina - 2010 cruze ls at karbon siyahı... Confusedatisfied
Bul
Alıntı
Geçenlerde benzin ışığı sabit yanmaya başladıktan sonra kaç km gider diye denemesini yaptım..50 km gittim fazlada işi riske etmek istemedim depoyu doldurttuğumda 56,15lt benzin aldı..Aracım 100km de 9,4 yaktığına göre 3,85lt benzinle yaklaşık 41 km daha gidebilirmişimSmile yani yol şartlarınıda düşünürsek ışık yandıktan sonra kafadan 80 km gidilir..
Bul
Alıntı
iyi cesaret ama hesaplama acısından iyi olmuş abi. elinize saglık

[Resim: 9u3pxc.jpg]
[Resim: ilxibt.jpg]

[Resim: eu3674.jpg]
Bul
Alıntı
Ben bunun testini lacettide yapmıştım Smile benzin ışığı yandı ve km sayacı trip b\'yi sıfırladım ortalama 50-70 km hız yaparak şehir içinde tam 75km yol aldım ve benzin bitti araç devri kesti tam o an lpg\'ye aldım aracı ve ilk benzinliğe doğru yoluma devam ettim mazallah aracı stop falan ettirseydim yolda kesin kalıcaktım...Smile
[Resim: 2yvjwqw.jpg]
Alıntı
benim aracım tamamı sehir içi 11.5 12 litrenin altına düşmedi cruze otm verileri ama şehir dışı 5.6 filan yakıyor tabii bunlar normal kullanım verileri
Bul
Alıntı
bugun itibariyle 800km gittim bir depoyla...ş.içi ş.dısı
CRUZESİ SATILMIŞTIR
Bul
Alıntı
800km birdepo sende kaç LT lık tank varya ben 1 depoyla maks 420 gidiyorum
Alıntı
benim de aynı 1 depo ile en fazla 460 km gittim.
Bul
Alıntı
bugun baktım şu an 550 km gidecek şekilde yol bilgisayarım gösteriyor =)460km yol yapmışım 90 daha gider dio =)
karantina - 2010 cruze ls at karbon siyahı... Confusedatisfied
Bul
Alıntı
Araç ilk ayında ve yazılımdan önce 12.4\'ü görmüştü hiç unutmamSmile yazılımdan sonra 11.6\'ya düştü ve düşüş devam ediyodu fakat sıfırladık yanlışlıklaSmile
Yol bilgisayarı ne kadar doğrudur bir depo kaç km ***** hiç hesap yapmadım fakat yazılımdan sonra sıfırladım aracı. 600-700 km yol yaptım, ortalama hız 26-27 km, ortalama tüketim 10.2 gösteriyor, araç 1900 km\'de, otomatik vites. %80 i şehir içi trafiktir, sakin kullanırım. İş çıkış saati vs. yoğun saatlere nadir takıldığım oldu. Eğer yoğun trafikte kullanılıyorsa 11.2 değeri görülür. Arada babamın da kullandığı olmuştu. O yakıt tasarufunu düşünmeden kullanır o da düşünerek kullansa izmir için 10.0 değer görülebilir otomatik viteste.
Bul
Alıntı