Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Necvox Ünite Almayın!!!
Arkadaşlar merhaba,

Bu başlığı bu yazıyı okuyan herkesi uyarma anlamında yazıyorum. 4 ay önce 0 araca ünite satın aldım. Ürünün markası Nevcox. İlk sıkıntım KAMERA kaynaklı oldu. Araca Sedan kamerası takılmış. Haliyle olmamış, plaka lambaları ile kamera arasındaki açıklıktan ötürü yağmurda plaka lambaları patlamış ve bozulmuştu. Sonra \"Size Sedan kamerası takılmış, aracınız HB\" denip, kamera değiştirildi.

Sonra 1-2 hafta herşey güzel gibiydi. Sonra, sağ hoperlörlerden ses gelmemeye başladı. Sonra cihazda donmalar ve
kasmalar olmaya başladı. Birde Forumdaki arkadaşların yönlendirmesi ile eski versiyon Necvox ünitelerin Canbus denilen parçasının aracı çalıştırmadığınız süre boyunca aküyü bitirdiğini işittim. Forumda yazan NecvoX yetkilisi, 2011 yılı ortasından sonraki cihazlarda bu modülü değiştirdiğini iddaa etsede, onuda değiştirdiler. Onunla birlikte kasmalar sonucu, üniteyi değiştirdiler. Böylece 2. kez ön konsol söküldü.

Tam herşey haloldu derken... Cihazın kumandaları ile direksiyon kumandaları çalışmamaya başladı. Yine gittim servise. Cihaz söküldü, kablolar gevşemiş, sıktık dediler ve geri gönderdiler. Bu sayede 3. kez konsol sökülmüş oldu. Bu Cumartesi, yeni versiyon cihazın yollanacağı söylenmişti. Ama servisin hiçbirşeyden habeir olmadığı gibi yeni versiyon cihazda ortada yoktu. Servislerde ESKİ VERSİYON CİHAZLAR satılmakta. Ve o cihazı taktıklarında yine konsol söküldü. Ve istemedim. Tekrar sökülüp, eskisi takıldı. Sonra ESSE Grup, yeni versiyon cihazı yollayacaklarını söylediler. Bu arada, aracın geri kamerası çalışmadı. Yine cihaz söküldü. Bu sayede 6. sökülmeyide gördüm. Cumartesi tekrar cihaz sökülecek ama bu son olacak. Çünkü yeni versiyon cihazı görmezsem, aracın orjinal ekranını tkatırıp, iade alacağım.

1.500 TL verip, Necvox almak...

==>4 ayda 7 sefer konsolun sökülmesi.
==>Akünün bitmesi sorunu.
==>Donmalar...
==>Hoperlörlerden ses gelmeyişi.
==>Yanlış kamera takıp, göndermeleri.
==>Güncellemerden kimsenin haberi olmayışı.
==>İnsanı aptal yerine koymaları.

Aman arkaadaşlar, Necvox alırken, bunlara katlanacağınızı bilerek alın.

Sevgiler...  
[Resim: fuaotw.jpg]
Bitti...
Hayatım değil, ömrüm değil, nefes almam değil biten.
Biten bir sondu.
Şimdi,yeni bir başlangıç başlar,
Biten eskide kalır...
Tecrübelerle bu sefer beyaz yerine yıllanmış bir kırmızı başlar...
Alıntı
alacaksanızda cihazlarınızın son sürüm ve mavi ekranlı olmasına özellikle dikkat edin. Alttaki resimde mavi ekranlı navi derken neresinin mavi ekran olduğu gösterilmektedir.

[Resim: 2t6uj.jpg]
Bul
Alıntı
Haklısın kardeşim katılıyorum bir çok arkadaşımında başına geldi.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#88151 daos009: alacaksanızda cihazlarınızın son sürüm ve mavi ekranlı olmasına özellikle dikkat edin. Alttaki resimde mavi ekranlı navi derken neresinin mavi ekran olduğu gösterilmektedir.

[Resim: 2t6uj.jpg]

bu sefer cihazımı yollayınca mavi ekran istiyeceğim zaten abi bende. Aslında param kalsaydı şu benzin parası masrafından direk basıp istanbula merkeze kadar gidecektim ama git gel servise koyacak benzin parası kalmadı Big Grin
Ölüm ölüm dediğin nedirki cruzem ben senin için yaşamayı göze almışım :=)
Alıntı
burak diyorsa almayın =) di mi burak Tongue
karantina - 2010 cruze ls at karbon siyahı... Confusedatisfied
Bul
Alıntı
Elektronik işi tamamen şans işi. Bence olaya subjektif bakarak markayı kötülemek son derece yanlış. Evet zamanında benim de canbus\' ım değişti. Ama çok şükür bugüne kadar cihazım canavar gibi çalışıyor ve son derece memnunum.
Bul
Alıntı
bendeki cihazda da şimdilik her hangi bir sıkıntı yok ben yeni nesil olanından almıştım sorunsuz çok şükür
Bul
Alıntı

Alıntı:
#88202 okayhan: Elektronik işi tamamen şans işi. Bence olaya subjektif bakarak markayı kötülemek son derece yanlış. Evet zamanında benim de canbus\' ım değişti. Ama çok şükür bugüne kadar cihazım canavar gibi çalışıyor ve son derece memnunum.

Benim bahsettiğim şey elektronik cihazın şans eseri olan sorunları değil. Benim bahsettiğim şey:

7 kez konsolun sökülmesi.

Benim bahsettiğim şey:

Ürün gönderiyoruz diyip göndermemeleri.

Benim bahsettiğim şey:

Servislerinin ürünlerin güncellemesinden bir haber oluşu ve eski ürünleri satmaya çalış*****ı.

Benim bahsettiğim şey:

İnsanı aptal yerine koymaları.

Yoksa 4 aydır, 1-2. kez gittiğimde ben \"Necvox almayın\" diye yazmadım. 4 aydır 7 kez konsolun sökülmesi sonucu hala çözüm bekleşime istinaden, aptal yerine konmama istinaden yazılar yazıyorum.

NECVOX ÜNİTE ALMAYIN ARKADAŞLAR!!!
Bitti...
Biten bir sondu.
Biten eskide kalır...
Alıntı
2 ay süreyle, bu başlık hep yukarıda olacak.

Kulübün \"Haberler\" bölümüne de yaşadıklarını aynen yazıp, olayın Google sayflaarına fazlasıyla çıkmasını sağlayacağım. Bugün Chevrolet Türkiye\'de mailini bildiğim herkese tek tek bu olayı mail atacağım.

Şikayetvar sitesi ile, bazı araç sitelerinin Forumlarına bu olayı yazacağım. 2 yıldır hiç girmediğim Donanım Haber Forumlarına bile bunu yazacağım. Google\'da Necvox diye aratılınca ilk bu yazıları okusun insanlar. Yaşadıklarımızı okusun!!!
Bitti...
Biten bir sondu.
Biten eskide kalır...
Alıntı
Esse Grup\' un Genel Müdürü Sinan Kavaklı Bey. Bence son olarak kendisi ile de irtibata geçin derim ben. Tabi karar sizlerin arkadaşlar. Saygı duyarım...
Bul
Alıntı
Ben 1 aydır yeterince irtibata geçtim Esse ile. Aramadığım, konuşmadığım kimse kalmadı. Şu saatten sonra isterlerse onlar irtibata geçerler. Ki zaten gösterdikleri ilgiden irtibata geçeceklerinide sanmıyorum...
Bitti...
Biten bir sondu.
Biten eskide kalır...
Alıntı
Aslında bu olayın necvox ile ilgisi olacağını sanmıyorum... Nevcox sadece markası biliyorsun logoyu bastırıp gönderiyorlar. ki bu da büyük bir sermaye ister. navimasterda alsan ya da değişik markada aslan işlevi aynı canbus denilen olay her cihazda aynı navimasterdada akü yer onda da akü yer sırf saat ıvır zıvırlar için... direk yetkili birkişiyle görüştün mü?
Alıntı
ayrıca donmalar her cihazda olabiliyor. özellikle geri vitesten çıkarken donmalar olabiliyor ekran ya yoktur ya da vardır işlem görmez ama kaldıın yerden devam eder ses gelir ekran olmaz..
Alıntı
Allahlah,

Herkes ile görüştüm diyorum, siz bana yetkiliyle görüştün mü diyorsunuz. Mesele cihazda yaşadığım sorunlar değil. Mesele, sorunlu cihazların, güncellemeden bir haber olan insanlar tarafından ısrarla takılması. 7 kez konsolun sökülmesi. İlgileniyoruz diyen insanların, ilgilenmemesi. Ürün gönderdik diyenlerin hiçbir şey yapmaması. Mesele bunlar...

Mesele, üretici firmanın servislerinde hangi sürüm cihazlar var onu bile bilmiyor olması. Mesele yetkili servisin \"Günceleme mi?\" diye yüzüme bakması...

Mesele, Chevrolet Türkiye dediğimiz bu aracı satan kurumun ürünlerinin akibetini takip etmeyen bir şirket ile anlaşıp, garanti vermesi.

Anlıyor musun Metin abi?
Bitti...
Biten bir sondu.
Biten eskide kalır...
Alıntı
ben sinyal verirkende ses gelmiyor bu ne artık ya Sad
Alıntı
Onur hocam...

O bende 1 ay önce vardı. Bütün uyarı sesleri, park sensörü, sinyal sesi, kemer sesi hepsi çalışmıyordu. Şimdi onlar çalışıyor. Ama kumandalar çalışmıyor Smile

Şaka gibi.
Bitti...
Biten bir sondu.
Biten eskide kalır...
Alıntı
bu markanın sorunlarını belirtmek eleştirmek bu sitede neden bu kadar tepki topluyor ilginç...
Bul
Alıntı
Hocam,

Benim tepkimin büyük olma sebebi, aptal yerine konmam. Bugün bana bir üyemiz gelse, dese ki \"Burak aptal yerine kondum, Afişe etmeme yardımcı olur musun?\" dese seve seve olurum. Bu yüzden bende aşırı derecede eleştiriyorum. Ve bu eleştirinin dozu, bu markanın değerinin düşmesine kadar gidecek.

1 kişi burada benim yazımı görür de bu ürünü benim gibi aldanıp, kanıp almazsa ya da alırken en güncel sürümünü isteyip öyle alır, ve sorun yaşamazsa ne mutlu.
Bitti...
Biten bir sondu.
Biten eskide kalır...
Alıntı
Adamlar Focus\'a Türkçe menülü, Türkçe sesli uyarı özellikli Sony sistemi koymuş, cayır cayır çalışıyor.Chevrolet olarak \"Ben segmentte Focus\'la, Civic\'le aşık atacağım.\" diyorsan doğru düzgün elektronik cihaz kullanacaksın! Dört ayda 7 kere konsol sökülmesinin mazereti yoktur ve durum -marka değeri açısından da- düpedüz \"rezillik\"tir.
Tanrı TÜRK'ü korusun!
Bul
Alıntı
burak bey, ben bu hafta taktırmayı düşünnüyordum ama, senin verdiğin bilgiler doğrultusunda servis ve cihaz tedarikçisinde çektiğin sıkıntılardan dolayı tamamen soğudum, zaten bu konuda bir çok yazıda okudum.
WtcC
Bul
Alıntı
bu tür ürünler her zaman çok ilgimi çekmiştir fakat necvox vb markaların cihazlarını incelediğimde sanki çin *****ı telefon kullanıyorum gibi veya çocukların eline verdiğimiz ekranlı *** bir oyuncak gibi gördüm hiçbir zaman bir pionner veya sony kalitesinde değiller verdiğimiz rakam 300-500 tl değil 1500tl böyle bir cihaza verilmez diye düşünüyorum tabiki herkesin fikrine saygım var bu benim benim fikrim onun için hep taktırmaktan vazgeçtim Sad
Bul
Alıntı
bi arkadaş vardı firma yetkılısı uzun zamandır onuda göremiyorum forumda ...keşke cıkıp bu sorunlara bi cevap verse...mesela ben almayı düşünüyordum bu gelişmelerden sonra vazgeçmiş durumdayım.
[img][Resim: bf91l.jpg][/img]
Bul
Alıntı
Evet Erkan diye bir arkadaş vardı. Şu an girmiyor sanırım foruma. Bu şartlar altında bende almaktan vazgeçtim. Bahsedilen sorunlar öyle ufak tefek şeyler değil. Burak Bey\'in başına gelenler benimde başıma gelebilir. Banada sedan kamerası takabilirler, aracımın aküsünü bitirebilir, özellikle konsolum 7 defa sökülürse kriz geçiririm herhalde...
Bul
Alıntı
Çok yerinde bir konu başlığı,esip gürleyen firma yetkilisi arkadaşı da aramızda görmek isteriz
Bul
Alıntı
benim cihaz bugün kendi kendine düzelti sanırım alkolun etkisi sistemde Big Grin
Alıntı

Alıntı:
#88274 argold: bu tür ürünler her zaman çok ilgimi çekmiştir fakat necvox vb markaların cihazlarını incelediğimde sanki çin *****ı telefon kullanıyorum gibi veya çocukların eline verdiğimiz ekranlı *** bir oyuncak gibi gördüm hiçbir zaman bir pionner veya sony kalitesinde değiller verdiğimiz rakam 300-500 tl değil 1500tl böyle bir cihaza verilmez diye düşünüyorum tabiki herkesin fikrine saygım var bu benim benim fikrim onun için hep taktırmaktan vazgeçtim Sad

ben 2000 tl verdim hacı 1500e nerde takıyolarmış
Alıntı
ankarada opis takıyor,kulup indirimi yapıyorlar....
[img][Resim: bf91l.jpg][/img]
Bul
Alıntı
desene 500 tl çivilemişler bizi.
Alıntı
Big Grin canın sağolsun
Bul
Alıntı
vatan sağolsun hacı abi Big Grin
Alıntı