Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze Kafasına Göre Yanıp Sönen ABS - ESP - TC Işığı
Arkadaşlar 2010 Model Cruze Aldım. Son 3 Gündür ABS - ESP - TC İkaz Işıkları Kafasına Göre Yanıp Sönüyor. Ayrıca Code 79 Uyarısı veriyor. kontağı kapatıp açtığımda uyarı gidiyor. bi daha kontak açıp kapattığımda yanıyor.
Yardımcı Olabilecek Arkadaşlar Varmı ?
Bul
hiç hayıra alamet değil bir servise gidin siz en iyisi.
Kod 79: Motor yağı seviyesini tamamlayın

http://www.chevroletkulubu.org/forums.ph...sts&q=4268
Bul
Aracına LPG takıldıysa bundan yapabilir ama eğer LPG yok ise acilen servise ***** arkadaşım aracını. Daha büyük sorunlara yol açmadan bakılmalı.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
[blue]Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...[/blue]
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Abs sensoru, kablosu veya konnektorunde sorun var...
ARIZA VE SORUNLARINIZ için lütfen aramayınız özel mesaj atmayınız, tamirci DEĞİLİM, arızalar ile İLGİLENMİYORUM ve Destek vermiyorum.  
https://www.facebook.com/groups/pecochip
https://www.facebook.com/groups/CruzeLPG
Bul
son 1 haftadır benimde yanıyor. ama benimki sadece direksiyonu sağa yaslandığım zaman yanıyor. sola yasladığım zaman sorun yok. bir türlü zaman bulupta *****. samet babanın dediği gibi sensörlerde veya kablolarda sorun olabilir.
Bul
Bu konuda benimde başıma gelmişti. kendi kafasına göre yanıp sönen TC ve ESP ışıkları. Sorunu yaklaşık 6 ayda tespit edebildiler. ve gösterge panelinde arıza olduğu çıktı ortaya. Garantiden değişimi yapılmıştı. Serviste muhtemelen arızayı bulamayacaklar. Acilen servise ***** aracını.
Bul
Selam arkadaşlar ;

ben aranıza yeni katıldım 2010 model <cruze otomatik aracım var..

bu konuda size şöyle yardımcı olayım bu ışıklar benim araçta da yanıyordu.allahtan Erdemir serviste ve satışta çok arkadaşım var hemen ***** baktılar ve arka tekerlerin kaliper bağlantılarını ve ağırlık sistemlerini garantiden değiştirdiler.Bu konuda Chevrolet in OTS kampanyası varmış fakat şikayet etmeyeninkini geri çağırma işlemi yapmıyorlarmış bilginize...
Bul
Aracımı Balıkesir Tınaz Otomotiv Yetkili Servisine ***** ÖN ABS sensörü sağ -S değişti... Arıza ortadan kalktı...
Ödediğim Ücret KDV Dahil 88,55 TL
Bul
Arkadaşlar bu uyarı ışıkları yandığı için , aracımı çekmeköy gedizlere bıraktım .
Dün randevu almıştım sabah 8:45 diye ;
biraz önce aradım daha bakamadık diyorlar .
Gedizler \' e araç bırakan oldumu ? tavırlarıçok hoşuma gitmedi .
Eski opel personeli olduğumu söyledim.
Araç lpgli lpg den dolayı garanti dışı olabilir dediler.
Bana yazı verirseniz sıkıntı olmaz dedim ses yok.
Bakalım ne oalcak ??
Oliver Pascal NOUMA 21
Bul

[red]Alıntı:
#96245 ByOzan: Aracımı Balıkesir Tınaz Otomotiv Yetkili Servisine ***** ÖN ABS sensörü sağ -S değişti... Arıza ortadan kalktı...
Ödediğim Ücret KDV Dahil 88,55 TL
[/red]

Neden ücret alındı sizden anlamadım. Aracınız garantili değil mi?
Bul
biraz önce aracı teslim aldım , uygulama şaka gibi , oruçlu oruçlu kendimi zor tuttum orada.
Benim bahsettiğim sorun nedeniyle arıza kodu yokmuş , xenon far ve lpg montajı kaynaklaı arıza kodları varmış. tamam dedim teşekkür ettim aracı alıcam . 110 tl ücret istediler ? Bu ne parası dedim Arıza tespit ücretiymiş. Dalgamı geçiyosunuz dedim ben size sabah söyledim lgden kaynaklanan bir durumsa ücret istenir dedim diyor servis görevlisi hakan bey ;
ee dedim benim belirttiğim problem lpgdenmi kaynaklandı , yok diyor sizin söylediğniiz uyarı ışıkları için arıza kaydı kodu yokmuş bu para arzıa tespit edildiği için alınacakmış. Kardeşim benim aracımda arıza yoktuki neyi tespit ettiniz ben ışık yanıyor diye garantili aracı size getiriyorum dedim , yapacak bişey yok diyor. dedim sizle çözemeyiz bu konuyu bana kim yardımcı olur ben kesinlikle kabul etmiyorum dedim. Müşteri İlişkileri Yöneticisi Can Bey vardı , ona anlattım durumu orta akılda bir Türk insanı bu aracın garantili olduğu için buraya getirildiğini bilir , siz garantideki aracım için benden arıza tespit ücreti istiyorsunuz bu nasıl bir uygulama sbah bana deseydiniz sizin sorununuz olsun olmasın biz bismillah ayak bastı parası 110tl alıyoruz deseydiniz ben kesinlikle buraya aracımı bırakmazdım bunuda kabul etmiyorum dedim. Gitti geldi biyerlerle görüştü tamam dedi ücret almıyoruz , ama aracınız lpg den dolayı garanti dışı direksiyon simidi bile soyulsa garantiden yapılmaz dedi. Velhasıl ARKADAŞLAR GEDİZLER TAM BOMBA ÇIKTI. Sizde dikkat edin girmeden sorun. Biraz uzun oldu ama anlatmak istedim.
Herkese hayırlı iftarlar...
Oliver Pascal NOUMA 21
Bul
O size direksiyon soyulsa bile yapılmaz diyen arkadaş orda çalışmayı bıraksın biran önce. Lpg ile direksiyon soyulmasının ne alakası var yada döşemenin yıpranmasının. Aracınızın sadece motor aksamı ve belki elektril aksamı garanti dışı kalır LPG taktığınız için... direksiyon soyulması döşeme yıpranması gibi sorunlardan gittiğinizde aynı tavrı sergilediklerinde onlardan resmi bir yazı alıp dava aça bilirsiniz. Mantık şartlarında kesin kazanırsınız. Bu kadar saçma bahaneler uyduran ve bilgisiz servisler yüzünden insanlar araçlarından soğuyor ve servislere gitmekten çekiniyor...
1996model Ford *** CLX-2006-2008
2006model Honda CBR600F(Racing)-2008-2010
2001model Volkswagen Bora Comfortline-2009-2011
2012model CHEVROLET CRUZE LT+ - 2012-
[img]http://img713.imag
Bul
aynen onu diyen işi bıraksın resmen insanların gözünü korkutup sindirmeye çalışıyorlar ne demek direksiyon simitin soyuldu lpg var garanti dışı direk mahkemeye verip hoplatırsınız onları bunlar bayilerin yalan yanlış uygulamları yurdum insanı vur ensesine al ekmeğini. Ayıptır ya bir dünya para döktüğümüz aracımla aldığımız hizmete bak
Bul
Böle bilgisiz servis yönetici ve çalışanları yüzünden nedir çektiğimiz ya. Chevrolet Türkiye LPG takılan araç motor garantisi biter diyor bunlar lafı nasıl dinleyip yorumluyorlarsa aracı garanti dışı bıraıyorlar.
Hoparlör falan dese elektrik falan dicem hadi bi nebze dicem ki oda olmaz hoparlör ses sistemi ile ilgilidir onuda garantiye sokmak zorundalar. Tabi siz ayrıca bas anfi yada ayrı teyp falan bağlamadıysanız aracınıza.
Arkadaşlar aracınıza LPG takınca MOTOR GARANTIDEN ÇIKAR araç garantiden komple çıkmaz sakın bunlara inanmayın ve bunu diyen servisten servisin imza ve kaşesi olan bir resmi yazı alın Tüketi Haklarına baş vurun size yardımcı olacaklardır.
1996model Ford *** CLX-2006-2008
2006model Honda CBR600F(Racing)-2008-2010
2001model Volkswagen Bora Comfortline-2009-2011
2012model CHEVROLET CRUZE LT+ - 2012-
[img]http://img713.imag
Bul
Nasıl bir mantık yahu, nasıl bir cahilliktir bu, yazıklar olsun !!1

Geçen yıl direksiyon simidim soyulmuştu, garantiden sorgusuz sualsiz yapıldı geldi üstelik aracım lpg li iken, Sanki her servis farklı bir cumhuriyette yaşıyor.
Bul
Hayri bey,

işten 1 saat izin alıp bana uğrayacaktın , arıza kodunu okuyup sebebini görüp silecektik Confusedatisfied
Bilmemneden kaynaklı arıza kodu olmaz. Servis raporuna arıza kodlarını not düşmeleri senin de bilmen gerekir.
Bunların yaptığı iş servis değil soytarılık. Bende makinalara servis veriyorum, boyle yapsam müşteriler beni döverler.
ARIZA VE SORUNLARINIZ için lütfen aramayınız özel mesaj atmayınız, tamirci DEĞİLİM, arızalar ile İLGİLENMİYORUM ve Destek vermiyorum.  
Bul
sacit abi durum böyleydi. Soytraılık az kalır adamların yaptıklarına neticede para vermedim ama ; oruçlu oruçlu tepemden alev çıkarttı adamlar.
Konu dışı abi ama aslında konu dışıda olsa her konuda bir pecochip \'in isminin geçmesi lazım , ne büyük nimet icat etmişin abi Allah razı olsun senden , tekrar teşekkür ediyorum . Araç uçak oldu yeniden taktıktan sonra.
pecochipsiz araç kullanan arkadaşlarada Allah kolaylık versin.
Oliver Pascal NOUMA 21
Bul
bu benimde başıma geldi. aracı lambalar yanarken servise ***** o sırada zaten abs eps hepsi devre dışı kalıyor arıza lambası yanık vaziyette bilgisayara bağladıklarında sağ yada sol kabloda okuma hatası olduğunu söylüyo. bende amestör değişimi sırasında kabloları ters takmışlar sağı sola solu sağa taktık güzelce temizledik düzeldi şimdi yanmıyor...
Bul
benimde abs-esp-tcs ışıkları yandı. servise *****. maf sensör ve sol ön abs sensör hatası tespit edildi. abs kablosu değiştirdim. 200 km. aracı kullandım. şimdi yine söz konusu göstergeler bi yanıyor bi sönüyor. araç lpg\'li ve pecochip var. sorunun kaynağı acaba lpg ayarı olabilirmi. ***** adanada havalar ısındı.
Bul
Herkese selamlar ben forumda yeniyim.1.5 ay önce, 2011 LS AT cruze aldım Landirenzo tüp taktırdıktan sonra bende de aynı dert başladı. Faklı olarak EPS ve TC ışıklarının yanıp sönmesinden sonra tüm göstergeler sanki aküyü çıkatıp takıyormuşsun gibi yanıp sönüyor. Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba?
Bul
Evet. Hem de bir sürü...
LPG ile ilgili başlıkları incelerseniz, gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz...Smile
\"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır... Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkâr etmek olur...\"  Mustafa Kemal ATATÜRK
Bul
bende de herkez de oldugu gibi aynı sorun var ama herkez başka bişi söylüyo ondan şundan acaba herkez de farklı nedenlerdenmi yapıyo arabasında gaz takılı olmayıpda aynı sıkıntıyı yaşayan varmı.
Bul
bu iışıkların yanmasının sebebi abs sensörlerinin bozulmasıdır çoğunlukla küçük plastik bir parça arıza yapabiliyor.
Bul
kardeş aynısı bendede oldu bahsettiğin ikaz lambaları direksiyonu ani sağa sola çevirdiğindede oluyordu servise gittim abs sensörü varmış arkada ve önde onlar değişecek dedi 150 tl ye değiştiler düzeldi
Bul
Benim aracım da uzun yolda iken esp tc ışıklarının yanısıra bütün ibreler bir anda sıfıra inip tekrar eski haline geliyordu ibreler adeta dans ediyordu sanırım systemdown arkadaşımızınkiyle aynı sorun. Bu durumda aracı stop ettim bir daha çalışmadı. Bir saat bekledikten sonra kendiliğinden çalıştı. Özel servise ***** şarj dinamosu değişecek fazla akım üretiyor dedi yetkili servise ***** ölçüm sonuçları normal dedi. Yetkili servis sorun bulamadı adanada. Şu an normale bindi gibi sadece arada sırada esp ve tc ışığı yanıyor. Çözüm acaba abs sensörü mü
Bul
evet
Bul

[red]Alıntı:
#116043 ahmetin: Benim aracım da uzun yolda iken esp tc ışıklarının yanısıra bütün ibreler bir anda sıfıra inip tekrar eski haline geliyordu ibreler adeta dans ediyordu sanırım systemdown arkadaşımızınkiyle aynı sorun. Bu durumda aracı stop ettim bir daha çalışmadı. Bir saat bekledikten sonra kendiliğinden çalıştı. Özel servise ***** şarj dinamosu değişecek fazla akım üretiyor dedi yetkili servise ***** ölçüm sonuçları normal dedi. Yetkili servis sorun bulamadı adanada. Şu an normale bindi gibi sadece arada sırada esp ve tc ışığı yanıyor. Çözüm acaba abs sensörü mü[/red]

Selamlar benim problem çözüldü gibi, 2 haftadir bir daha tekrarlamadı aynı problem. Serviste şase problemi olabileceğini söylediler, araba bir gün kadar kaldı serviste şase yapan yerleri temizlemişler tekrar sıkmışlar filan. Bir de yazılımı silip yeniden yüklemişler. Daha önceden de bir kaç arkadaşım şase problemi yüzünden aynı şekilde (başka arabalarda) sorunlarla karşılaştıklarını söylemişlerdi. Bende öyle olduğunu umud ediyorum çünkü servis biz burada hata bulduk tamir ettik demedi, siz bir süre daha test edin eğer tekrarlarsa bir daha bakalım dediler. Umarım bir daha tekrarlamaz...
Bul
Merhaba
Cruze 1.6 LT Plus Otomatik aracımda motor ışığı yanıp sönüyor birde antipatinaj ışığı yandı. Motor titremeye basladı egzostan pat pat ses cıkıyor ne olmus olabilir?
Bul
bobin arizasi...
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Exclamation Cruze eksantrik dişlisi ses yapıyor ??? chevrocekuuu 0 6 Dün, Saat: 17:58
Son Yorum: chevrocekuuu
  Cruze Otomatik Vites sorunları daos009 341 98,772 10-10-2019, Saat: 09:17
Son Yorum: Laminor85
  Cruze motordaki bu sorun nedir (videolu) barisozyurt07 2 94 08-10-2019, Saat: 11:36
Son Yorum: barisozyurt07
  Cruze Gösterge Paneli Değişimi Mümkün Mü? bodominheaven 1 66 07-10-2019, Saat: 17:04
Son Yorum: SetamoN
  Cruze Radyo cd çalar multimedya kilitli ekran açma kodlama samet_baba 5 796 28-09-2019, Saat: 12:29
Son Yorum: chevro

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi