Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze Teyp Açılma sorunu
#1
akradaşlar son zamanlarda bir çok kez başıma gelen bi olay oldu. arabaya bindigimd radyo teyp vs. açık olduğu halde görüntü siyah yani hiçbi ışık olmuo ama en son dinlediğiniz ne ise o devam ediyo bi de sesi kısmak ya da kontrol etmek için. direksiyon üzerinden anca oynama yapıyosunuz teybin düzelmesi için POWER tuşundan kapatıp tekrar açmak gerekiyor...
Bul
Cevapla
#2
sıze servis yolu görünmüş biranönce gidin derim ben
Bul
Cevapla
#3
Aynı sorun benim aracımda da vardı. Servise gittiğimde tam altı ay herhangi bir şey bulamadılar. En sonunda gösterge panelinin arızalı olduğunu söylediler. Garantiden değişti. Ancak teyp yine aynı sıkıntıyı yapmaya başladı. Yine ***** yine bir şey bulamadılar.
Bul
Cevapla
#4
Sayın Elyas bilmiyorum sizin sorunla araçla nekadar alakalıdır ancak bende 2004 model lacetti 1.6 sx var.Bende teybi aracın üzerinde bıraktığımda teyip komple kapalı olmasına rağmen 1-2 saat sonra döndüğümde teybi açık buluyorum bangır bangır çalarken.Henüz baktırmadım biyere ancak teybi çıkartmadan araçtan inemiyorum.Gece bıraktığımda unutsam sabaha kadar çalar akü falan biter heralde.Bu sorunla karşılaşan başka arkadaşlar ve sorunun çözümü ile ilgili bilgili arkadaşlar varsa paylaşımlarını bekliyorum.
Bul
Cevapla
#5
Elyas Bey; Kontak açık, araç çalışmazken teybi açarsanız da bu şekilde mi?
Bul
Cevapla
#6
ya şimdi şu şekilde anlatayım tam anlaşılacak galiba... arabada ile gideceğiniz yere vardını kontağı kapadnız kapıyı actınız ve teyp kapandı. sonra geri geldiniz arabaya işinizi bitirdikten snra tabi. bindiniz arabayı çalıştırdınız. baktınız ki teybiniz çalıştı ama daha enteresanı ekranda goruntu yok. teyp üzerinde hatta o panelin tamamında ışık da yok ve kontrol edemiyosunuz. sadece direksiyondan teyp kontrolu gerçekleştirebiliyorsunuz. durumun düzelmesi için teybin kapat tuşuna basıp kapatıp tekrar açıyorsunuz...
Bul
Cevapla
#7
aynı sorun bendede var teyp açık ama görüntü yok
Bul
Cevapla
#8
Bende acaba araç çalıştırıldığı esnada düşen akü gerilimi müzik sistemini etkileyebilir mi diye düşündüğüm için sormuştum. Ancak anladığım kadarıyla sürekli bu şekilde. Kontak açık araç çalışmezken teyp ve ışıklandırma düzgün çalışıp, araç çalıştırıldığı esnada düşen gerilim sistemi resetleyemeyip veya besleyemeyip ara bir state\'te bıraktığı için olabilir diyecektim. Bu şekilde olsaydı akü veya teybin güç katında sorun olabilirdi.
Bul
Cevapla
#9

Alıntı:
#109649 Elyas: akradaşlar son zamanlarda bir çok kez başıma gelen bi olay oldu. arabaya bindigimd radyo teyp vs. açık olduğu halde görüntü siyah yani hiçbi ışık olmuo ama en son dinlediğiniz ne ise o devam ediyo bi de sesi kısmak ya da kontrol etmek için. direksiyon üzerinden anca oynama yapıyosunuz teybin düzelmesi için POWER tuşundan kapatıp tekrar açmak gerekiyor...Artık tüm araçlarda kokpitte bulunan cihazlara iki farklı hattan elektrik gelmektedir. Biri cihazı çalıştırmak için diğeri aydınlatma için. Gerçi bu sistem 1960\'lı hatta 1950\'li yıllarda bile bazı araçlarda kullanılıyordu. Amaç basit; gece yolculuğu sırasında kokpitte çalışmakta olan cihazların aydınlatmalarının, sürücünün gözünü almasını önlemek. Bu sebeple bu cihazların aydınlatma hatları eskiden bir reosta ile şimdilerde ise elektronik bir düğme ile kısılıp açılmaktadır. Her iki hat sigorta panelinden cihaza gelirken aydınlatmaya ait olanı kumanda düğmesine de uğramaktadır. Artık cihazlarda elektrik düğmesi gibi aç-kapa sistemli güç sistemi değil, tetikleme sistemli güç sistemi bulunmaktadır. Ayrıca her iki hatta da mini röleler bulunmaktadır. Bu röleler mekanik olduklarından, tırnakları da (Tabii ki kaliteli olduklarından) zaman zaman titreşim yapmakta ve cihazları istem dışı tetikleyebilmektedir. Birbirine iyi kenetlenmemiş soketler de zaman zaman sistemleri tetikleyebilmektedir. Bu bilgiler ışığında aracınızda:
1) Röle arızası
2) Soket arızası
3) Cihaz güç kartı elemanı arızası
olabilir ve aracınız garantiliyse tek çare servistir.
Yok eğer garantiniz yoksa ve eliniz tornavida tutuyorsa sadece soketleri kontrol ediniz. Diğerleri sizi aşar. Son çare oto elektrikçiler, yani sanayi...
\"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır... Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkâr etmek olur...\"  Mustafa Kemal ATATÜRK
Bul
Cevapla
#10
Sayın pataklayan bende 2004 model lacetti var yukarda benim araçtaki teyp sorunundan bahsettim.Benim sorunumda sizin bahsettiğiniz bu nedenden mi kaynaklanıyordur ne dersiniz ?
Bul
Cevapla
#11
garantisi var şükür ki. servise verdiğimde bakım için, halledecekler ama bi ton işi var servise girince. sol kapım değişti kırmızı ışıkta kör noktasında olduğumu söyleyen kamyon şöförü kapıyı bi güzel oydu. servis boya tnunu oturtamadı. bi hafta felan kalacak hailyle o yüzden artık o anı bekliyorum. arkadaşlarım tatilden gelsinler de okul ev yolumrahatlasın anca..
Bul
Cevapla
#12
Teyp açılıyor ama hiç bir tuşu basınca işlemiyor nedendir bir yardım edebilirmisiniz
Bul
Cevapla
#13
Dostum fazla sorun büyümeden bi elektrikciye git.Ama gitmeden önce aracın kitapçığından teybin sigorta moduna bak gerci sigorta atık olsa teyp hiç açılmaz ama sen bi bak tak çıkar olmadı.
benim araçta bir ara teyp 1 gün çalışıyor 1 hafta calismiyordu.bizim cruze teypleri kolay bozulabiliyor.sonunda multimedya taktirdim. Smile yani ilerleyen zamanda komple gitmeden bi elektrikçi baksın.bizim arkadaşlarda başına gelen varsa yazarlar.ayrıca sonucu cozunce blgi ver bizlere.
Bul
Cevapla
#14
Teyp, araç göğüs veya sigorta bölmeleri ile ilgili en son herhangi bir işlem yaptırdınızmı acaba
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
Cevapla
#15
cruze orjinal teypleri kolay bozulan bir cihaz değil Panasonic in Gm için yaptığı cihazlar
Teypler 3 parçadan oluşmakta
1-tuş takımı
2-Ana gövde
3-bilgi ekranı
Bunların herbirinin soketleri Ana gövdeye geliyor sanırım Tuş takımının soketi çıkmış olabilir.
Bul
Cevapla
#16
ARKADAŞLAR BENİM ARACIN TEYP İ HİÇ ÇALIŞMIYOR..IŞIK FALAN DA YANMIYOR. ACABA SİGORTASI MI YANMIŞTIR.BİLGİSİ OLAN VAR MI::CRUZ 1.6 LS

CRUZ 1.6 LS ARACIMIN TEYP İ HİÇ ACILMIYOR. VE ISIKLARI DAHİL YANMIYOR? SİGORTASI YANMIŞ DİYE DÜŞÜNÜYORUM.BİLGİSİ OLAN VARSA PAYLAŞABİLİR Mİ Undecided Huh
Bul
Cevapla
#17
bende bi kaç kere yaptı bu arızayı hafifçe vurdum teybe düzeldi o günden beri problem yok.. Eğer sürekli gidip geliyorsa gevşek soket yüzündendir.
Cevapla
#18
selaminaleyküm arkadaşlar

aracımda orjinalinde olan mylink LSP2GTD teyp var bir anda ekran resimde göründüğü gibi (resim temsili)  dondu kaldı bir kaç yere ***** servis dahil bir çare bulamadılar konuyla ilgili bilgisi ve çözümü olan varmı acaba ...
Bul
Cevapla
#19
Benim cruze ls 2010 da teyp açılmıyor :/ ikaz sesleride gelmiyor. Power tusuna basınca saliselik ışık yanar gibi yapıyor teyp ekranında gidiyor hemen. Aux girişinde sorun vardı aldığımda onu yaptırırken. Aux kablosnun aux girişine bağlı olmadığını farkettik. Usta kısa devre yapıyor olabilir. Ondan çıkarmış olabilirler demişti. Teyp açılmayınca auxu içerden devre dışı bıraktım. Yine teyp çalışmıyor ikaz sesleri gelmiyor. Acaba sorun sigorta mı? Klima vs normal çalışıyor teyp açılmadığı için kontrol menüsü görünmüyor doğal olarak. Sorun sizce nedir?
Bul
Cevapla
#20
(25-09-2016, Saat: 21:37)Tearsz Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim cruze ls 2010 da teyp açılmıyor :/ ikaz sesleride gelmiyor. Power tusuna basınca saliselik ışık yanar gibi yapıyor teyp ekranında gidiyor hemen. Aux girişinde sorun vardı aldığımda onu yaptırırken. Aux kablosnun aux girişine bağlı olmadığını farkettik. Usta kısa devre yapıyor olabilir. Ondan çıkarmış olabilirler demişti. Teyp açılmayınca auxu içerden devre dışı bıraktım. Yine teyp çalışmıyor ikaz sesleri gelmiyor. Acaba sorun sigorta mı? Klima vs normal çalışıyor teyp açılmadığı için kontrol menüsü görünmüyor doğal olarak. Sorun sizce nedir?

Teybinizde sorun olabilir. Öncelikle teybinizi bir oto elektrikçiye göstermenizi tavsiye ederim. 
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Cevapla
#21
arkadaşlar merhabalar aracın ses cıkışının biri yandı entegreyi değiştirirken iyice bozduk olmadı bende ayni kutunun çıkma olrak biryerden temin ettim fakat takınca araç hırsızlık şifresine girdi ve ekranda kilitli yazıyor hiçbir işlem yapmıyor yardıma ihtiyacım ...şimdiden teşekkürler.
Bul
Cevapla
#22
servise gidip programlatacaksınız.
ARIZA VE SORUNLARINIZ için lütfen aramayınız özel mesaj atmayınız, tamirci DEĞİLİM, arızalar ile İLGİLENMİYORUM ve Destek vermiyorum.  
https://www.facebook.com/groups/pecochip
https://www.facebook.com/groups/CruzeLPG
Bul
Cevapla
#23
Alıntı:
Benim cruze ls 2010 da teyp açılmıyor :/ ikaz sesleride gelmiyor. Power tusuna basınca saliselik ışık yanar gibi yapıyor teyp ekranında gidiyor hemen. Aux girişinde sorun vardı aldığımda onu yaptırırken. Aux kablosnun aux girişine bağlı olmadığını farkettik. Usta kısa devre yapıyor olabilir. Ondan çıkarmış olabilirler demişti. Teyp açılmayınca auxu içerden devre dışı bıraktım. Yine teyp çalışmıyor ikaz sesleri gelmiyor. Acaba sorun sigorta mı? Klima vs normal çalışıyor teyp açılmadığı için kontrol menüsü görünmüyor doğal olarak. Sorun sizce nedir? Yokmu sorunu çözen arkadaşlar
Bul
Cevapla
#24
Arkadaşlar herkese merhaba foruma yeni katıldım. 1.6 ls 2010 model cruze aracımı yeni aldım. Dün aracımı çalıştırdığımda teybin çalışmadığını farkettim. Ekran çalışıyor klima göstergeleri çalışıyor kapı kilitleri ikazlar herşey çalışıyor ama teybin üzerinde “telefon” yazıyor ve çalmıyor. Teyp tuşları da ses tuşu dışında çalışmıyor. Teybim çift şeritli olanlardan. Bu konu ile ilgili yardım edebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
Bul
Cevapla
#25
Akü sorunu bence.
Bul
Cevapla
#26
Merhabalar
2010 cruze ls aracımın teybi motoru çalıştırınca saniyeler sonra çalışmıyor ve ekranda "telefon" yazıyor.Bu esnada ses açma kapama tuşu hariç hiçbir tuş çalışmıyor.
Motor kapalıyken bir problem göremedim.teyip çalışıyor.
Fikri olan varmı?? Teşekkürler.
Bul
Cevapla
#27
teyp ekranının sürekli kapanma sorunu bendede var, genelde sabah ilk çalışmada ekran kapalı oluyor, 5-10 dk sonra kendi kendine geliyor ve bazen hiç sorunsuz gün içinde hiiç kararmıyor, bazen birdahaki kontağa kadar sorunsuz gidip kontak açınca ekran açmıyor, kontak açma sırasında ekran kararması olduğundan acaba röle ile ilgili bir sorun olabilir mi? teyp rölesi eğer varsa nerededir? bir şema vs varsa bildiğiniz kendim bile röleyi yenileyip deneyebilirim.
Bul
Cevapla
#28
(16-08-2018, Saat: 19:19)Akkc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar
2010 cruze ls aracımın teybi motoru çalıştırınca saniyeler sonra çalışmıyor ve ekranda "telefon" yazıyor.Bu esnada ses açma kapama tuşu hariç hiçbir tuş çalışmıyor.
Motor kapalıyken bir problem göremedim.teyip çalışıyor.
Fikri olan varmı?? Teşekkürler.
Şu an 2010 Cruze LS aracımdada aynı arıza var ne yapmam gerekiyor

Merhabalar 
2010 cruze ls aracımın teybi motoru çalıştırınca saniyeler sonra çalışmıyor ve ekranda "telefon" yazıyor.Bu esnada ses açma kapama tuşu hariç hiçbir tuş çalışmıyor.
Fikri olan varmı?? Teşekkürler.
Bul
Cevapla
#29
2010 cruze ls aracımın teybi motoru çalıştırınca saniyeler sonra çalışmıyor ve ekranda "telefon" yazıyor.Bu esnada ses açma kapama tuşu hariç hiçbir tuş çalışmıyor.

Fikri olan varmı?? Teşekkürler.
Bul
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  TEKLEME SORUNU melihturk54 1 47 Dün, Saat: 12:58
Son Yorum: bodominheaven
Question *2013 cruze sport plus alicam yarin inş bilgili arkadaslara 1 2 sorum olucak * Pasha35 0 31 15-01-2020, Saat: 20:31
Son Yorum: Pasha35
  Cruze - Chevrolet Cruze Sahipleri Listesi ve Yeni Kayıtlar gencay35 1,068 174,783 14-01-2020, Saat: 13:26
Son Yorum: onur978
  Cruze/ stop etme çalışmama sorunu Gorkemmm 1 224 14-01-2020, Saat: 12:27
Son Yorum: onur978
  Cruze - Elektrikli Katlanır Dış Dikiz Aynaları daos009 696 189,863 08-12-2019, Saat: 11:15
Son Yorum: aliizzet86

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi