Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YAĞ SEVİYESİ KONTROL LAMBASI (CODE 79 NASIL İPTAL EDİLİR)
Karterin içerisindeki yağ seviyesini ölçen müşürün sigortası hangisi
Bul
Alıntı
pztsi sevise sorup öğrenebilirim ama hiç yerini hatırlamıyorum.
Bul
Alıntı
En sonunda kodu servis söndürümedi ve iptal etmeye karar verdim.Servis kayseri inciroğlu beceriksizler bu kod için kac defa gittim yanlarına.
Bul
Alıntı
neden okuyucu sensörü değiştirmiyorlar onda arıza olmuş olabilir mi
Bul
Alıntı
Okuyucu sensörü değdiğiniz parça hangisi? ve nerede?

saygılar
Bul
Alıntı
Az Önce servis beni aradı ve eksantirik dişlisini değiştireceğiz dedi.Yani hata kodu 79 (yağ seviyesi kontrol lambası) yanmasını engelleyemediler bir çözüm de bulamadılar en sonunda eksantirik dişlisini değiştirceklermiş.Fakat ben aracı aldığımda 15.08.2012 tarihinde bu mil yeni değiştirilmiş,

Arabamda değişmedik parca kalmayacak.
Bul
Alıntı
yağ sevisini okuyan sensör olmalı ccod79 arıza yağınızın eksik olduğunu söyleyen bir arıza yağ sevisi az olduğunda acaınızda çıkan bir kod
Bul
Alıntı
Dün Öğrendiğim bilgiye göre Sağolsun Ankara opis Uğur bey Eksantrık dişlisi ve sensöründen de kod 79 yanarmış.

Ona baktıcacam
Bul
Alıntı
evet zaten size servisde değiştirelim demişti sanırım bunun için
Bul
Alıntı
Daha önce 13.08.2012 de eksantirik dişlisi değişmiş ancak sensör değişmemiş.Kod o yüzden yanıyo.Sensörü değiştirmelerini söylüycem.Dişlide bir problem yok.

Böylece servisin bulamadığı arızayı ben bulcam.Eline her bilgisayarı alan kişileri araçtan anlıyo diye düşünmemek lazım.
Yazılımdaki tabirler zaten ingilizce ben anlamakta zorlanıyorum..Servistekiler bön bön bakıyolar.Ama anlıyomuş gibi yapıyorlar.

sağolun
Bul
Alıntı
arkadaşlar bende 2 aydır bu sıkıntıyı yaşıyordum gitmediğim yer kalmadı servis bile işin içinden çıkamadı ki bu arada yağ seviye sensörünüde değiştirdim (karterin içinde)... en sonunda bizim burda oto elektrikçi usta cemal abinin yanına gittim ve okadar basit bir işlem yaptıki şaşırdım... girdi arabanın altına iki kabloyu bantladı işlem tamam dedi. meğerse kartere giden elektrik kablosu şasiye değdiği için araba ısındıkça kod 79 hatası veriyormuş. başınıza böyle bir olay geldiyse ilk yapacağınız şey bir elektrikçiye uğrayın aklınızda bulunsun.
Bul
Alıntı
(18-10-2017, Saat: 18:16)1214 demiş ki: arkadaşlar bende 2 aydır bu sıkıntıyı yaşıyordum gitmediğim yer kalmadı servis bile işin içinden çıkamadı ki bu arada yağ seviye sensörünüde değiştirdim (karterin içinde)... en sonunda bizim burda oto elektrikçi usta cemal abinin yanına gittim ve okadar basit bir işlem yaptıki şaşırdım... girdi arabanın altına iki kabloyu bantladı işlem tamam dedi. meğerse kartere giden elektrik kablosu şasiye değdiği için araba ısındıkça kod 79 hatası veriyormuş. başınıza böyle bir olay geldiyse ilk yapacağınız şey bir elektrikçiye uğrayın aklınızda bulunsun.

şaka gibi ya bende korkuyordum bakıyorum araçta yağ var sorun ne diye teşekkür ederim arkadaşım çok yardımı oldu
Bul
Alıntı
Güzel bir bilgi teşekkürler.
Bul
Alıntı
Ben de epeydir bu sorunu yaşıyorum, ABD dahil araştırmadığım site forum kalmadı, tüm dünyadaki Cruze araçlarda aynı sorun var, bir çoğu yağ seviye sensörünü değiştirmiş ve sonuç alamamış ve kimse nasıl giderileceğini bilmiyor. Yarın servise gideceğim, bir sürü masraf çıkaracaklar yine. Forumdaki konuş*****ı aldım şimdi de elektrik kablosuna baktırayım. Sayın 1214 nolu kullanıcı, sorun halledilirse benden çook büyük bir dua alacaksınız.
Bul
Alıntı
code 79 konusunda kesin bir bilgi var mıdır? yağ seviyesiyle ilgili bir uyarı olmasına rağmen birçok kişi egzantrik sensörüyle alakalı da olduğunu söylüyor
Bul
Alıntı