Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
chevrolet çekiliyormuş ne olacak şimdi???
http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/25286608.asp
Alıntı: Dünyaca ünlü araba ürecisi firma Batı Avrupa ve Doğu Avrupa pazarından çıkma kararı aldı. Bu bölgedeki pazarlar arasında Türkiye de bulunuyor. Chevrolet’nin bu kararında Avrupa’daki zorlayıcı iş modelleri ve ekonomik krizin etkili olduğu belirtiliyor.
Dünya üzerindeki en büyük 4. otomobil markası olarak bilinen firma Avrupa pazarından çıkarak Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu’ndaki faaliyetlerine ağırlık vermeyi planlıyor. Bu topluluk içinde Kazakistan ve Ukrayna gibi eski Sovyet ülkeleri de bulunuyor. Şirket bu stratejisi ile birlikte Avrupa’da Opel ve Vauxhall markalarını güçlendirmeyi hedefliyor.

General Motors’un Başkan Yardımcısı Steve Girsky yaptığı açıklamada Avrupa pazarından geri çekilmenin ***** 700 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında değiştiğeceğini ifade ediyor. Chevrolet 2015 yılında Avrupa’dan tamamen çıkmış olacak.
cruze\'u da yeni almıştım Sad
Bul
Alıntı
Güya yeni modeller gelecekti Smile
Eğer isteresen \"O\" bir hâyâl değildir.
Bul
Alıntı
Nere çekiliyormuş...bu kadar millet araba aldı.Çekse çekse yeni gelecek arabaları çeker..servis hizmeti vermek zorunda.
KORKAKLAR HİÇBİR ZAMAN RİSK ALAMAZ...
Bul
Alıntı
Ben pek ihtimal da vermiyorum öyle birşeye saçma geliyor yani

Sadece Türkiye ye bakmamak lazım. Satışlar aslında iyi gidiyor

Neden çekilsin?
Bul
Alıntı
Aslında bu kararda otomotiv sanayinin kalbi olan Detroit\'in iflasının da etkisi olduğu açık. GM Opel ve Chevrolet markalarını at başı ***** artık zorlanmaya başladı sanırım. Zira bir avrupa pazarında GM\'in amiral gemisi olan Opel markası, daima Chevrolet markasının önünde tutulmaktaydı. Buna rağmen Cruze\'un yüksek satış rakamlarına ulaşması onlar için bile süpriz oldu. Ancak Cruze\'daki basit kronik sorunlar sebebiyle müşteri memnuniyetini kaybetmeye başladığı için tamamen Opel markasına ağırlık vermeleri gayet anlaşılır bir durum. Yine de bu tür dev şirketlerin ne yapacaklarını önceden kestirmek güç. Bekleyip göreceğiz. Servis verme yükümlülüğüne gelince; garanti belgesine haiz her ürün için bir ömür belirlenmiştir. Chevrolet araçlarda bu sürenin ne olduğunu bilmiyorum ama en az 7 yıl olması lazım. Yani Türkiye\'de sattığı en son araçtan itibaren en az 7 yıl o araca ait yedek parça bulundurma zorunluluğu var. Ancak, ne gam? Türkiye\'de yaşıyoruz ve burası yan sanayinin kalbinin attığı yer neredeyse. İhtiyaç duyulan her tür parçanın anında yan sanayisinin raflarda yerini alacağından şüphem yok.
\"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır... Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkâr etmek olur...\"  Mustafa Kemal ATATÜRK
Bul
Alıntı
Bu durumun bizim araçlarımıza etkisi ne olur diye düşünürken, muhtemel 2. el değer kaybı yaşanacağını tahmin ediyorum.
yedek parça sıkıntısı ve servis yoksunluğu yaşanabilir.

İzmir\'deki Genel Müdürlük ile irtibatı olan üyelerimizin konuyu netleştirebileceğini düşünüyorum.
Bul
Alıntı
daha alalı bir hafa oldu şansa bak:cry
Bul
Alıntı
Sıvı Lpg taktırmaktan vazgeçirdiler bi anda Smile taktırmıyom bende ne yapayım riski fazla oldu saçma sapan bir olay niye getirdin niye geri çekiliyorsun...
Bul
Alıntı
Bence hemen paniğe kapılmanın alemi yok. Daha ortada fol yok yumurta yok. Tamam fol var ama en azından yumurta yok. Kaldı ki yumurta da olsa sorun etmeye değmez. Zira başka bir markanın bu donanımda bir aracı bu fiyatlara satma ihtimalı yok. O yüzden araçlarımızın ikinci elinin düşme ihtimali olduğunu pek sanmıyorum.
\"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır... Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkâr etmek olur...\"  Mustafa Kemal ATATÜRK
Bul
Alıntı
Www.chevrolet.com.tr de bununla ilgili resmi bir açiklama var...
Bul
Alıntı
Ben göremedim. Nerede?
Bul
Alıntı
Ana sayfada sol alt taraflarda gri bir karede
Bul
Alıntı
Ben de seneye Trax alsam mi acaba diye dusunmeye baslamistim..

2015 sonunda satisin durdurulacagi yaziyor... 2 yillik süreçte bu karar yine değişir mi bilinmez tabi...

Ama bizim için pek de iyi bir karar olmadiği kesin...
Bul
Alıntı
ozaman en mantıklısı tüm opel servislerinin chevye bakması olacaktır.aynı şekilde opel servislerinden de yedek parça satılacaktır herhalde. en niyahetinde opel ile chevrolet aynı firmanın değil mi;? ama muhakkak ikinci el fiyatına etkileyecektir, arabayı aldığımdan beri ilk defa keşke opel alsaydım diye düşünüyorum şimdi...
Bul
Alıntı
Bugün; 16:48:06 Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM
Duymuş olabileceğiniz üzere Chevrolet, 2015 sonu itibarıyla Batı ve Doğu Avrupa’da yeni araç satışını
durdurma kararı aldı.
chevrolet türkiye sitesinden alıntıdır arkadaşlar.

Siz değerli müşterilerimizi temin ederiz ki, Chevrolet size ve aracınıza gelecekte de hizmet vermeyi
sürdüreceğini taahhüt etmektedir. Bugün olduğu gibi, ileride de servis hizmeti vermeye ve orjinal Chevrolet
yedek parça temin etmeye devam edeceğiz. Chevrolet araçları ile ilgili her türlü garanti veya servis hizmeti
hiçbir değişikliğe uğramadan geçerli olmaya devam edecek ve anlaşma şartları uyarınca tüm
yükümlülüklerimiz yerine getirilecektir. Geniş yetkili servis ağımız ile, servis ihtiyaçlarınızı en etkin şekilde
karşılamanın yolunu belirleyeceğiz.
Halihazırdaki mevcut tüm Chevrolet araç sahiplerini ve 2015 yılı sonuna kadar yeni Chevrolet satın alacak
müşterilerimizi Chevrolet yetkili servislerini ziyaret etmeye davet ediyoruz.
Saygılarımızla,
Dr. Thomas Sedran
Chevrolet Avrupa Başkanı

Chevrolet aracım için ileride servis ve bakım hizmeti alacak mıyım?
Chevrolet olarak Avrupa’daki tüm müşterilerimizin güvenine ve sadakatine değer vermekteyiz ve tüm servis ve
garanti taahhütlerimizi yerine getireceğiz. Chevrolet araçları ile ilgili her türlü garanti veya servis planı hiçbir
değişikliğe uğramadan geçerli olmaya devam edecek ve anlaşma şartları uyarınca tüm yükümlülüklerimiz yerine
getirilecektir.
İleride müşterilerimiz için yeterli sayıda servis noktası sunmaya devam edebilmek için yetkili servislerimiz ile
beraber çalışmaktayız. Chevrolet websitesinde sık sık güncellemeler paylaşılacaktır.
Chevrolet’in Batı ve Doğu Avrupa’dan çekilmesi tamamlandığında aracım servis hizmetlerinden nasıl yararlanacak?
Bu süreç sonunda müşterilerimiz için yeterli servis noktası sunmaya devam edebilmek için yetkili servislerimiz ile
çalışmaktayız. Bakım onarım hizmeti için lütfen yetkili servislerimizi ziyaret ediniz. İleride bölgenizdeki yetkili servis
ile ilgili bir değişiklik olması halinde, zamanında sizi bilgilendireceğiz. Gelecek güncellemeler için lütfen Chevrolet
websitesini ziyaret ediniz.
Bayi kapandığında ne olacak?
Bu süreç sonunda müşterilerimiz için yeterli servis noktası sunmaya devam edebilmek için yetkili servislerimiz ile
çalışmaktayız. Bakım onarım hizmeti için lütfen yetkili servislerimizi ziyaret ediniz. İleride bölgenizdeki yetkili servis
ile ilgili bir değişiklik olması halinde, zamanında sizi bilgilendireceğiz. Gelecek güncellemeler için lütfen Chevrolet
websitesini ziyaret ediniz.

Chevrolet, sahip olduğum Chevrolet aracım için ne kadar bir süre/ kaç yıl yedek parça sağlamaya devam edecek?
İleride müşterilerimiz için yeterli servis noktası sunmaya devam edebilmek için yetkili servislerimiz ile çalışmaktayız.
En az 10 yıl boyunca yedek parça sağlanmasını bekliyoruz.
Bir Chevrolet araç satın aldım fakat henüz teslim edilmedi. Aracı teslim alabilecek miyim?
Siparişiniz halen geçerlidir. Arabanın teslimatı ile ilgili olarak lütfen bayinizle iletişime geçiniz.
Saab’ın Avrupa’dan çekilmesinden sonra, bu GM’in Avrupa’daki ikinci başarısızlığı, sırada Opel mi var?
General Motors önemli bir bölge olan Avrupa’ya kendini adamıştır. Bu hamle ile GM, bölgedeki ilerlemesine ivme
kazandımak ve herhangi bir tartışmanın önüne geçmek için Avrupa marka stratejisini netleştiriyor ve güçlendiriyor.
Bu cesur adım bize, bir yandan Chevrolet için, Rusya, eski Sovyet Ülkeleri, Çin ve Breziya gibi, dünyanın dört bir
yanındaki hızlı büyüyen otomotiv pazarlarına yatırım yapmaya odaklanırken, diğer yandan Opel/Vauxhall’ı Avrupa’da
güçlendirmek için girişimleri başlatma imkanı verecektir.
Chevrolet bayimle/ Chevrolet servis noktasıyla görüştüm, fakat son Chevrolet duyurusu ile tüm bilgilere sahip
değiller gibi görünüyorlardı.
Bütün bayilerimizle detayları görüşmeye daha yeni başladık. Bu süreç önümüzdeki günlerde de devam edecek. Son
güncellemeler, haberler , yeni araç ve servis teklifleri için Chevrolet web sitesini ziyaret etmeye devam edebilirsiniz.
Bul
Alıntı
yok bide yazmışlar 2015 e kadar gelin araç alın. ***** bunlar ya.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#119925 fizikci_: ozaman en mantıklısı tüm opel servislerinin chevye bakması olacaktır.aynı şekilde opel servislerinden de yedek parça satılacaktır herhalde. en niyahetinde opel ile chevrolet aynı firmanın değil mi;? ama muhakkak ikinci el fiyatına etkileyecektir, arabayı aldığımdan beri ilk defa keşke opel alsaydım diye düşünüyorum şimdi...

Cruzeumu aldigimdan beri 3 yil oldu.. ben de ilk defa Chevrolet aldigima pişman oldum.

Opel markasinin Avrupada gücü artacak diye Chevroletyi feda etmelerine üzüldüm...

Biz Chevrolet bayileri ayri olsun diye düşünürken adamlar epey bir ayirdilar!
Bul
Alıntı

Alıntı:
#119933 RODOPSİN23: yok bide yazmışlar 2015 e kadar gelin araç alın. ***** bunlar ya.

Madem avrupadan cikiyorsun niye o kadar para verip ManU\'ya sponsor oluyorsun!

Bu saatten sonra zor araba satarlar...

Ancak haberi olmayanlar 0 km. Chevrolet alir Smile
Bul
Alıntı
Kış falan denmesin, herkes birer bardak soğuk su içsin.
Tanrı TÜRK'ü korusun!
Bul
Alıntı
az önce sahibinden.com a baktım da haberi duyan araçlarını satışa koymuş. acı bir durum.
oysa ne umutla almıştık. sadece 1 ay önce almış biri olarak şunu söyleyebilirim; BATSIN BU DÜNYAAAAAA
Eğer zamanınız olursa beş dakikalığına ACİL de bekleyin.
Hayatı daha iyi anlamak için.
MELON ŞAPKA.
Bul
Alıntı

Alıntı:
#119934 netaylan:
[red]Alıntı:
#119925 fizikci_: ozaman en mantıklısı tüm opel servislerinin chevye bakması olacaktır.aynı şekilde opel servislerinden de yedek parça satılacaktır herhalde. en niyahetinde opel ile chevrolet aynı firmanın değil mi;? ama muhakkak ikinci el fiyatına etkileyecektir, arabayı aldığımdan beri ilk defa keşke opel alsaydım diye düşünüyorum şimdi...

Cruzeumu aldigimdan beri 3 yil oldu.. ben de ilk defa Chevrolet aldigima pişman oldum.

Opel markasinin Avrupada gücü artacak diye Chevroletyi feda etmelerine üzüldüm...

Biz Chevrolet bayileri ayri olsun diye düşünürken adamlar epey bir ayirdilar!
[/red]

Böyle bir sektörde müşterinin yüz üstü bırakılmasından başka bir şey değil.
Allah razı olsun servis hizmeti sağlayacaklarmış Smile 5 TL\'ye satılan tıraş makinelerine servis arıyoruz sanki.
Şuan bile gidilen servislerde ilgi alaka sıfırken, satışı olmayan bir araç için serviste anca, gelene yeni araç satışı bölümüne gönderirler.

Opel\'e bedava olsa binmem. 2 3 sene daha Cruze a binip gerekirse demirciye satıp bir daha da GM yolundan geçmem.
Bul
Alıntı
valla ben daha yeni aldım. 5-6 yıl binmeden satmam. 6 yıl sonra zarar etsem ne olur etmesem ne olur.
dün bende endişelendim sonra akşam arabama binince endişe mendişe kalmmadı.
Bul
Alıntı
Arkadaşlar o kadar panik yapmayın.

Ne arabalar var piyasada sizinki ileride illaki satılır
Bul
Alıntı
Chevrolet Türkiyeye 2004 yilinda geldi. 2012 yilinda Türkiyede sattigi arac sayisi 100 bini geçti... son 1 yilda satilanlar, eskiden satilanlar, ozel ithalatla getirilenler derken 120 binin uzerinde Chevrolet vardir diye dusunuyorum...

Bu rakam pek de kucumsenmeyecek bir buyukluk aslinda...

Kisa sure de sorun olmayabilir ama modeller eskidikce ikinci bir Saab olacaktir
Bul
Alıntı

Alıntı:
#119937 tenda: az önce sahibinden.com a baktım da haberi duyan araçlarını satışa koymuş. acı bir durum.
oysa ne umutla almıştık. sadece 1 ay önce almış biri olarak şunu söyleyebilirim; BATSIN BU DÜNYAAAAAA

Bende şimdi baktım. Herhalde 30-40 aracı satışa koymuşlar şu 2 günde
Bul
Alıntı

Alıntı:
#119940 faithfull: valla ben daha yeni aldım. 5-6 yıl binmeden satmam. 6 yıl sonra zarar etsem ne olur etmesem ne olur.
dün bende endişelendim sonra akşam arabama binince endişe mendişe kalmmadı.

Haklısın dostum arabaya ve armaya söylenecek söz yok. Ama içten içe bir nefret alıyor beni Sad( Sad(
Bul
Alıntı
Duygusallığa mahal yok. Zaten bu işin ticaretini yapmayanlar için araçlarımız, bu paraya alınabilen en iyi araçlardır. Üstelik emsallerinden kat be kat güvenlidir. Evet, sıkıntıları yok değil, uçan kaçan bir araç değil ama biraz özenle, biraz bakımla, biraz kanaatkar olmayla uzun yıllar hizmet edebilecek bir araçtır.Smile
Bul
Alıntı
Aynen katılıyorum.

Zaten şu an bir panik havası var. Panik havası geçsin herşey düzene oturur
Bul
Alıntı
Arkadaşlar çoğu yazıyı okuduktan sonra benim anladığım Chevrolet sadece adını çekiyor yani bu firma tamamen OPEL ile birleşecek...Adı opel cruze veya Opel captiva olacak hepsi bu...
KORKAKLAR HİÇBİR ZAMAN RİSK ALAMAZ...
Bul
Alıntı
Beyler haber doğru. Ama arkadaşın dediği gibi paniğe kapılmaya gerek yok. Zaten aracınızı severek ve binmek için aldınız.
Bul
Alıntı