Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çekilme kararı sonrası Chevrolet Trax 1.4 140 otomatik alınırmı?
Merhaba,

Trax lansmanından beri takipte olduğumuz lakin otomatik seçeneği olmadığından almadığımız bir araçtı.
Odak\'ta 1 ay önce 1,4 - 140 modelinin düz vitesini test etmiş ve beğenmiştim.
Eşim için Chevrolet Trax LT 1,4 - 140 - Otomatik - İnci beyaz veya Opak beyaz düşünüyoruz.
Otomatik versiyonu yeni gelmiş.
Yakıt çok önemli değil. Bir önceki aracımız Chevrolet Kalos idi ve 9 yılda 25.000 Km yol yaptı.
Eşim çok beğendiği için alacağız nasipse.

Sormak istediğim 3 şey var.
1- Otomatik versiyonu çok yeni ve hakkında fazla değerlendirme/yorum yok. Arıza problem vs yaşanırmı ?
2- Chevrolet Türkiye ve Avrupa pazarından çıkıyor. Bakımda / Parçada sıkıntı olurmu ?
3- Bu araca 5-6 sene binilecek. Satarken ikinci elde öldüye gidermi ?

Alttaki satırlar Chevrolet\'nin çekilme kararı ve 4.000 TL indirim sonrası yazılmıştır.
---------------------------------------------------------------------------------------

Chevrolet\'in çekilme kararı sonrası ortalık toz duman.
Listesi 57.500 tl olan indirim ile 52.750 TL ye inen almayı düşündüğüm araç
49.000 TL fiyata inecek gibi.

Dünden beri ne değişti ?
Chevrolet Trax aynı. Evet cazibesi yüksek güzel beğendiğimiz bir araç olarak duruyor. O değişmedi.
Fiyat düne göre 4.000 TL ucuzladı...
Türkiye pazarında GM tarafından satılmayacak ama 100.000 adet araç (ve 100.000 adetlik pazar)
Belki birileri talip olup getirecektir.
Bugün Capl tur ikon otomatik için son 58000 fiyat aldım.
Clio 1.2 120 hp ikon otomatik için 48000 fiyat aldım.
2008 active paket otomatik için 53000 fiyat aldım.

TRAX LT otomatik 49.000

Bu arabayı allah kaza bela arıza vermez ise min 5-6 sene kullanacağız.
Bugün 4.000 tl indirimi satarken ki değer kaybına saysam diyorum. Sizce çılgınlık mı, akıllıca mı?
Bul
Kulübümüze hoşgeldiniz Mehmet Bey.
1) Araç henüz çok yeni ve yeterince geri bildirim olmadığından arıza vs konusunda pek bilgi yok. Şahsi görüşüm, iyi bir seçim.
2) Onu zaman gösterecek, ancak yine de bir sıkıntı yaşanacağını sanmam. Hele de bu internet çağında...
3) Kimse müneccim değil, ama bence bir araç alırken eğer bu işin ticareti yapılmıyorsa ikinci elini düşünmenin pek anlamı yok.
\"Ben, manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım bilim ve akıldır... Böyle bir dünyada, asla değişmeyecek hükümler getirdiğini iddia etmek, aklın ve bilimin gelişimini inkâr etmek olur...\"  Mustafa Kemal ATATÜRK
Bul
Trax\'in 1.4 otomatiği beni de cezbetti,

Bugün 5-6 bayiyi aradım, bu versiyondan sadece bir bayide bir tane vardı, daha doğrusu yolda olduğu söylendi Smile

Diğerlerinde yoktu,

Hatta bir-iki bayi stoklarındaki Trax\'lerin hepsini satmıştı, ellerinde kalmamıştı...
Bul
Aslında motor ve donanım olarak \"8-10 yıl binebilirim\" dediğim bir araç... Zaten bu aracı 8-10 yıl keyifle kullandıktan sonra da 2.elinin durumunu o kadar da düşünmem...

Beni tek düşündüren \"Chevrolet\'nin çekildikten sonra kısa bir süre sonra aracı satmak zorunda kalırsam\".. İşte bunu kestiremediğim için Trax konusunda tereddütte kalıyorum...

Yoksa bu fiyata bundan iyisi Şam\'da kayısı Smile
Bul
arçlar müthişde geri çekilme sıkıntı uzun süre binilirse sıkıntı yok ama acil satacam derseniz zarar çok
Bul
keyifle biniyorum Allah izn verirse uzun yıllar binecek gibiyim. ve chevrolet gibi klas bir marka türkiyede sahipsiz kalmaz illaki birileri getirir. Smile ara keyifli ben trax sahibi olmasam bile yine trax alırdım. saygılar
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  trax sahibiyim artık arches 18 3,799 23-09-2017, Saat: 12:55
Son Yorum: sdogan81
  Trax 1.4 140 hp yakıt ugurkurt 16 5,618 04-02-2017, Saat: 03:34
Son Yorum: aliozer
  TRAX & SUV ARAÇLAR ibozdag 7 1,722 03-06-2016, Saat: 23:15
Son Yorum: afyoncu_03
  Trax Mylink özelliğini kullanmak. ugurkurt 6 4,290 13-03-2015, Saat: 23:49
Son Yorum: muratilg75
  Trax Hakkında Burak_Demiral 54 24,420 14-05-2014, Saat: 18:55