Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lpg'de Klima Açtığımda Yolda Giderken Stop Ediyor
Arkadaşlar merhaba aracım 2010 model cruze ls otomatik şöyle bir sorunum var kışın hiç bir problem yoktu klima açarken şimdi havalar ısındı mecbur klima açıyorum aracım 8000binde 7000binde taktırdım lpg kitini.aracı çalışıtırdıktan 1 2 km yol gidiyorum motorda ısındıktan sonra klimayı açtığımda beklenmedik anda 80-100km hızla giderken birden araç stop ediyor panel ışıkları hepsi yanıyor direksiyon fren sertleşiyor ya boşa alıp çalıştırıyorum yada park edip çalıştırıp yola devam ediyorum bu sırada klimayı tekrar açıyorum ve hiç bir şekilde stop etmiyor.benzinde denedim hiç böyle bir problemle karşılaşmadım.servise gittim lpg ile ilgili sorun değil bu dedi bi boğazı temizlet dedi ama araştırmalarıma rağmen farklı araçlardada bu tür sorun yaşayan arkadaşlar olmuş bazıları çözmüş bazıları sorunu bulamamış başına böyle bir problem gelen varmıdır veya çözüm olarak ne denemeliyim ilk başta çok riskli bi sorun çünkü Allah korusun kaza yaptırır bu problem yardımlarınızı acil bekliyorum.
Bul
stop ediyor dediğiniz boşa alıncamı stop ediyor yoksa giderken devir çevirirken elektrikmi kesiyor araba yani ateşlememi kesiliyor?akü kutup başlarını bi kontrol edin gevşekse sıkın...
Cruze Design Edition Plus Sunroof Manuel Olimpik Beyaz +++Telefilex GFİ Wink
Bul
benzer bir sorunu akrabam yeni megan otomatiktede yaşıyordu..otomatik araçlar için tehlikeli bir durum
[Resim: 1241524656_chevy_camaro_transformer.gif]
Bul
(17-06-2015, Saat: 10:36)beyazprens32 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: stop ediyor dediğiniz boşa alıncamı stop ediyor yoksa giderken devir çevirirken elektrikmi kesiyor araba yani ateşlememi kesiliyor?akü kutup başlarını bi kontrol edin gevşekse sıkın...

araç otomatik giderken 90 100 artık o an km neyse birden frene veya ayağımı gazdan çekince ışıkların hepsi yanıyor panelde stop ediyor.
Bul
(17-06-2015, Saat: 11:11)ozguraray Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17-06-2015, Saat: 10:36)beyazprens32 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: stop ediyor dediğiniz boşa alıncamı stop ediyor yoksa giderken devir çevirirken elektrikmi kesiyor araba yani ateşlememi kesiliyor?akü kutup başlarını bi kontrol edin gevşekse sıkın...

araç otomatik giderken 90 100 artık o an km neyse birden frene veya ayağımı gazdan çekince ışıkların hepsi yanıyor panelde stop ediyor.

AYNI SORUN BENDEDE VAR ÇÖZÜM BULABİLDİNİZ Mİ ACABA???
Bul
(06-07-2015, Saat: 00:13)koko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(17-06-2015, Saat: 11:11)ozguraray Adlı Kullanıcıdan Alıntı: araç otomatik giderken 90 100 artık o an km neyse birden frene veya ayağımı gazdan çekince ışıkların hepsi yanıyor panelde stop ediyor.

AYNI SORUN BENDEDE VAR ÇÖZÜM BULABİLDİNİZ Mİ ACABA???

BENCE KLİMAYLA ALAKASI YOK SEN ONU BİRDE KLİMAYI AÇMADAN SABAH MOTOR SOĞUKKENDE DENE GENE İSTOP EDECEK Mİ ?

MOTOR ISINANA KADAR FREN DURMA VİTESİ BOŞA ALMA GİBİ DURUMLARDA STOP EDİYOR MU ?
KLİMASIZ ?
Bul
Aynı sorun bir haftadır başımdaydı 2010 at lpg de klima acıkken aracım gazdan ayağımı çekince devir vitese göre düşüyor bir noktada hız düşüp vites küçüldükce 1000 rp altına salınım yapıp motor duruyordu. Yada boşta iken gaza basıp 2500-3000 rp devrin uzerine cıkıp ayagımı gazdan çekince devir 1000 rp yani rolentinin altına dusup motor duruyor. Dün izmir olgun lpg merkezine gittim rolenti ayarlarını düzenlediler şuan icin sorun kalmadı. Ama garip olan uzun süredi kullandığım ayar şimdi mi bozuldu. Bakalım dediğim gibi şimdilik sorun yok.

Ama dedigim gibi lpg de klima açıkken oluyor. Benzinde yada klima kapalı lpg de sorun yoktu.
Bul
Aveo 1.2 8v LPG'li. Klima açıkken ışıklarda duracağım zaman yada boşa alınca stop ediyor. Bir turlu çözüm bulanamadı.

Ne yapmak gerekiyor?
Bul
LPG ayarınız zengindir , %10 - 15 ksıtırın duzelir , duzelmez ise enjektor veya regulatorunuz bozuktur kacak vardır ....
ARIZA VE SORUNLARINIZ için lütfen aramayınız özel mesaj atmayınız, tamirci DEĞİLİM, arızalar ile İLGİLENMİYORUM ve Destek vermiyorum.  
https://www.facebook.com/groups/pecochip
https://www.facebook.com/groups/CruzeLPG
Bul
Selamün Aleyküm Arkadaşlar...
Bende 2012 Chevrolet Cruz otomatik araç var.Araç klima açıp giderken frene basıldığında stop ediyor hemen boşa alıp çalıştırıyorum ve yola devam ediyorum ara ara yapıyor bobini orjinal ile değiştirdim yine yapıyor başına gelip de sorunu çözen arkadaş varsa yazabilir ise sevinirim..
Bul
(22-07-2015, Saat: 19:19)albtex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamün Aleyküm Arkadaşlar...
Bende 2012 Chevrolet Cruz otomatik araç var.Araç klima açıp  giderken frene basıldığında stop ediyor hemen boşa alıp çalıştırıyorum ve yola devam ediyorum ara ara yapıyor bobini orjinal ile değiştirdim yine yapıyor başına gelip de sorunu çözen arkadaş varsa yazabilir ise sevinirim..

Yazmıştım ama tekrar yazıyorum aynı sorunu yaşadım

Aynı sorun bir haftadır başımdaydı 2010 at lpg de klima acıkken aracım gazdan ayağımı çekince devir vitese göre düşüyor bir noktada hız düşüp vites küçüldükce 1000 rp altına salınım yapıp motor duruyordu. Yada boşta iken gaza basıp 2500-3000 rp devrin uzerine cıkıp ayagımı gazdan çekince devir 1000 rp yani rolentinin altına dusup motor duruyor. Dün izmir olgun lpg merkezine gittim rolenti ayarlarını düzenlediler şuan icin sorun kalmadı. Ama garip olan uzun süredi kullandığım ayar şimdi mi bozuldu. Bakalım dediğim gibi şimdilik sorun yok.

Ama dedigim gibi lpg de klima açıkken oluyor. Benzinde yada klima kapalı lpg de sorun yoktu.
Bul
arastıran yok ,
sadece soru soruyorlar , cevap bile veren yok , yada sizin gibi duzelince nasıl duzeldiğini anlatan .
mumkunse soruyu soracaklar biz musteri hizmetleri gibi yanıtlayacağız mumkunse ayağına gidip tamir edeceğiz.

Artık kabak tadı vermeye başladı , daha soyleceğim cok kelime ve cumle var ama , okuyan anladı , NEYSE .
ARIZA VE SORUNLARINIZ için lütfen aramayınız özel mesaj atmayınız, tamirci DEĞİLİM, arızalar ile İLGİLENMİYORUM ve Destek vermiyorum.  
Bul
(22-07-2015, Saat: 23:00)samet_baba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: arastıran yok ,
sadece soru soruyorlar , cevap bile veren yok , yada sizin gibi duzelince nasıl duzeldiğini anlatan .
mumkunse soruyu soracaklar biz musteri hizmetleri gibi yanıtlayacağız mumkunse ayağına gidip tamir edeceğiz.

Artık kabak tadı vermeye başladı , daha soyleceğim cok kelime ve cumle var ama , okuyan anladı , NEYSE .

2012 brc li 80 binde otomatik cruze wtcc edition plus  aracım var. lpg de klima açıkken örneğin kırmızıda duracağım zaman 20 ye flan düşünce km hızım ,stop ediyor.benzinde veya klima kapalıyken yapmıyor kesinlikle. 1300 km denedim bizzat.son 2 ay içerisinde ağır bakım yaptım ( yağ filtreler şanzuman yağı balatalar vs.vs.  ) düzelmedi. gaz bakımı yaptım düzelmedi.eksantrik kasnağını değiştim.brc regülatörü 3 kez değiştim + lovato ve atiker regülatörü de taktım düzelmedi söktüm. ateşleme bobinini değiştim 2 kez düzelmedi.v kayışı ve gergisini değiştim düzelmedi.kelebek boğazını temizlettim kalibrasyon yaptırdım düzelmedi .gittim ruhsata işli olan brc lpg yi söktürdüm abi.  akl taktım 4 gün oldu deniyorum stop ediyo. napayım ben  deneyecek ne kaldı. araba su an da sanayide. adam demişti abi bunu yaparım ben .1200 tl fiyat verdi tamam dedim su sorunu hallet önemli değil.olmassa geri söker 1 lira da para almam demisti . ama sorun o değil çözüm için uğraşıyolar sorun kalkar haber vereceğim.2 arkadasım daha bu problem için haber bekliyo.

subap derseniz subapları geçen kışın çelik yaptım.magnezyumlar eridi.o zaman da soğukken stop ediyodu benzinde ve çekişten düşüyodu araç.çelik takınca düzeldi sorun kalmadı.
Bul
Nasil duzelecegini soylerim ancak duzeldikten sonra burada anlatacaksin olur mu ? Oyle kapti kacti yok Smile ..
Bul
(31-08-2015, Saat: 23:47)samet_baba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nasil duzelecegini soylerim ancak duzeldikten sonra burada anlatacaksin olur mu ? Oyle tapti kacti yok Smile ..

yok harfi harfini yazacağım .
Bul
Saniyorum Antalyadasin , Gunlas a git aracin yakit hafizasini sifirlamalarini iste . Ucuz ve kisa bir islemdir . Tekrar LPG kalibrasyonu yaptirman gerekecek. yasadigin iklim (aracinyazilinin bulundugun iklime uyumsuzlugu)ve lpg sistemindeki bir ayarsizlik uyumsuzluk buna sebep oluyor..
Bul
(01-09-2015, Saat: 10:28)samet_baba Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Saniyorum Antalyadasin , Gunlas a git aracin yakit hafizasini sifirlamalarini  iste . Ucuz ve kisa bir islemdir .  Tekrar LPG kalibrasyonu yaptirman gerekecek.  yasadigin iklim (aracinyazilinin bulundugun iklime uyumsuzlugu)ve lpg sistemindeki bir ayarsizlik uyumsuzluk  buna sebep oluyor..

anladım.çok teşekkür ediyorum alanya günlasa gidip sonucu bildireceğim.
Bul
ben şoktayım.onca uğraştan sonra bi ayar sıfırlamasımıydı yani. 10 kere ***** arabayı servise.. gerizekalılar . benim mi söylemem lazımdı.onu değiştir bunu değiştir nası bi zihniyettir bu ya. çok büyük dertten kurtardın beni samet_baba .harbi babaymıssın  helal olsun.
Bul
Başkadırrrrr Smile
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
[blue]Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...[/blue]
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
(02-09-2015, Saat: 09:03)haluk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Başkadırrrrr Smile

nası başkadır. değil abi denedim günlük 8-10 defa stop eden araç 2 gün hiç etmedi.
hatta opet in gazın da azalıyordu arıza bilerek ordan almadım.problem kalmadı.bugun yeni takılan akl sistem geri sökülüyor.brc ye devam.bi de onun tadilat  projesi - muaynesiyle uğraşamam.

Heart Heart  SAMET_BABA   SENİ SEVİYORUM   Heart Heart       

Big Grin Big Grin
Bul
Gafur ,

kimse hiçbirşey anlamadı ! Ne oldu ? Şikayetin sona erdi mi ?
Nasıl , ne yaptın da sona erdi , detaylı olarak anlatırmısın ?
Bul
Şimdi şöyle oldu ? günlasa git dedin gittim arabayı yakinen tanıyolar zaten bir aile olduk artık iş emri flan da açmıyolar ? neyse senin dediğin gibi dedim bunun yakıt ayarlarını sıfırla dedim taktı sıfırladı hemen , 2 gündür deniyorum sorun çözüldü aga .yani bunu böyle basit bi çözümü yetkili servis neden yapmıyor da hem kendiler uğraşıyor hem biz mağdur oluyoruz.sen bu çözümü bana söylemeden 1 gün önce oraya bu arabayı benzin döküp yakıcam demiştim.

Sorun çözüldü sacit abi problem kalmadı senin sayende. Sabah bıraktım arabayı yeni takılan lpg yi söküp brc yi takıcaklar. Bi kalibrasyon yapıp hayata devam ederim. Saygı ve sevgilerimle.
Bul
Aynı sorun bende de vardı. Klima açıkken seyir halinde stop ediyordu. Sacit abinin yardımlarıyla sorunu hallettik. 2011 cruze aracımı yetkili servise görürdüm. Sacit Abim yakıt hafızasını nasıl sileceklerini ayrıntılı anlattı ve silindi şimdi hiç stop etmiyor. Buradan Sacit abime tesekkür ediyorum
Bul
Aynı sorun bende de vardı. Bugün mersin gedizlere giderek sacit abinin dediklerini yapmalarını söyledim.Yetkili servis önce böyle bişey yok dediler sonra ben sacit abiyi aradım kendisi servis elemanına anlattı durumu,telefonu kapattıktan sonra adam önce olmaz falan dedi, neyse indik aşağıya sacit abinin dediğini zorda olsa yaptırdım eve geldim sacit abi aradı o kadar şaşırdım ki ilgisine adamla sadece bi kere faceden konustuk ama adam gibi adammış şimdi deniyorum sonucu gene yazacam burdan olsada olmasada sacit abinin ilgisi bana yetti...Teşekkür ederim. ..
Bul
valla hayretler içerisinde okudum bu servislerin içler acısı halini..bende de aynı sorun var umarım samsun reiste yaptırabilirim işlemi.
Bul
Hahaha , şimdiden sana sabırlar diliyorum , ya boyle bişey yok diyecekler yada bilmiyoruz daha once yapmadık bi faydası olacağını sanmıyoruz , bu yuzden ellemeyiz yapmayız diyecekler ..

Günlas zorluk cıkarmamış yapmış,
Erzurumdaki once boyle bişey yok dedi , izah edip anlattık yaptı ,
Mersin de once boyle bişey yok dedi , izah ettik aklına yatmadı yapmak istemedi , baskılayınca yaptı.
Gebzedeki ise boyle bişeyden haberi yok ve yapmayada yanaşmadı , seninle uğraşamayacağım dedim , arkadaşada laftan anlayan başka bir servis bul dedim.

Ayrıca bu sıkıntıyı yaşayan araçların hepsi orijinal , ne yazılım var ne modul var ....
Hepsinin ortak yanı LPG takılı olması.

Memleketteki butun OPEL ve Chevrolet servislerine ÖĞRETECEĞİZ ...
Bul
Samet baba benim cruze de böyle bir problem var. Sana nasıl ulaşacağımı bilemiyorum. Yardımcı olursan sevinirim. Telefonum 0544 863 92 42
Bul
Rainbow 
Alanya yetkili servis iyi bu konuda o zaman.servise girip sıfırlayıp çıkmam 10 dk sürdü. iki sıfırlama var zaten dedi.bi yağ bi de yakıt sıfırlaması.yap dedim ne kadar sıfırlama varsa   Big Grin yalnız  yakıt ayarlarını sıfırladıktan sonra gaz kalibsasyonu yaptırmak gerekiyor ve de gaz kalibrasyonuna da kadar sacit abinin söylediği üzere benzinde kullanmak gerekli aracı. bilmiyodum ben Sad  .bugun tekrar yakıt sıfırlama ve gaz   lpg kalibrasyonu yaptım.stop sorunu kalkmıştı zaten önceki sıfırlamada  ve çekişi düzeldi arabanın.  tam 3 aydır uğraşıyorum değiştirmediğim denemediğim parça kalmadı. baya da masraflı oldu yaklaşık 4.000 tl . bilgi çok başka bişey. bizim sacit abiyi k o r u m a altına almamız gerekiyo. onun gibi hiç tanımadığı kişilere karşılık flan olmadan yardım eden insanlar çok az . seni seviyorum samet baba. Heart Heart      harbi baba adam.

ACABA BENİM ARABA  GİBİ KAVŞAKTA STOP EDİP GİDECEĞİ YERE DEĞİLDE  DÜZ GİTMEK ZORUNDA KALAN VAR MI ? Big Grin Big Grin

BAZEN TEHLİKELİ OLDUĞU GİBİ  KOMİK DURUMLAR DA OLABİLİYOR. DIŞARDAN GÖREN AL STOP ETTİRDİ ACEMİ DİYO .BİRİNE DEDİM AL BİN BAKAYIM OTOMATİK ARABAYI NASIL STOP ETTİRDİM Bİ SENDE DENE.  Cool Cool
Bul
lütfen büyük harfle yazmayın, bağırmak anlamına geliyor, forum kurallarına da aykırı.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
[blue]Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...[/blue]
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
(02-09-2015, Saat: 13:52)gafur_kayaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi şöyle oldu ? günlasa git dedin gittim arabayı yakinen tanıyolar zaten bir aile olduk artık iş emri flan da açmıyolar ? neyse senin dediğin gibi dedim bunun yakıt ayarlarını sıfırla dedim taktı sıfırladı hemen , 2 gündür deniyorum sorun çözüldü aga .yani bunu böyle basit bi çözümü yetkili servis neden yapmıyor da hem kendiler uğraşıyor hem biz mağdur oluyoruz.sen bu çözümü bana söylemeden 1 gün önce oraya bu arabayı benzin döküp yakıcam demiştim.

Sorun çözüldü sacit abi problem kalmadı senin sayende.  Sabah bıraktım arabayı yeni takılan lpg yi söküp brc yi takıcaklar. Bi kalibrasyon yapıp hayata devam ederim. Saygı ve sevgilerimle.

merhaba,

hangisine gittiniz? Kemer yolu mu yoksa havaalanı yolundaki mi? Pazartesi ilk işim yağı yakıtı sıfırlatmak olacak =) sacit abi bu hayır dualarıyla ölümsüzlüğü bulacak yakında..
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cruze/ stop etme çalışmama sorunu Gorkemmm 0 98 14-08-2019, Saat: 17:34
Son Yorum: Gorkemmm
  Klima sol taraf farklı sağ farklı ısıtıyor muhsin006 0 84 17-07-2019, Saat: 15:39
Son Yorum: muhsin006
  Hareket halinde stop etme ultioxseo 1 212 17-04-2019, Saat: 13:03
Son Yorum: yusufk53
  Acil yardım !! KALORİFER SICAK HAVA VE STOP ETME!! cnslk 3 363 15-12-2018, Saat: 12:25
Son Yorum: cnslk
  Frene Basınca Stop Etme ydnmkn 28 1,685 19-09-2018, Saat: 23:13
Son Yorum: med71

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi