Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lacetti silkeleme sorunu
Segili Dostlar ,

2 gün önce aracım (2004 1.6 otomatik sx sedan lacetti) 70 ile 90 km ler arasında salmalı titreme yaptı ve km lerce test yaptım.
90 dan sonra titreme olmuyor , 60 km den öncede olmuyor
gaz verince 60-90 km arasında oluyor , boşta yada yokuş aşağıda herhangi bir titreme olmuyor .
bunun üzerine bostancı sanayide rot balanscılara gittim ve hepsi mekanikcinin işi (aks dan yapıyormuş) dediler.
mekanikci şanzımana giren aks başını söktü (sağ aks içinde lale olan)baktı aşınma var dedi rektefiye yaptırdık taktı ve sorun devam etti
bu gün sol tarafı söktü aşınma var dedi rektefiye yaptırdık taktı ve gene olmadı.Bu arada her sökme takma işleminden sonra rot - balans ayarları yapıldı
rektefiye ; aşınan kısımlar kaynak olup sonra aynı seviyeye getirmek için taşlanıyor.
böyle bir sorunu kim çözebilir.
anadolu yakasında yada gebze taraflarında iyi bir usta hatta benim araca göre bilgisayarlı sistem ve yazılımı olan bir ustaya
ihtiyacım var.

Saygılarımla
Bul
Alıntı
Benimde aracımda benzer bir sorun var 80 Km ye gelince titreme başlıyor ama gaz pedalından tut arabanın göğüsüne kadar hissediyorum o titremeyi 80km - 100km hız arasında yapıyor bunu balans yaptırdım sorun devam etti gaza basmayı bırakınca titremede geçiyor sanki gaza daha çok basınca daha çok titriyor gibi ben artık buji buji kablolarından şüphelenmeye başladım aksları gösterdim çünkü bir sorun yok dediler haftaya bir daha gidicem bakalım sorunu çözersem bilgi veririm.
Bul
Alıntı
Merhaba ,
benimde gösterdiğim tüm ustalar İç aks dediler , hatta sağ ve sol iç aksı rektefiye edip takdırdım ama sorun devam ediyor
Bul
Alıntı
Sorununuzla ilgili mi bilmiyorum ama titreme ile ilgili bir deneyimim olmuştu. Eskiden bir aracımda belli bir hıza ulaşınca titreme oluyordu. Rölantide veya yüksek hızda titreşim hissedilmiyordu. Sorun motor kulağı (takozu) çıkmıştı. Belli bir devirde motor şaseye dayanıyor ve titreşimi kasaya iletiyordu. Değişim ve ayar sorunumu çözmüştü.
Bul
Alıntı
Dün mesajını okudukten sonra benimde başıma bu tireme olayı geldi!
Ama sağ arka tekerlekten geliyor gibi hissettim. Hızlanınca hızlı bir titreme, yavaşlayınca ise daha sarsıntılı bir titreme hissettim. Hatta o kadar titriyordu ki konuştuğumuz kelimeler bile titreşimli çıkıyordu.
Ben el freninin taklılı kalmış olabileceğini düşündüm. Durdurup el frenini çektim, sonra indirip geri devam ettim titreme olmadı!
Sanırım senin ki farklı bi durum ama çok basit olabilecek yerlere de bak derim. Çünkü burada ustalar maalesef karadüzen çalışıyor.
ALLAH yardımcın olsun.
Bul
Alıntı
Sevgili doslarım
aslında titremeden kastım vibrosyan değil ,
gaz verdikçe salınım yapıyor aynı hızda ayağını gaz pedalından çekince normale dönüyor
ve 90 km den sonra hissedilmiyor
bir çok usta ile test e çıktık ve iç aks kafası dediler
ben rektefiye yaptırmıştım , ustalar olmamış dediler
bana sağ ve sol iç aks kafası gerekmektedir , en azından bunları taktırıp netleştirmek istiyorum
bildiğiniz orjinal çıkmacı yada yan sanayi satan yerler var ise benimle paylaşmanızı rica ederim
2004 1.6 sx otomatik lacetti tüp yok.

resimini yükledim
Bul
Alıntı
merhaba arkadaşım bendede aynı sorun vardı bujileri değiştirdiler sorun kalmadı inşallah düzelir.
Bul
Alıntı
Slm
bujileri değiştirdim , kelebeği temizlettim , hava filitresini değiştim

sorun devam ediyor , sağlam bir usta ya ihticım var anadolu yakası yada gebze tarafında

tavsiye edeceğiniz

saygılar
Bul
Alıntı
slm manifold birde sibop kapağı bakımı gerekebilir bilgisayar bağlantısında arızayı göstemiyormu.adam gibi tamirci yok çok nadiren ustalar var motorun sesini dinliyor arızayı tesbit ediyor öyle usataları bulmak zor.
Bul
Alıntı
slm
evet bende bu aracın dilinden anlayan bir usta tavsiyesi istiyorum
scan 100 diye bir cihaz ile bakıyorlarmış , piyasada universal cihazlar var , bunlara takıyolar herbiri başka bir arızadan bahsediyor
tutarsız

kısa iyi bir usta ve scan100 cihazı olan bir servis lazım bana
Bul
Alıntı
Arkadaslar benim aractada yeni basladi bu durum krank sensoru hatasi verdi onu degistirdim ama sanki az daha titremeli çalisiyo aracim 100 110 km arasinda yapiyo daha yuksek hizlarda yapmiyo, sizce ne olabilir ben atesleme sisteminden hatali atesleme bobini hatasi olabilecegini dusunuyorum

SİZCE NE OLABİLİR
Bul
Alıntı
Aracınizin km si kaçta.? Daha önce hiç buji kablolarını değiştirdiniz mi?
Bul
Alıntı
Km si 170 binde bujileri degistirdim ama kablalari usta degistirmeye gerek yok dedi
Bul
Alıntı
Daha önce değişmediyse mutlaka değiştirin. Zaten lacettinin buji kablo değişim aralığı 70-80 bin km civarları olması lazım. Daha net bilgiyi chevroletin sitesinden lacetti kullanım klavuzuna yada elinizde varsa kullanim kitapcigina bakarak ogrenebilirsiniz. Bu km leri aştiysanız mutlaka kabloları değiştirin. Arızanızın buradan kaynaklanma olasılığı yüksek.
Bul
Alıntı
Tesekkur ederim sn. Uhsarac
Bul
Alıntı
Ne kadar a ***** oldu

Ne kadar a ***** oldu

Ne kadar fiyat
Bul
Alıntı
Selamlar. MAP sensörüne giden hortumlar aşınıyor ve zamanla deliniyor hava aldığında silkeleme yapar egr ve map sensörlerindeki vakum hortumlarınızı değiştirin. Güvenli sürüşler.
Bul
Alıntı
benim araçtada 2 den 1 e alıp araç kendi hızında giderken vuruntu yapıyor gidiyor sanki gaz veriyon geri çekiyon. veya gider viteslerde gaza basıp çekince vuruntu silkeleme yapıyor sıkıntı nerde. yeniyim bu araçta. buji buji kablosu şanzıman motor takozu baskı balata boğaz kelebeği egr map sensörü nedir sıkıntı benzinde de lpg dede yapıyor
Bul
Alıntı
2004 1.4 Se Lacetti arabam uzun süredir ilk çalışmada sirkeleme, titreme ve rölanti sorunu yaşıyordu. Buji kablosu, yakıt pompa değişimi yapıldı ancak hiçbir faydasını görmedim arkadaşlar.Oksijen sensorunden kaynaklandığı söylenildiği daha neler neler.Her bir usta ayrı alemlere sürüklese de nihai sonucu İzmit sanayisinde bir usta çözdü. Benzin şamandırası içindeki benzin basınç regülatöründen kaynaklandığı tespit edildi
Tek parça olarak bulamadığımız dan komple yakıt Samandırasi değişti. Ve şükürler olsun şu an tek marş ta araba çalışıyor devir bayilmasi gaz yememe sorunu bitti. Bilginize
Bul
Alıntı