Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2012 Cruze WTCC Edition Plus klasik amortisör sorunu
Merhabalar arkadaşlar.
Aranıza yeni katıldım ve bir iki haftadır fırsat buldukça forumdaki konuları inceliyorum.
5 yıl kadar 2009 Aveo Classic 1.2 S HB ve sonrasında 1 yıl kadar 2012 Yeni Aveo 1.3 D LT HB kullandım.

Yaklaşık 2 hafta kadar önce de 35 km de BRC kitli (27.000 km de takılmış) 2012 Cruze HB WTCC Design Edition Plus sahibi oldum. Aracın garantisi 2016 ocak ayina kadar devam ediyor.

Aracı alırken ön sağ amortisörün patlak olduğunu bilerek aldım, haliyle ön iki amortisörün degismesi gerekiyor. Forumda okuduğum konularda amortisörleri garanti kapsaminda degisenler de olmuş, degismeyip ugrasanlar da olmuş. Bu konuda yetkili servislerin olmasa da genel merkezin belli bir standardi yok mudur? Garanti kapsaminda olmayacak olursa orjinal mi yoksa yan sanayi amortisör mü kullanılmalı?Forumda açılan bir konuda okuduğum üzere Conson marka yan sanayi amortisorlerin ses sorununu tamamen ortadan kaldirdigi ve 10.000 km kullanim sonrasinda dahi sorun cikarmadigi belirtilmiş.

Ikinci bir husus sağ dikiz aynası camı 90-100 km/sa hizdan sonra titreme yapiyor. Benzer sorunu yaşayan var mı?

Son olarak aracın garanti kapsaminda giderilebilecek veya giderilmesi gereken kronik sorunlari var mıdır? Misal belli bir kullanimdan sonra kaliperde boşluk, yağ sogutucusu sorunu v.s. gibi konulardan bahsedilmis. Aracin garanti suresi dolmadan bu gibi hususlari çözmek isterim.
Yapmis oldugunuz degerli paylasimlariniz için teşekkür ederim.
Bul
Alıntı
hayırlı olsun aracınız. sağ ön amortisörden bendede ses geliyor yetkili servis amortisör dedi ön iki amotisör için 770 tl fiyat çıkardı.. sesleri başka yerde arayanlar için söylüyorum. aracınız 2012 nasıl hala garantili 2011 de benim cruze 3 yıl değilmi bu araçların garantisi? birde araç bakımlarını yetkili serviste yaptırdınızmı yapılmadığı zaman garanti dısı kalıyor diye biliyorum. yağ soğutucusunu aldğımda bende değiştirdim.80 bn de karışmaya başlamıştı.
[Resim: 1241524656_chevy_camaro_transformer.gif]
Bul
Alıntı
servis harici almayı düşünürseniz ortalama 130 tl civarı yerli marka ieleride oluşacak lokurtuya da önemli ölçüde çözümdür.
Bul
Alıntı
servis harici alıcam ustama taktıracağım hangi ürünü almalıyız

http://www.opelgm.com/Chevrolet-Cruze-On...-7121.html

bu ürünle sadece sorun çözülüyormu yoksa takozlar vs. değişiyormu sorunu çözen arkadaşlar yardımcı olabilirmi
Bul
Alıntı
caglar,
Aracın ilk tescil tarihi 2013 ocak ayı, garanti süresi 3 yıl. Dolayısıyla 2016 ocak ayına kadar garantisi devam ediyor.

ahmetatici,
Yerli markadan kastınız conson değil mi?
Bul
Alıntı
Ses Amotisorlerden değil , Amortisor takozlarından geliyor , adedi 70tl civarı .
Takozları değiştirince sorun ortadan kalkacaktır .
Boşuna Amortisorlere para harcamayın ..
Bul
Alıntı
(29-09-2015, Saat: 12:30)samet_baba demiş ki: Ses Amotisorlerden değil , Amortisor takozlarından geliyor , adedi 70tl civarı .

http://www.opelgm.com/Chevrolet-Cruze-On...-4847.html

bunu diyorsunuz demi

LEMFORDER birde GM var yan sanayi dahamı iyidir acep yine ses yapmasın orijinal
Bul
Alıntı
(29-09-2015, Saat: 12:30)samet_baba demiş ki: Ses Amotisorlerden değil , Amortisor takozlarından geliyor , adedi 70tl civarı .

Hocam amortisörleri kontrol ettik. Ön sağda yağ birikintisi var ve sağ taraf ses haricinde yaylanma yapıyor.
Sesin sebebi amortisör olmasa bile amortisörde de sorun olduğu açık gibi.
Sizin tavsiyeniz marka olarak hangi amortisör olur?
Bul
Alıntı