Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Captiva almayı düşünüyorum
Herkese selamlar,

captiva almayı düşünüyorum. Fakat kime sorsam alma diyor.

Alma demelerinin sebepleri birincisi piyasasının pek olmaması ikincisi çok sorun çıkarır diyorlar.

Sizin yorumlarınız nelerdir?
Bul
Alıntı
gerçek değeri 75 bin tl lik bir aracı 60 ile 65 bin tl ye alabiliyorsunuz. 2010 ve altı 50 ile 60 bin tl civarı piyasası var demem o ki hondanın 2005 modellerine 45 ile 60 bin tl arası istiyorlar. özelliklerini kıyaslarsanız çekiş konfor güç olarak captiva bence çok üstün. daha önce honda crv vardı sonra captiva aldım.7 koltuk olması da benim için büyük avantaj..tabiki alacağınız araca exper yaptırıp temiz olduğuna emin olup alın. ben 2 senedir biniyorum her arabada olabilecek ufak tefek sorunlar oldu ama yolda hiç bırakmadı çok şükür. şehir içi yakıt 50krş ile 70 krş arası uzun yolda 28 krş ile 32 krş arası yakıt yakıyorum.2008 model aracım... internetten bakarsanız bütün araba modellerinde sorun yaşayan var hatta sıfır alıp yaşayanlar dahi var.benim arkadaşlarımdada captivaya binen 4 5 arkaadaşım var sıkıntı yok.10 yıl parça üretimi devam edecek ve yan sanayi üretimide var zaten...marka piyasadan çekildiğinden dolayı arcın değeri 10 bin tl altında satılıyor.
Bul
Alıntı
1 yıldır 2011 high kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım. Konforlu ve güçlü bir araç.
Bul
Alıntı
Thumbs Up 
(03-10-2016, Saat: 00:34)Roket demiş ki: Herkese selamlar,

Alma demelerinin sebepleri birincisi piyasasının pek olmaması ikincisi çok sorun çıkarır diyorlar.

2011 Aralık cıkıslı Captiva'mı 2013 Şubat ayından beri kullanıyorum. Bu fiyata böyle bir araç yok. Periyodik bakımlar dısında hic sanayiye gitmedim. 
Şehir içinde agresif kullanılmazsa hiçbir sıkıntı yok 
Bul
Alıntı
alma demelerinin nedeni kıskançlık olmasın Smile
Bul
Alıntı

dostum ben olaya tarafsız yaklaşıcam ben daha önce 2013 honda civic sahibiydim lakin dere tepe yetersiz geldiği için sattım arkadaşında dedği gibi 2005-2006 crw lere 55-60 bin tl çekiyorlar bende senin gibi biliyodum captiva dedilermi aman çok yakar satışı türkiyede yok falande felan bir sürü dedikodu şunu sana net söyleyebilirim bu aracın sıfır satışı türkiyede olsa şuan bu araç 90000 tl den aşağı bir kuruşa bulamazsın çok tereddütlerim vardı almadan önce ama şindi kafam çok rahat nekadar doğru bir iş yaptığımı herdefasında daha iy anlıyorum  aracım 2011 model hıgh modeli 60000 km de 63000 tl ye aldım herkuruşu helal olsun başka bişey demem
Bul
Alıntı
(08-10-2016, Saat: 22:11)arnold08 demiş ki:

dostum ben olaya tarafsız yaklaşıcam ben daha önce 2013 honda civic sahibiydim lakin dere tepe yetersiz geldiği için sattım arkadaşında dedği gibi 2005-2006 crw lere 55-60 bin tl çekiyorlar bende senin gibi biliyodum captiva dedilermi aman çok yakar satışı türkiyede yok falande felan bir sürü dedikodu şunu sana net söyleyebilirim bu aracın sıfır satışı türkiyede olsa şuan bu araç 90000 tl den aşağı bir kuruşa bulamazsın çok tereddütlerim vardı almadan önce ama şindi kafam çok rahat nekadar doğru bir iş yaptığımı herdefasında daha iy anlıyorum  aracım 2011 model hıgh modeli 60000 km de 63000 tl ye aldım herkuruşu helal olsun başka bişey demem
Aynı fikirdeyim. 

Captiva'nın eşdeğeri olabilecek markaların aynı donanım seviyesinde 2.0 dizel otomatik 7 koltuklu, 4*4i olanlara bakın. 150.000 - 200.000 TL aralığında. Sadece Chevrolet Avrupa'dan çıktığı için 2.el piyasası biraz düştü ama aklı olan, Acil paraya ihtiyacı olmayan Captiva'ya biner, Bu sınıfta araç almak isteyen gider Captiva alır. 

Yakıt konusu bir karalamaya dönüştü, siz bunu 1.3-1.6 dizel motorlu arabalarla karşılaştırırsanız evet fazla yakıyor ama bu 2 tonluk 4*4 bir suv
ve sınıfında yakıtı çok değil, normal. 
Bul
Alıntı
en son istanbuldan elazığ a gittim 90 ile 120 km hız ortalamayla gittim 720 km gittim yol bilgisayarı 120 km daha gidebilecek yakıtım olduğunu gösteriyordu benim hesabıma göre 28 krş yaktı.
Bul
Alıntı
Bende captiva istiyorum. Ayni seyleri banda söylüyorlar. Alsan Satamazsin, parca arizlansa cok para istiyorlar , vergiso ve cok yakıyorlar bunlar diyorlar. Ama hamgi araca binsem almak icin bu rahatligi onlarda bulamadim. Gercdkten bu araci alsam bu sorunlari yasar miyim?
Bul
Alıntı
arkadaşlar captiva ya çin *****ı muamelesi yapmasınlar, alacağınız diğer araçlarında yakıt sarfiyatına bakıp kıyaslayın parça sorunu yok.vergi ekstra bir vergisi yok diğer araçların neyse captivanınkide aynı suv olarak .ben sıkıntı yaşamadım şayet, üstelik yetkili opel servisler var. bakıyorum toyata bilmem kaç bin aracını geri çağırıyor wolksvogen aynı bmw ve mercedesde bile var.. captivanın geri çağrıldığını duydunuzmu...sadece 2 el satışta insanlar korkuyor almaya bu yüzden sıkıntı var..ama daha önce söylediğim gibi.. 2008 2010 arası 50 bin ile 60 bin arası 2011 60 bin 68 bin arası 2013 de 70 80 bin arası fiyatları var..2005 honda crv 45 ,55 bin tl den başlıyor km ler 150 binin altında yok olanada 60 bin istiyorlar.inanın çekiş yol tutuş konfor olarak captiva çok üstün..crv satıp captiva aldım..sonuçta 2, el araç alıyorsunuz mutlaka ufak tefek sorunlar oluyor ama her araçta oluyor bu captivaya özel değil..alırken iyi baktırın ustanıza okadar.
Bul
Alıntı
2010 high 170,000 km de 6000 tl hasar kaydı olan araç sizce ne kadar eder?
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM
Bul
Alıntı
2010 model km düşük olanlar 58 bin 62 bin tl arası eder ..ama km 170 binde diyorsunuz 10 bin düşün + 6000 de hasar düşün 45 48 arası eder.
Bul
Alıntı
O zaman gonul rahatligi ile alabilir miyim?
Uzak diyorlar ya. Ama icim gidiyor bu arabaya Sad
Bul
Alıntı
binici iseniz alın korkmayın. 3 ay 5 ay sonra satarım diyorsanız almayın. km düşük araçlara bakın birde iyi bir ustaya gösterin..en önemlisi partikül filtresinin olup olmadığına ve sağlam mı diye baktırın en önemli parçasıdır.şimdiden hayırlı olsun...benim aracım gümüş gri nikelaj aksesuarları çok güzel gösteriyor ama beyaz favori, siyahın temizlik derdi çok, birde yanılmıyorsam 2011 ve 2013 ler 1 Lt. daha az yakıyor.
Bul
Alıntı
Arkadaşlar Merhaba
Bende satıyorum aracımı, Galerici arkadaşım oldugu için oraya bıraktım. Arabada en ufak boya, çizik kaza yok. Multimedia tv dvd geri görüş kamerası
4 kışlık lastik. orjinal koltuk başları ve orjinal müzik sistemi de bende , onları da verebilirim. Bir tane vosvosum var, bir de şirket arabası gelince bu fazla oldu, satıp ev borcunu kapatacağım için fiyatı uygun yazdık.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-a...8715/detay

Buradan da sorulara cevap verebilirim.
Bul
Alıntı
pierro arkadaşım arkadaşın arabası gerçekten temiz gözüküyor km de düşük alınabilir bence karar sizin ...belki buranın aracılığı ile arkadaşımız fiyatta da birşeyler yapabilir.
Bul
Alıntı
Cok teşekkür ederim dostum. Ama hala alma sakin uzak dur diyenler beynimi yıkıyorlar bu ara ?
Bul
Alıntı
Cok teşekkür ederim dostum. Ama hala alma sakin uzak dur diyenler beynimi yıkıyorlar bu ara ?
Bul
Alıntı
(07-11-2016, Saat: 19:42)pierro demiş ki: Cok teşekkür ederim dostum. Ama hala alma sakin uzak dur diyenler beynimi yıkıyorlar bu ara ?

Ben sattım zaten arkadaşlar, 64500 e sattım, para ihtiyacım olmasa asla satmazdım,  aman arkadaslar aracınızın degerini bilin. 
Bu rakamlarda böyle bir araç yok. 
Bul
Alıntı
bakın satmış arkadaş aracını demekki satılıyor hayırlı uğurlu olsun alana..ben araç konusunda çok titiz biriyim ve arabalardan anlayan biriyim ben aldım 2 yılı geçti biniyorum..tamircimin bir sözü var satılmayacak araba yok her ne marka olursa olsun km si ne olursa olsun...
Bul
Alıntı
Bahsi geçen aracı ben aldım Smile
Bul
Alıntı
hayırlı uğurlu olsuın
Bul
Alıntı
Teşekkürler
Bul
Alıntı
Ahhh captiva ... hala kararsizim ?
Bul
Alıntı
captivayı karalayan şu embesiller hayatında hiç captivanın koltuğuna oturmuşmudur acaba.yukarda daha önce yazdım ben 2013 honda civic aracımı satıp bu aracı aldım çok araştırdım karda yağmurda dere tepe servis yedek parça herşeyi araştırıp kararımı verip aldım benim peşime 1 hafta içinde 2013 seat leon aracını arkadaşım satıp aldı şindi okadar memnun ki captiva alırken bence boya takıntınız olmasın km düşük olsun araç fazla zorlanıp hırpalanmamış olsun yeterli.bu arada yeni kasa honda civic rampa yukarı vatandaşın biri oynamak istedi aklınca nal toplattım arac gidiyor allah var yukarda bu paralara bu araçlara binmek hayal gerçekten büyük şans ve en önemlisi ocak 2017 de ötv ye gelen zamlardan sonra ikinci el piyasası çok artacak sıfır araç almak artık hayal.
Bul
Alıntı
Arkadaslar. Alacsgim arabanin sasi sorgusunda captiva 2011 high ov 5k yazıyor. ama arkada 2 koltuk daha var. Bu kac K oluyor Smile
Bul
Alıntı
Bir kazasi var. 8300 civarinda. Sase ile parca degisim kontrolu yaptiriyorum ve bana asagidaki gibi veriyor. Niye donucu bulamuyor tramer?

Plaka Aracin SBM kayitlarinda Eksper Raporu bulunamadi Ruhsatinizdaki sasi no ile sorgulamak icin PARCA bosluk S bosluk SASI NO bosluk HASAR TARIHI yazip bu mesaji cevaplayabilirsiniz. Ornek: PARCA S ABC123456 01.01.2015. Sorgulama ucreti 6 TL'dir. Sorulariniz icin http://goo.gl/JmGroF YASAL UYARI: Mesaj icerigi, Sigorta Bilgi ve Gozetim Merkezi'ne iletilen kayitlardan
Bul
Alıntı
Arkadaslar 2011 captiva alarak araniza katilmis bulunuyorum.Smile

Bunda hiz sabitleme nasil yapılıyor? Hangi tuş
Bul
Alıntı
Ben de 2012 dizel giuliettamı satıp aldım. Bir arabadan sanmıyorum ki bu kadar memnun olayım. Şahane bir araba. Uzakdoğu olmasına karşın, Amerikan stilini ve ruhunu yansıtıyor. Gemi gibi kocaman. Tam bir aile aracı. Giuliettayı satmaya karar verdiğimde captivayı detaylı bir şekilde araştırdım. Çevreden bir kişi bile olumlu bir şey söylemedi. Herkes araba konusunda profesör olmuş ahkam kesiyor. Genellikle üretiminin durmuş olması gerekçe gösterilerek kötüleniyor captiva. Opel 2018'e kadar bakacakmış, sonrasında parça sıkıntısı olacakmış, çok masraflıymış, çok yakıyormuş... opel de, chevrolet de gm firması.. opel in chevroleti bırakması, arçelik in beko yu bırakması gibi bir şey olurdu herhalde... Peki hangi aracın orijinal triger seti 375 Lira? Pahalı mı? Bütün parçalarına baktım hepsi makul, pahalı falan değil. Ya yakıt tüketimi?? Captiva, kendi sınıfında, bu paraya alınabilecek araçlar arasında en düşük yakıt tüketimine sahip, ayrıca 2 litrelik motor hacmiyle, mtv si en düşük olan araç.. Ya da paranız varsa gidip 3 captiva parası verip bir suv alın, belki o daha az yakar Smile 1.8 tonluk dev, otomatik vitesli, bir suv için yakıt tüketimi bence gayet makul. 1.5 manuel qashqai ve duster ile kıyaslayanlar var.. Bu araçların öncelikle sınıfı farklı.. konfor, donanım vs. gibi size sundukları konusuna zaten girmeye gerek yok... Kısaca kimseye sormayacaksınız. Eğer beğendiğiniz bir araba varsa, kendiniz araştırıp ona göre alacaksınız.. Biri bana volkswagen al, lazım olunca altın bozdurur gibi elden çıkartırsın, demişti. Çok gülmüştüm. Adamlar arabayı yatırım olarak görüyor. Binip kullanmak için alınacak bir arabanın piyasası olsa ne fark eder, olmasa ne fark eder.. piyasası yoksa ucuza alır, satacağın zaman da ucuza satarsın. Satılamayacak bir araç olduğunu zannetmiyorum. Her ***** alıcısı vardır. Ben bu arabayı nasıl aldıysam, satacağım zaman da illa ki bir alıcı çıkacaktır.
Bul
Alıntı
aynen katılıyorum satılamayacak araç yok markası yaşı ne olursa olsun.
Bul
Alıntı