Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ateşleme bobini sorunsalı hk.
Arkadaşlar merhabalar aracım Daewoo Nubira kısacası kimsemiz olmadığı için bu forumda takılıyorum ve aracımıda çok seviyorum...aracım motoru 1.6 16v e-tec kalos lacetti motoru ile aynı alt yapıya sahiptir. Aracımın ateşleme bobinin videosuna aşağıdaki linkten bakabilirsiniz. İlk iki çektiğim bobin uçları çok zayıf atıyor diğer iki uç çok iyi görünüyor bu şekilde kontrol ile bobin zayıflamış bobin arızası diyebilirmiyiz...***** opel general motor araçlarda bobin sıkıntısı genelde baş gösteriyor...yardımlarınızı bekliyorum aynı bobinden olan arkadaşlar deneyip yorumlarınızı beklyorum.

Video 

Bul
arkadaşlar buraya bakan yokmu...cevap verecek tecrübesi olan babayiğit...Big Grin
Bul
Smile usta sen sorunu bulmuşsun zaten, bobinlerin tümü aynı şekilde olmalı, ilk iki bobininde problem görünüyor, parçayı da bulup sen yapabilirsin bence.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
[blue]Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...[/blue]
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
(16-08-2017, Saat: 11:41)haluk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [img][Resim: aGZrWg.jpg][/img]:) usta sen sorunu bulmuşsun zaten, bobinlerin tümü aynı şekilde olmalı, ilk iki bobininde problem görünüyor, parçayı da bulup sen yapabilirsin bence.
aynen kardeşim yaparım sıkıntı yok ıat sensörü hava sıcaklık sensörünü hız sensörünü gaz kelebek potansiyometresini hepsini yaklaşık 50 tl ye aliexpressden getirtirdim değiştirdim sensörleri keyfe keder değiştim... şimdi bobini de değiştirdimmi sıkıntı yok..ha bu arada hız sensörü yakıt ve performans için çok önemli hiç bir usta hız sensörüne değinmiyor ama hız sensörü boğaz kelebeği konumu için ecu ile irtibatlı bilginiz olsun. Sarsıntı ve performans için çok önemli...

(16-08-2017, Saat: 11:41)haluk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile usta sen sorunu bulmuşsun zaten, bobinlerin tümü aynı şekilde olmalı, ilk iki bobininde problem görünüyor, parçayı da bulup sen yapabilirsin bence.

haluk hocam birde anasayfaya daewoo grubu açsanda biz garibanlar sevinsek... Big Grin
Bul
arkadaşlar ateşleme bobini değiştirdim. Gerçekten ateşleme bobini arızasıymış. Sorunlar düzeldi.
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  atesleme bobini sorunu mavibeyaz 5 2,316 04-03-2012, Saat: 12:36
Son Yorum: daos009

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi