Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sensörlerin değişimi ve sonrası herkes için...
Arkadaşlar merhabalar,

Daewoocu olarak paylaşmak istedim motor altyapısı aynı olan araçlarımızın bazı sensörleri performans açısında ciddi derecede söz sahibi bu sensörlerden bazıları IAT SENSÖRÜ( hava sıcaklık sensörü ) ,Gaz Potansiyometresi , hız sensörü , rolanti sensörü , motor ısı müşürü ve dahası bunlardan en önemlilerinden biride hız sensörü aslında hiçbir usta hız sensörüne bakmıyor sadece hız ve km göstergesine bilgi veriyor zannediyor ama tamamen ecu ile hız bilgisi paylaşarak boğaz kelebeğinin konumu hakkında fikir ediniyor. Keyfe keder bu sensörleri aliexpressden çok uygun fiyata aldım ve değiştirdim inanın aracın sesi kesildi daha performanslı hale geldi titreme falan hiçbirşey kalmadı... Sizlerde değiştirmek isterseniz aliexpress linkleri altta oem kodlarıylara aliexpresden aratabilirsiniz.

Değiştirilen sensörler :

IAT SENSÖRÜ ( HAVA SICAKLIK SENSÖRÜ )  PİYASA DEĞERİ 50-80 TL  ALİEXPRESS 15 TL
HAVA FİLTRESİ BORUSU ÜZERİNDE

[Resim: 14ilvmq.jpg]

ALİEXPRESS TIKLA

GAZ POTANSİYOMETRE  PİYASA DEĞERİ 50-80 TL   ALİEXPRESS 17 TL
BOĞAZ KELEBEĞİ ÜZERİNDE

[img][Resim: 2nrg8wj.jpg][/img]

ALİEXPRESS TIKLA

HIZ SENSÖRÜ PİYASA DEĞERİ 60-100 TL  ALİ EXPRESS 18 TL
ŞANZIMAN ÜZERİNDE

[img][Resim: e1dv1z.jpg][/img]

ALİEXPRESS TIKLA

ROLANTİ SENSÖRÜ PİYASA DEĞERİ 60-100  ALİ EXPRESS 25 TL

[img][Resim: 5dm81c.jpg][/img]

ALİ EXPRESS TIKLA
Bul
Teşekürler kardeş,herkez senin gibi paylaşımda bulunsa çok güzel olacak.
Bul
(26-08-2017, Saat: 18:48)kahraman38 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekürler kardeş,herkez senin gibi paylaşımda bulunsa çok güzel olacak.

önemli değil kardeşim...
Bul
Arkadaşlar merhaba benm 2010 cruze da esp tc ışıkları yanıyor bazen. Işık yanınca araç çekişten düşüyor.
Bobin olabilir dediler bobin buji değiştim.Işık sönmedi. Bilgi yada tecrübesi olan var.mi
Bul
(27-08-2017, Saat: 16:49)ishak38 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba benm 2010 cruze da esp tc ışıkları yanıyor bazen. Işık yanınca araç çekişten düşüyor.
Bobin olabilir dediler bobin buji değiştim.Işık sönmedi. Bilgi yada tecrübesi olan var.mi

Çekişiniz düzeldiyse lambayı manuel olarak söndürmek gerekiyor. Söndürdükten sonra tekrar takip edip yanıyor mu bir bakın derim.
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
LAcettiler için uygun mu bunlar ?
Bul
Tek marşta çalıştırma özelliği 3 gündür çalışmıyor artık marşa basılı tutarak çalıştırıyorum acaba marş sensörü felan varsa bozulmuş olabilirmi bilginiz varsa teşekkürler şimdiden
Bul
Akşamdan benzinde stop edin oyle deneyin
ARIZA VE SORUNLARINIZ için lütfen aramayınız özel mesaj atmayınız, tamirci DEĞİLİM, arızalar ile İLGİLENMİYORUM ve Destek vermiyorum.  
https://www.facebook.com/groups/pecochip
https://www.facebook.com/groups/CruzeLPG
Bul
(07-10-2017, Saat: 17:44)Sefadessan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tek marşta çalıştırma özelliği 3 gündür çalışmıyor artık marşa basılı tutarak çalıştırıyorum acaba marş sensörü felan varsa bozulmuş olabilirmi bilginiz varsa teşekkürler şimdiden

lpgdendir büyük ihtimal.lpg varsa izleyeceginiz yollar lpg sigorta cıkarılması depodan vanadan kapatma bir müddet benzinde binme.bu yol sorununu lpg den mi benzinden mi oldugunu tespit etme.sadece arac ici butondan lpgyi kapatarak kesinlikle sorunu cözemezsiniz onuda söyleyim.
Bul
(02-10-2017, Saat: 10:59)kuzeyce Adlı Kullanıcıdan Alıntı: LAcettiler için uygun mu bunlar ?

evet potasiyometre , hız sensörü , rolanti motoru uygun.... ama aliexprede direk lacetti oem kodlarıyla aratırsanız daha kolay bulursunuz ...
Bul
(09-10-2017, Saat: 09:27)kmlalperen Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(07-10-2017, Saat: 17:44)Sefadessan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tek marşta çalıştırma özelliği 3 gündür çalışmıyor artık marşa basılı tutarak çalıştırıyorum acaba marş sensörü felan varsa bozulmuş olabilirmi bilginiz varsa teşekkürler şimdiden

lpgdendir büyük ihtimal.lpg varsa izleyeceginiz yollar lpg sigorta cıkarılması depodan vanadan kapatma bir müddet benzinde binme.bu yol sorununu lpg den mi benzinden mi oldugunu tespit etme.sadece arac ici butondan lpgyi kapatarak kesinlikle sorunu cözemezsiniz onuda söyleyim.

Bende de aynı sorun vardı yaklaşık iki haftadır bu şekilde çift marşta çalışıyor ve tek tıkta almıyordu marşı.Benzin seviyesini piston adlı programımdan baktığımda yaklaşık %7 civarı gösteriyordu.Daha sonra benzim aldım ve sorun halloldu.Yine eskisi gibi tek marşta tek tıkta arabam çalışıyor.
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Amortisör değişimi yardım emrah1903BJK 3 554 05-12-2018, Saat: 12:42
Son Yorum: bursaliiii
  Bilgi sahibi tecrübeli arkadaşlar ve herkes buraya...IAT Sensör muhsintekin 3 378 25-04-2017, Saat: 13:28
Son Yorum: muhsintekin
  Yeni Lacetti alacaklar ve düşünenler için rehber. yungan 5 1,018 29-06-2016, Saat: 00:54
Son Yorum: heymen
  60.000 Bakım için servis önerisi zabit_ersin 2 779 10-03-2016, Saat: 15:40
Son Yorum: zabit_ersin
  Akü değişimi hakkında kahraman38 5 1,261 13-02-2016, Saat: 21:35
Son Yorum: kahraman38

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi