Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Code 24 Hatası
Merhabalar Arkadaşlar, Trax 2013 model aracımda. Code 24 hatası alıyorum. konu hakkında bilgisi olan bir arkadaşım varsa bilgi paylaşabilirmi?
saygılarımla
Bul
Code 24 bu anlama geliyor;

Code 24 plaka lambasında ki arızalarda yanıyor diye biliyorum, plaka lambalarınıza bakın umarım biri yanmıyordur, değiştirin sorun düzelir. Ama lambanız sağlam ise alttaki arızalarda da yandığı söyleniyor.

1- Vehicle speed sensor (VSS) - open or short circuit problems or park/neutral switch circuit problem.
2- Manifold air temperature (MAT) sensor - signal voltage is low or high.
3- Vacuum switching valve circuit open or shorted to ground.
4- ATS sensor - signal voltage is high or low.

çevirisi;

1- Araç hız sensörü (VSS) - açık veya kısa devre sorunları veya park / nötr anahtarı devresi sorunu.
2- Manifold hava sıcaklığı (MAT) sensör sinyal gerilimi düşük veya yüksek.
3- Emme valf anahtarı (ya da devresi) açık ya da kısa devre var.
4- ATS sensörü - sinyal gerilimi yüksek veya düşük.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...
(16-07-2018, Saat: 10:53)haluk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Code 24 bu anlama geliyor;

Code 24 plaka lambasında ki arızalarda yanıyor diye biliyorum, plaka lambalarınıza bakın umarım biri yanmıyordur, değiştirin sorun düzelir. Ama lambanız sağlam ise alttaki arızalarda da yandığı söyleniyor.

1- Vehicle speed sensor (VSS) - open or short circuit problems or park/neutral switch circuit problem.

çevirisi;

1- Araç hız sensörü (VSS) - açık veya kısa devre sorunları veya park / nötr anahtarı devresi sorunu.

Haluk  Bey Merhabalar, Bu Verdiğiniz Bilgi İçin Teşekkür Ederim. Plaka Lambalarım Problemsiz Yanmakta. Herhangi bir problem gözükmemektedir. Ama Code24 Hatası hala devam ediyor. işin aslı arabada herhangi bir problem yok. ama code 24 gördükce canım sıkılıyor. istanbul avrupa yakasında işin erbabı bir ustamız mevcut mu? aracı ***** bir göstermek istiyorum.

saygılarımla.
Bul
(24-07-2018, Saat: 11:59)trax_user Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(16-07-2018, Saat: 10:53)haluk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Code 24 bu anlama geliyor;

çevirisi;

Haluk  Bey Merhabalar, Bu Verdiğiniz Bilgi İçin Teşekkür Ederim. Plaka Lambalarım Problemsiz Yanmakta. Herhangi bir problem gözükmemektedir. Ama Code24 Hatası hala devam ediyor. işin aslı arabada herhangi bir problem yok. ama code 24 gördükce canım sıkılıyor. istanbul avrupa yakasında işin erbabı bir ustamız mevcut mu? aracı ***** bir göstermek istiyorum.

saygılarımla.

bendede aynı sorun var.çozebildiniz mi?
Bul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi