Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze aracım zor çalışıyor yardım !!!
2010 model cruze ls model aracım var arac sabahları zor calisiyor komresor testi yaptirdim dusuk cikti subap dediler degistirdim hala ayni zor calisiyor yardim edebilecek varmi
Bul
(12-03-2019, Saat: 13:18)Volkan4242 yazdı: 2010 model cruze ls model aracım var arac sabahları zor calisiyor komresor testi yaptirdim dusuk cikti subap dediler degistirdim hala ayni zor calisiyor yardim edebilecek varmi

Sabah çalışmama problemlerinin sebebi çoktur. Sırasıyla bazı elemanların kontrolü ve tamir edilmesi gerekebilir,

Marş motoru sorunlu olabilir
Ateşleme elemanları buji, bobin vs. değişmesi gerekebilir çünkü yeterli ateşleme yapılamadığı için.
Araç lpg li ise Lpg enjektör kontrolü veya değişimi gerekebilir. Çünkü lpg enjektörleri sabaha kadar manifolta gaz kaçırıyor olabilir. Sabah araç boğulur böyle bir durumda.
Zor bir ihtimal benzin pombasında problem olabilir. Yanma odasına yeterli yakıt pompalanamadığı için.

Sebepleri ile birlikte yazdım. Kontrol ettirmek size düşüyor. Hatta şöyle bir deneme bile yapabilirsiniz. Araç LPG li ise lpg yi tamamen bitirip hatta lpg sigostasını söküp bir kaç gün benzinde aracı gözlemleyin. Şayet çalışmasında problem yoksa büyük ihtimal enjektörler gaz kaçırıyordur. Buna göre rotanızı çizin.
[Resim: nAdl5V.gif]
Bul
Volkan kardeş problemini cozebildinmi.Ayni model vede aynı arıza bendede var bir haftadır.Sabahlari 3_4 marala zor çalışıyor. Problemini giderdiysen paylaşır mısın

Arkadaşlar ateşleme sistemiyle alakalı kontrol etmediğim denemediğim şey kalmadı diyebilirim.Buji değişimi,lpg kaynaklı olma ihtimali e karşı gaz borusunun sökümü arabayı benzinde çalıştırma.Anahtararin pillerini değiştirme, volant devir sensörünün kontrolü ve temizliği aracım lpg li olduğu için benzin pompası sorununu berteraf etmek için direk lpg ile çalıştırma yapmama rağmen hep sabahları ilk çalıştırmada sorun yaşıyorum. Bir şey keşfettim marsa bastığımda devir saati 300_400 devirlerde gezerken neredeyse stop etmeye meyil ederken gaz pedalına dokunduğunda çalışıp toparlanıyor.Acaba gaz pedalı üzerindeki potansiyo metrenin pozisyonumu değişti yada arızalandı mi.ilk sefer çalıştı mı o gün 20 seferde çalışırsanız problem çıkarmıyor.Ne zaman uzun süre araç çalışmamışsa ozamanhep ilk startta çalışmama problemi yapıyor.
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cruze - Chevrolet Cruze Sahipleri Listesi ve Yeni Kayıtlar gencay35 1,088 249,130 16-11-2022, Saat: 12:45
Son Yorum: ABUX
  HIZ GÖSTERGEM ÇALIŞMIYOR LÜTFEN YARDIM farukmus 0 169 18-11-2021, Saat: 02:33
Son Yorum: farukmus
Question Cruze Spor yay önerilerinizi bekliyorum GunsNroses 0 150 16-11-2021, Saat: 00:06
Son Yorum: GunsNroses
Exclamation CRUZE 1.6 MARŞ BASIYOR AMA ÇALIŞMIYOR YARDIM karaerenay 0 250 31-10-2021, Saat: 12:33
Son Yorum: karaerenay
  Cruze rölanti dalgalanması SetamoN 68 19,916 13-09-2021, Saat: 17:52
Son Yorum: Jonathan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi