Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Captiva arızası
Sevgili arkadaşlar, Merhabalar
Aranıza yeni katıldım. 2011 model Captiva sahibiyim. Ansızın bir sorun ile karşılaştım. Sorunu tam manası ile gideremedim. Ancak yaşadıklarımı ve tecrübelerimi diğer kullanıcılar ile paylaşmak istiyorum.
Olur da benim yaşadığım sorun ile karşılaşırlar ise belki faydam dokunur.

Bu yaz başında Muğla tarafından gelirken yolda mola vermiştim. Mola sonunda geldim ve aracı çalıştırdım. Her şey normal. Göstergeler de bir arıza lambası yanmadı. Tam hareket edecek iken farkettim ki motordan küçük bir ses geliyor. Belli belirsiz. Stop edip bir kaç dakika bekledim. Yine çalıştırdım. Hiç her şey normal görünüyor ve arıza lambası yanmıyor. devir saatinde ibre rölantide olması gereken yerde. Fakat aracın her devirinde veya örneklemem gerekirse volan dişlisini düşünün. Tam tur attığında bir dişlisi kırılmış gibi oraya gelince tık diye bir ses, ama belli belirsiz bir ses. Devir saatinde ve ronlanti üzerindeki ibre bu yere geldiğinde bir çizgi arası kadar oynuyor. Normalde bu ibre gaza basmadığım sürece sabit duruyordu.
Aracı hareket ettirdim. Herhangi bir şey yok. Gayet muntazam her şey görevini yapıyor. Bu güvenle ben evime kadar hiç birşey olmamış gibi aracımı sürerek geldim. Bir kaç gün sonra aracı yetkili servisine *****. Baktılar, incelediler, cihaz ile kontrol ettiler, ama arızayı tespit edemediler. Dediler ki aracınıza kirli yakıt konmuş olabilir. Biz yakıta katkı maddesi koyalım. Siz kullanın . Tekrar ederse siz gelin tekrar bakarız. Bir kaç gün sonra aracı arkadaşıma bir işini görmesi için verdim. Gece aradılar. Yolda kaldık. Motor çalışmıyor. Yapacak bir şey yok. Aracı bir özel servise çekmişler. Üst kapağı sökmüşler. Pistonlar dan birisi tamamen gitmiş. Dediklerine göre supap kesmiş. Uzatmayayım. Ciddi bir masraf yapıp motor yeniden yapıldı. Aracı teslim aldım. Daha yolda iken araç birden güçten düştü. Yani yolda giderken aracın devir saati 3500-4000 e çıkarken araç ivmesini kaybedip yolda durma noktasına geliyor. Stop etmiyor. Sonra şanzımandan bir sarsıntı sesi gelip tekrar yola devam ediyor. Bunu her zaman yapmıyor. Özellikle rampa çıkarken yapıyor. Üzerinde epey çalışıldı, ama sorun giderilemedi. Özellikle istanbulda işi şanzıman olan servise *****. Arıza şurada diyemediler. Varsayım üzerine selenoid valf değişti. Şanzıman yağı değişti. Tamam dediler. Ancak arıza giderilmemişti. İşin enteresan tarafı her zaman bu arızayı yapmıyor. Araç bu şekilde duruyor. Ara sıra kullanıyorum. Ama uzak yola çıkma cesareti gösteremiyorum.
Daha fazla yazmayayım. Bu araç ile ilgili öncesinde tecrübe yaşamış arkadaşlar var ise eğer yorumlarını beklemekteyim. Şimdiden tüm arkadaşlara teşekkür ederim
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Captiva performans düşüklüğü ve takırtı Mehmet1980 0 83 12-09-2019, Saat: 12:29
Son Yorum: Mehmet1980
  Captiva 2007- Bazı sorularım var erra35 3 561 31-08-2019, Saat: 19:14
Son Yorum: eserahmet
  Captiva Direksiyon Sertleşmesi Hrnx14 2 1,563 19-07-2019, Saat: 13:50
Son Yorum: Scherwin
  Captiva almayı düşünüyorum akiilhan 1 376 10-04-2019, Saat: 22:15
Son Yorum: ajx
  Captiva Performans Yazılımı ajx 0 357 23-03-2019, Saat: 10:09
Son Yorum: ajx

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi