Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cruze eksantrik dişlisi ses yapıyor ???
Exclamation 
Merhabalar arkadaşlar aracım 2012 lt plus cruze aracı 3 ay önce satın aldım,aracı satın aldığımda araçta çekiş gücü düşüklüğü ve çalışmasında dizel araç çalışıyor gibi tak tak tak diye ses geliyordu servise getirdim ve bunun üzerine aracın eksantrik dişlileri ve vanuslarının değişmesi gerektiği söylenildi vanus takımı ve eksantrik dişlisi takımını değiltirdik aracın sesi ve  çeliş gücü normale döndü tam sevindik keyifli keyifli araç kullanmaya başladım 3 ay sonra tekrar ses yükselmeye başladı çekişinde şuan bir problem yok  ses te eskisi kadar çok gürültülü değil ama şuan çıkan ses te normal değil araç sanki dizel gibi arkadaşlar böyle bir  sorunla karşılaşan var Mı? Tekrar eksantrik dişlisi ve vanusları m değiştirmem gerek? Daha basit ve kolay yöntemi varmıdır acaba  bilmediğimiz konuyla alakalı bilgisi ve tecrübeli arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum tek sıkıntı şuan için ses.teşekkürler
\"Bu Millete Çok Şey Öğretebildim Ama Onlara Uşak Olmayı Bir Türlü Öğretemedim.\" M.K.ATATÜRK...
Bul
Merhaba,

Eksantrik dişlisi sorununu bende yaşadım. Antalya'da yaşıyorum. Bosch servise ***** aracımın yağ soğutucusunu değiştirmeyip hileli tamirat yapmışlardı. Kullandıkları slikon nedeniyle dişlilerden ses gelmeye ve araçta çekişten düşme gibi sorunlar olmaya başlamıştı. ***** opel özel yetkili servisteki usta aracın motorunu indirmeden kesin çözüm olmayacağını sadece dişlilerin değişmesinin geçici çözüm olacağını söylemişti. Aracın motoru indirildiğinde yağ kanallarının yağ soğutucusunun hileli tamiratı yüzünden slikonla dolduğu bu yüzden dişlilere yağ gelmediği anlaşıldı. Ayrıca motordaki birçok parça da zarar görmüştü. Motor yenilemesi yapıldı. 1 aydır araçta herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Senin problemde aynı olabilir. Motoru indirmek başlı başına bir *****.
Bul
Güncel ????

(17-10-2019, Saat: 09:55)turgutyazici1983@hotmail.com Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,

Eksantrik dişlisi sorununu bende yaşadım. Antalya'da yaşıyorum. Bosch servise ***** aracımın yağ soğutucusunu değiştirmeyip hileli tamirat yapmışlardı. Kullandıkları slikon nedeniyle dişlilerden ses gelmeye ve araçta çekişten düşme gibi sorunlar olmaya başlamıştı. ***** opel özel yetkili servisteki usta aracın motorunu indirmeden kesin çözüm olmayacağını sadece dişlilerin değişmesinin geçici çözüm olacağını söylemişti. Aracın motoru indirildiğinde yağ kanallarının yağ soğutucusunun hileli tamiratı yüzünden slikonla dolduğu bu yüzden dişlilere yağ gelmediği anlaşıldı. Ayrıca motordaki birçok parça da zarar görmüştü. Motor yenilemesi yapıldı. 1 aydır araçta herhangi bir sıkıntı gözükmüyor. Senin problemde aynı olabilir. Motoru indirmek başlı başına bir *****.

yorumun için teşekkür ediyorum araç bizimdi zaten el değiştirdi aile içinde sadece aracın motoruna usta eli değmedi bu güne kadar onda şüphemiz yok araç garajda yatan bir araçtı sürekli zaten km 30.000 ilk sıkıntı hadi yatmaktan yap katılaştı zarar verdi dedik sıfır dişli ve vanus takımı taktırdık 2 ay hiç sıkıntı olmadı şimdi yine başladı anlamadık gitti dişli de çok pahalı 1100 tl sen başlıyor
\"Bu Millete Çok Şey Öğretebildim Ama Onlara Uşak Olmayı Bir Türlü Öğretemedim.\" M.K.ATATÜRK...
Bul
Güncel ?
Bul
Eksantrik dişlilerinin ikisinde deneyerek bozuk olanı tespit ettik egzoz eksantrik dişlisini yenisiyle değiştirince problem çözüldü başına gelebilecek arkadaşların bilgisine
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cruze anlık yokuşta gaz yememesi.! cevatgoksoy 0 21 11-11-2019, Saat: 11:46
Son Yorum: cevatgoksoy
  Cruze Motor Suyuna Karışan Yağ ethembozkurt 118 29,748 10-11-2019, Saat: 20:41
Son Yorum: cumbaba
  Cruze - Elektrikli Katlanır Dış Dikiz Aynaları daos009 695 183,013 02-11-2019, Saat: 13:03
Son Yorum: aliizzet86
  Cruze - LPG Sistemleri Kullanıcı Yorumları ve Faydalı Bilgiler ilkanterzi 3,893 169,340 01-11-2019, Saat: 17:49
Son Yorum: barisozyurt07
  Cruze - Chevrolet Cruze Sahipleri Listesi ve Yeni Kayıtlar gencay35 1,065 167,837 31-10-2019, Saat: 13:48
Son Yorum: cenkoceto

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi