Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Chevrolet Cruze 1,6 v lt 2011 Model manuel aracımdaki kilometre hız gösterge sorunu
Wink 
Merhaba,

Antalya'da yaşıyorum. Burada yetkili servis maalesef yok. ***** özel opel servis te aracımın motor yenilemesini yaptırdım. (Maalesef Tedaş kavaşağındaki Bosch servisin yaptığı hileli tamirat nedeniyle oluşan bir hasar. Mahkemeyi kazandım. Ama firma batıp kaçtı.) 10.09.2019 tarihinde aracımı teslim aldım. Aracımın baskı balatası da değişti. Bir hafta sonrasında yağını ve suyunu kontrole gittim. Motor bloğunun üstündeki bir kapakta su sızıntısı vardı. Bir hafta denedim sızıntı devam ettiği için tekrar tamire verdim. Bir gün içinde teslim aldım. Sonrasında aracımın km gösterge ibresinde sıkıntı meydana gelmeye başladı. 1 ekimde başlayan bu sıkıntı 60-70 km hızla giderken ibre 5 km yukarı aşağı yönde yalpalama yapmaya başladı. Son 4-5 gündür de hangi km hızda olursam olayım ayağımı gazdan çektiğimde km ibresi aniden aşağı düşüyor gaza tekrar dokununca bir anda yukarı çıkıyor. Aracın hızında herhangi bir sıkıntı oluşmuyor. Motoru yaptırdığım usta yaptığı kontroller neticesinde göstergelerde ve sensörlerde sorun olmadığını sorunun şanzıman içindeki km dişlisinde olduğunu söylüyor. Başka elektronikçi ve motor ustasına gösterdiğimde de bu araçlarda şanzıman içindeki dişli yoktur. Otomatik viteslerde olur. Bu araçlar hızı abs den okur dediler. Ben ikilem içindeyim. Şanzıman içindeki dişli varsa ve sorun oysa şanzıman indirilmesi gerekiyor. Emin olamıyorum. Değilse beni kazıklama ihtimali yüksek ustalara güvenmiyorum maalesef. Bu sorunu yaşayan varmı daha önce. Ya da bu araçlarda hız okuma nereden olur. Abs üzerinden mi yoksa şanzıman içindeki km dişlisinden mi. Bana kesin net bilgiyi verebilecek olan varmı.
Bul
cruze da manuel vites olandada hız sensörü var diye biliyorum. şanzımanın arkasında kalıyor ulaşımı zor bir yerde diye hatırlıyorum. manuel vites hız sensörü diye aratırsanız google de zaten görürsünüz yedek parçacılarda var. eğer abs sensörülerinde sorun varsa esp lambası yanardı bunu test etmek çok zor değil. elinde gm cihazı olan bir servise gidin abs test menüsünden tek tek her tekerleğin hızı ekrana yansıyor zaten sorun olmadığını görürsünüz. dişli olacağınıda sanmıyorum dişli olsa sürekli oynama yapar gaza basınca düzelmez bence elektiriksel bir sorun var. antalyada hangi servise gösterdiniz aracı km ile alakalı
....
Bul
Öncelikle geçmiş olsun. Hızı ABS hız sensöründen okur. Sensörün adı bu şekilde. ABS sistemi olan tüm araçlar hızı bu şekilde okur.
Biliyorsan karşındakine saygından da olsa sessiz kalma, Bilmeyip savunan ve bağıranlara kalmasın meydan.
Bilgi Güçtür, Öğret , Kullan, Uygula...
Araç Kitapçıkları için tıklayınız...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Cruze anlık yokuşta gaz yememesi.! cevatgoksoy 0 21 11-11-2019, Saat: 11:46
Son Yorum: cevatgoksoy
  Cruze Motor Suyuna Karışan Yağ ethembozkurt 118 29,749 10-11-2019, Saat: 20:41
Son Yorum: cumbaba
  Cruze - Elektrikli Katlanır Dış Dikiz Aynaları daos009 695 183,013 02-11-2019, Saat: 13:03
Son Yorum: aliizzet86
  Cruze - LPG Sistemleri Kullanıcı Yorumları ve Faydalı Bilgiler ilkanterzi 3,893 169,340 01-11-2019, Saat: 17:49
Son Yorum: barisozyurt07
  Cruze - Chevrolet Cruze Sahipleri Listesi ve Yeni Kayıtlar gencay35 1,065 167,837 31-10-2019, Saat: 13:48
Son Yorum: cenkoceto

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi