Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yardım
Merhaba, yeni satın aldığım araçta bir arıza var. Sabahları yani motor soğukken ilk çalıştırmada bir süre rölantıda çalıştıktan sonra (40-50 saniye kadar) motor teklemeye başlıyor. Eğer ki bu sırada gaza basarsam ya da yol almaya başlarsam, ya da sabahları hemen çalıştırıp yol almaya başlarsam motor stop ediyor. Tekrar çalışması bir kaç denemeden sonra oluyor. Yani biraz vakit alıyor. Belli bir süre araç ısındıktan sonra normale dönüyor

Araç tüplü ama , otogaz sistemini devre dışı bırakıp sadece benzinle çalıştırdığında da yine aynı sorun var. İki adet otogaz ustasına gösterdim ikisi de gaz sistemiyle ilgili bir sorun olmadığını söyledi. Yine bir kaç motor ustasına gittim. Motor sibop erime sorunu, elektronik (yani beyin ) sorunu, ya da enjektörlerde sorun var gibi her biri farklı şeyler söylüyor.
O yüzden bir defa da ve bu işi çözebilecek bir yer konusunda yardımlarınızı rica ediyorum. Sonuçta tüm bu işler masraf ve birini yaptırsak sorunun çözülmeme ihtimali var ve bu sefer de başka bir ustaya gideceğiz ve tekrar masraf çıkacak. Sorunun çözümü için tavsiyeniz ne olur acaba Bulunduğum şehir Karabük Tşk ederim
2012 Chevrolet cruze sedan 1,6 LT plus.
Bul
İlk olarak bujileri olmadı bobini değiştirin.Aracın sıvılarının hepsini değiştirin.Kapsamlı bakımdan sonra sorun kalmayacaktır.Sanayide cruzdan anlayan iyi usta her zaman bulunur.
Bul
İnternetten biraz araştırdım. Motor beyni arızası olma ihtimali yüksek gibi görünüyor. Sizin görüşünüz nedir acaba?
Bul
Elektronikten anlayan birine gösterin.Maalesef bilgim yok.
Bul
Supap uzaması buyuk ihtimal , plastik kulbutor kapağını sokturup sentille eksoz supaplarının boşluklarını ölçtürün 0.20 altına düşmüş ise supap uzaması mevcut .
Bul

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  HIZ GÖSTERGEM ÇALIŞMIYOR LÜTFEN YARDIM farukmus 0 122 18-11-2021, Saat: 02:33
Son Yorum: farukmus
Exclamation CRUZE 1.6 MARŞ BASIYOR AMA ÇALIŞMIYOR YARDIM karaerenay 0 180 31-10-2021, Saat: 12:33
Son Yorum: karaerenay
  LPG tekleme problemi hakkında yardım sozmen 0 498 18-08-2020, Saat: 08:35
Son Yorum: sozmen
  Cruze aracım zor çalışıyor yardım !!! Volkan4242 2 1,582 11-07-2020, Saat: 23:48
Son Yorum: Hüseyin Gazezoğlu
  Arkadaşlar Acil Yardım Kod 84 Sıcağı Sıcağına SARUS 3 1,131 29-06-2019, Saat: 13:53
Son Yorum: Fatih27

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi