Konuyu Değerlendir
  • 2 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
aveo t300 egr dpf iptali
Merhabalar aranıza yeni katıldım  ;
aracımda egr dizel partikül sebebi ile sorun yaşandı ve çekişten düşerek egr bozuldu tabiki yanında map sensörü ve müşürde bozuldu egr temizlendi ancak sensörler çalışmadığı için yenisinin takılması durumunda garanti verilmedi ve yazılım ile egr iptali yapılması önerildi.

Öncelikle performans yazılımı istememekle beraber egr yazılım iptali için izmirde düzgün yapabilecek duman atmadan önerebileceğiniz yerler varmıdır? 
Daha önce ilanlarda egr iptali sağlandığında sorunsuz çok kullanıcı gördüm ama yapmışken tekrar problem yaratmaması için parası hiç mühim değil düzgün bir yer aramaktayım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aracım 2012 chevy aveo ls 1.3d 75 hp 220.000 km
Bul
Alıntı
Selamlar yeniden egr konusundan elbet ihtiyacı olan arkadaş olacaktır temizlemeden sonra sensörler sürekli hata verdiği için izmirde egr içi boşaltılarak yazılım ile egr beyinden tamamen silindi araçta motorun sesli çalışması çekişi hepsi düzelmiş durumda yalnızca gaza çok yüklenildiğinde biraz siyah duman atma durumu var sanırım oda mekanik körleme ile geçecektir muayene sorunu yaratmıyor ve yakıt verimi ciddi anlamda düşmüş durumunda düşük devirlerde çekiş arttı ve 3.vitese düşen yokuşta 5 den aşağıya düşmemektedir vitesde . izmir bölgesinde bu sorunu olan arkadaşlarıma yardımcı olurum sorun yaşayan var ise
Bul
Alıntı
Aracım 2013 Model Chevrolet Aveo 1.3 LT Sedan

Ben de EGR ve Partikül filtresi İptali yaptıracağım. Temizleme vs. felan sonrasında yazılım atılması gerekiyormuş.
Madem hazır yazılım atılıyor , az miktar da olsa güç artışı için de yazılım yaptırmayı düşünüyorum.

Maksat düşük devirlerde biraz daha torklu ve ara hızlanmalarda araç biraz daha atik olsun diye.

Siz ne kadar a yaptırmıştınız...? Bir sorun ile karşılaştınız mı..?
Bul
Alıntı
EGR ve Partikül filtresi İptali yaptırıldı , yazılımıda yapıldı.
+ Ek olarak
Performans Artışı için yazılım yapıldı Stage1 95.Hp 240.Nm Tork olarak güncellendi.

İlk gözlemlerim.... Alt devirlerde araca bir canlılık geldi... Özellikle 1. ve 2. viteslerde hızlı kalmak istediğinizde , koltuğa yapıştırıyor.
Güzel ve keyifli bir his...!

İlerleyen zamanlarda unutmazsam , uzun süre kullanım sonrası gene tecrübelerimi paylaşırım.
Bul
Alıntı