Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kalorifer havası alma
Merhaba,
Cruze , su hortumunun kelepçesinin gevşemesiyle su eksilttiğini farkettim ve kelepçeyi değiştirip su ilave ettim. O dünden sonra direksiyon bölgesinden su sesi, kaloriferin dengesiz sıcaklık vermesi gibi hava yaptığını işaret eden belirtiler oldu.

Bira araştırmayla havanın nasıl alınacağını öğrendim ama işlem esnasında fanın çalışmasıda gerekiyor, su tankı açık biraz bekledim fan çalışmadı su kaynadı,
Araç ayarlarından fan çalışma sıcaklığını en az olan düşük seçeneğine getirdim.
Buna rağmen çok kısa süre fan çalışıyor ve havayı alamıyorum, öğrendiğim kadarıyla cruze da fan 110 derecede çalışıyormuş.

Arkadaşlar ben bu havayı nasıl aldıracağım???
Bul
Alıntı
ayni sorun bende de vardı kalorifer peteğini değiştirdim kurtuldum. kaç tane ustaya gittim neler denediler olmadı en son Petek değişecek dediler bu sefer kurtuldum.petek degisimi suan iscilik dahil 200tl oto elektrikciler yapiyor
Bul
Alıntı
Teşekkürler,
kalorifer peteği değişimi esnasında hava alınmış olabilir mi?
Bul
Alıntı
olabilir tabi sonuçta butun sistem tekrardan su ile dolduruluyor.
Bul
Alıntı
Merhaba araç içinden gelen su sesi motor genlesme kabinda bulunan suyun fullun altina inmesi sonucuda veriyor. Genlesme kabindaki suyu fulleyin çizginin uzerine gelsin ses kesilecekmi kontrol edin.
Bul
Alıntı